Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

!!!...ALLAH c.c BİR MUCİZESİDİR BU...!!! (mutlaka izle)

vaniLLe

Öne çıkan mesajlar

ya şimdi burda kimse karşısındakine ulan Allaha inanmıyorsun cehennemde yanacaksın gavur demedi.
bir tane cümle bir tane kelime görmedim daha şimdiye kadar atılan postlarda.
yani kimse senin düşüncelerine karşı çıkmıyor zaten ama rencide de etmiyor.
sende karşıdaki insanların neye inandığını ne düşündüğünü bilerek davranmak zorundasın.
ben sanmıyorum buradaki kimsenin çok iyi müslüman olduğunu veya böyle şeyleri dert edeceğini.
ama bazı şeyler vardır çok ufaktır ve dikkat edilmesi gerekir.
bu yazdığın ne sana ne bana zarar verir elbet.

birde karşıdaki insanın düşüncelerine aldırış etmeden ben istediğimi derim bu benim fikrim dersen iş çoook farklı bi boyuta taşınır ki çok uzatmak istemiyorum.
yarın bir gün biri çıkar ben pedofil bu benim düşüncem istediğimi alır severim derse adam haklı mı.
genel ahlak kuralları kime göre neye göre koyulmuş.
ben belki 1 milyon kişiyi zevkimden öldürcem bu benim düşüncem kime ne?
öyle yada böyle karşıdaki insanları etkileyen ir durum cıkıyor ortaya bu öldürmek de olur düşüncelerini ayaklar altına da almak olur.

ikili düşünmeyelim.
işimize gelince öyle gelmeyince böyle olmayalım lütfen.
ben gayet acık ve net konustum doğru olanı da söylediğime inanıyorum. ahlakı tanıyacaksan hepten tanıyalım adaletli olalım.tanımayacaksak isteyen istediğini yapsın etsin.
Sosyal ağlarda paylaş

TheRiverBelow said:

yalnız vanille doğru noktaya parmak basmış. hani kendimden pay biçtim. sırf oruç tutmadığım için "kafir" sıfatını kodular adımın başına. senelerce. acımadan.

İste bahsettigim şey de tam bu. Ne sana kafir desinler ne de sen sirf Müslüman diye insanlara hakaret içeren sıfatlar tak.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

@Giovanni: nil dininizle falan dalga geçmemişti, videoyu hazırlayan şuursuzla dalga geçmişti sadece. Burada tepki verilecek bir şey de yoktu. Arkadaş oradaki parodiyi anlayamadı heralde ve nile haksızca laf etti, e nil de sonra karşılık verdi olaylar büyüdü. Durup dururken çıkıp da "namaz kılanlar gerizekalıdır lololo" falan demedi sonuçta. Dine hakaret etmediyse, sadece videodaki gerzekçe bir yazıyla dalga geçtiyse çıkıp ona tepki verirseniz karşılığını görürsünüz. Hoşgörü hoşgörü diye ağlayan Müslümanların sadece %0.000001'i hoşgörü kabiliyetine sahip malesef. True story :(

yancıya gel
Sosyal ağlarda paylaş

Giovanni said:

Takdir bekleme hakkımız yok ve böyle bir talep de olamaz. Ancak insanlar artık birbirlerinin farkli düşüncesine hakaret etmemeyi (=saygı duymayı) evrensel bir düstur edindiler (biz: insan hakları evrensel beyannamesi). Medeni hayatın bir kuralidir bu. Videoya yaptığın yoruma bir şey demedim ama videoyu bahane ederek namaz Allah Muhammet girip bir kesimin dusuncelerine saygisiz ve asagilayici tavırla konuşmana bu cati altında tepki vermek zorundayim. Sosyal bir ortamdayiz ve bu tarz davranışa müdahale edilmesini göze almak zorundasin ve saygılı olmak zorundasin.

olabilir forum burasi, troll yuvasi. egleniyoruz kendi capimizda. yalniz biz eglenirken baskalarina batabiliyor bu. siz de haklisinizdir tabi birsey diyemem.
hayatimda kimseye de oo adam müslüman, idiot. demedim.
gercek hayatta basörtülüleri helal ekmekle allah bilanizi virsin diye kovalamiyorum heralde.
yalniz ben saygi duymak zorundasin diye direten insana saygi duymam, dinini kendi icinde yasayan adama daha cok saygi duyarim. o var.
Sosyal ağlarda paylaş

TanitciReklam said:

ya şimdi burda kimse karşısındakine ulan Allaha inanmıyorsun cehennemde yanacaksın gavur demedi.

