Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dolandırıcılar

Manve_13

Öne çıkan mesajlar

Bugün arkadaşın ailesini, "telefonunuzu 1 aydır birileri kullanıyor biz de arıyoruz ama" diye başlayaraktan güzel bir şekilde yüklü bir miktarda dolandırmışlar.

Aman diyim uyanık olun. Hemen ailemi aradım. Onlarda geçen gün yan komşuyu aynı şekilde dolandırmaya çalıştıklarını ama adamın telefonun şarjı bitip karakola gitmesiyle ucuz yırttığını öğrendim. Özellikle küçük şehirlerde yaşayanlar ailelerini uyandırsınlar bu konuda. Adamlar artık nasıl bir dil kullanıyorsa, bugün haberlerde gördüm geçen haftalarda dekanın birini bile dolandırmışlar.

O yüzden dikkatli olalım bu konuda kimsenin canı yanmasın...
Sosyal ağlarda paylaş

Valla olay gayet traji-komik bir vaka. Hani insanimizin cidden safligi tutuyor ve sorgulamadan hareket ediyor. Adamlar bir senaryo uydurmus ve en sonda klasik kontor gondermeniz lazim demisler devam edebilmemiz icin.

Biliyorum cok basit bir yontem ama iste, o gunku ruh halin berbattir, kafan calismiyordur falan belli olmaz.

Dedigim olay tekirdagda olmus ve ondan 2-3 gun oncede Canakkalede hemen hemen ayni olay olmak uzereyken, komsunun telefonun sarjinin bitmesi uzerine kurtulmus adam.
Sosyal ağlarda paylaş

He o şekil. Aslında fena para kaldırırlar zira insanımız öküz biraz. Arkadaş bi sigorta acentasının call center ında çalışıyordu adam anlattı inanamadım.
Olay şu:

-Bizim eleman arıyor anlatıyor böyle böyle 22 tl ye sizi şuna şuna karşı sigortalıyoruz bunun için kredi kartı numaranızı alabilir miyim.
+Tabi... (adam veriyor numarayı)
-Beyfendi bir de arkadaki son 3 rakamı rica edicem
+He tamam...
-Efendim bla bla bla (bilgileri tekrarlıyor) şimdi sigortanızı devreye sokuyorum.
+He yok ben istemiyorum sigorta.
-?! Beyfendi ne diye verdiniz kredi kartı bilgilerinizi?
+E sordunuz söyledim bende.
-Beyfendi onaylıyorum der misiniz.
+Onaylıyorum.
-İyi günler beyfendi.

Durum bu...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...