Gereksiz tepki vermişsin. Kız Bu bir ALLAH c.c mucizesidir kul yapımı değildir diyenlerle dalga geçmiş (ya da diğer bir bakış açısıyla millete saçma şekillerde Dinini empoze etmeye çalışan kişilerle) sen sanki dinle dalga geçmiyormuş gibi algılamışsın. Bu tarz bir psikolojiye bürünmenin sebebi ne?
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

@Giovanni: nil dininizle falan dalga geçmemişti, videoyu hazırlayan şuursuzla dalga geçmişti sadece. Burada tepki verilecek bir şey de yoktu. Arkadaş oradaki parodiyi anlayamadı heralde ve nile haksızca laf etti, e nil de sonra karşılık verdi olaylar büyüdü. Durup dururken çıkıp da "namaz kılanlar gerizekalıdır lololo" falan demedi sonuçta. Dine hakaret etmediyse, sadece videodaki gerzekçe bir yazıyla dalga geçtiyse çıkıp ona tepki verirseniz karşılığını görürsünüz. Hoşgörü hoşgörü diye ağlayan Müslümanların sadece %0.000001'i hoşgörü kabiliyetine sahip malesef. True story :(

ne yani yanlış anlayana gerizekalı demek yerine kocaman bir kitleye gerizekalı demek dogru mu şimdi ?
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Kocaman kitleye gerizekalı diyen kim ya? Nilin mesajında her üyenin değil sadece gerçek müslümanların görebildiği bi gizli yazı falan mı var? Nedir?

yok nil demedi öle bişey de zaten sen sanki "namaz kılanlar gerizekalıdır lololo" yı durduk yere dememiş derken demiş gbi gösterdin de . :p
anam cok karısık oldu . bu yani kısacası sen avukatlıga soyunmusken iiyce berbat ettin =)
Sosyal ağlarda paylaş

vaniLLe said:

valla abi evet videodakilerle dalga gectim fakat, o tepkimi anlamayip ''ayibetmissin'' denince, ben de kendi fikrimi söyledim.
ha git namaz kil dediysem de adamin dinini asagiladigimdan degil, madem inaniyosun, geregince davran, burda boku bokuna tartismayalim manasindaydi.

son cırpınıslar :D
Sosyal ağlarda paylaş

işte zaten ilk sayfalardan bunun olacagından bhasettiğimden uzatmayalım dedim ben arkadaşlar.
yani ortadaki konu inanç meselesi olunca kimse kimseye bişeyi anlatamıyor.
istesek daha 50 sayfa daha konusuruz bunu ve bi yere varamayız.
neyse ben özür diliyorum arkadastan o zaman yanlıs anlamısım kendisini madem.
Sosyal ağlarda paylaş

Nil sana saygı duy derken kastedilen şey, inançlı olanların inandıkları kutsal varlığı kendinmiş gibi göstermenin ne kadar saçma, irite edici olduğu...

Hoşgörü ve saygı bekliyorsan en azından karşıt görüşte olduğun insanların en hassas olduğu konuyu (ki inançlarında bu var) alaya almaman gerekir.

Tekrar söylüyorum troll olsa bile yakışmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

Noyanh said:

nileppezdel said:

Kocaman kitleye gerizekalı diyen kim ya? Nilin mesajında her üyenin değil sadece gerçek müslümanların görebildiği bi gizli yazı falan mı var? Nedir?

yok nil demedi öle bişey de zaten sen sanki "namaz kılanlar gerizekalıdır lololo" yı durduk yere dememiş derken demiş gbi gösterdin de . :p
anam cok karısık oldu . bu yani kısacası sen avukatlıga soyunmusken iiyce berbat ettin =)

Yok abi onu söylemesi tabii ki haksız ama durduk yerde kimseye o şekilde laf etmedi. Haksız ve saçma bir laf yiyince karşılık olarak laf etti. O lafları normalde edecek birisi de dğeil, şu forumu azıcık takip edenler bunu anlayabilirler yani :)
Sosyal ağlarda paylaş

HoeZ said:

vaniLLe said:

valla abi evet videodakilerle dalga gectim fakat, o tepkimi anlamayip ''ayibetmissin'' denince, ben de kendi fikrimi söyledim.
ha git namaz kil dediysem de adamin dinini asagiladigimdan degil, madem inaniyosun, geregince davran, burda boku bokuna tartismayalim manasindaydi.

son cırpınıslar :D

evet canim. hakkinizi helal edin birazdan Allah bapski kafama lightnin boltunu gecirecek ve kafir oldugum icin forumdan uzaklastirilacagim.

topikte videonun komikligine bakildiktan sonra, benim din icerikli geyik göndermelerimden bu kadar alinilmamali diye düsünüyorum.
hadi ''MUAHAHA ADAM MEKKEYE GIDIYO '' diye topik acsam hadi neyse de.
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

Nil sana saygı duy derken kastedilen şey, inançlı olanların inandıkları kutsal varlığı kendinmiş gibi göstermenin ne kadar saçma, irite edici olduğu...

Hoşgörü ve saygı bekliyorsan en azından karşıt görüşte olduğun insanların en hassas olduğu konuyu (ki inançlarında bu var) alaya almaman gerekir.

Tekrar söylüyorum troll olsa bile yakışmadı.

/facepalm

kutsal varlığı kendiymiş gibi göstermemiş, aynen bahsettiğin inananlardan bir tanesi böyle bir aptallık etmiş nil de bunun aptallığıyla aynı şekilde dalga geçmiş. Bunu anlayamayıp da "kendisini Allah c.c. ile bir tuttu" diyerek öfkeleniyorsanız gidin bi su için, elinizi yüzünüzü yıkayın. Allah c.c. akıl fikir versin de bir dhaaki sefere kinayeyi anlayabilin
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...