Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bas gitaristler

Schifo

Öne çıkan mesajlar

ya. ben de penayla çalmaktan hoşlanan bi insan diilim mesela. ben de funk daa çok severim ama o adamlar da acaip şeyler yapıyolar bunu kabul etmen lazım. vic abimiz ne kadar süper bi insan olsa da pena tekniklerini yapmakta sıkıntı çeker mesela. nası onlar da slap'n pop yapmakta eziyet çekerse. bunu da bi malzeme olarak düşünmek lazım. kontrbasta arşe kullanan mı daha iyidir pizzicato yapan mı diye bi sorun yok allahtan. :)

ha bi de victor bey stanley clarke'ın hızına yetişebilmek için bi pena tekniği olan alternate pickingi slape uyarlayıp double thump olayını geliştirmiş bi insandır mesela. yaa. yaa..

bi de değişik kullanımları var demiştim. bak sen funk seven bi insansın muhtemelen. bi download pmlicem sana. güzel bi kardeşimizin bi videosu.[signature][hline]unity100, 18 Temmuz 2004 22:05 tarihinde demiş ki:
bababababababa ba. ahelogg ahelog hele hele helelehlelelee.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bi bass gitaristin virtüöz olabilmesi için çok fonksiyonlu olabilmesi gerektiğini savunuyorum sadece slap atmayı bilmeyen bass gitarist virtüöz olamaz dedim ben bunu şöyle düşünün solo atmayı bilmeyen gitarist virtüöz olabilir mi? anlatmaya çalıştığım sadece bu isteyen pena ile çalsın ama penasız da çalabilmesi lazım ki bass gitarist virtüözü olabilsin diyorum ben[signature][hline]Something Strange In The Neighbourhood Who You Gonna Call???
Sosyal ağlarda paylaş

bir çok tartışma olmuş tartışmaya girmeden direk sevdiklerimi yazıcam;
jason newsted(en sevdiğim basscıdır)
cliff burton
martin mednez
steve harris
steve digiorgio[signature][hline]Bu sayfadaki içerik, benim kişisel görüşlerimi belirtmektedir. paticik.com burada yazılı olanlar hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir.
:rock::rock::rock:
Sosyal ağlarda paylaş

bene şu iyidir bu virtüözdür,şu fritözdür,bu gitarın üzerinde patates kızartır,şu slap atarken ayak parmağıyla tapping yapar gibi kıyaslamalar artık gereğinden fazla yer almaya başladı bu forumda.hergün biri kim en iyi kim daha iyi,kim bu işin tanrısı gbii sorular soruyor.rahat olun biraz ya kimse kimseyle yarışmıyor.siz kimi beğeniyorsanız o iyidir.adam penayla çalıyorsa çalsın bırakın.o öyle rahattır yada istediği tonu öyle alıyordur veya belki de kazmanın tekidir çalamıodur elle.ama bırakın ne yapıyorsa yapsınlar.sanki tartışmanızla adamlar tarzlarını değiştirecekler...ben okumaktan yoruldum siz yazmaktan yorulmadınız...[signature][hline]administrator error
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Chuckie, 31 Temmuz 2004 01:51 tarihinde demiş ki:
...bence penayla bass çalıpta kendisini unutulmaz müzisyenler arasına sokabilecek bi basçı yoktur ...

düzeltiyorum chuckie, bööle demişin eheh. pena kullanan adam parmakla çalmayı bilmiyo diye bi olay yok tabii ki. ama penayı tercih ediyo. bu da bi tercih meselesidir. ve quote ettiim mesajının aksini de gösterdim sana zaten benim için söölicek daha fazla bişi kalmadı.[signature][hline]unity100, 18 Temmuz 2004 22:05 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
EagleEye, 07 Ağustos 2004 01:17 tarihinde demiş ki:
şimdi virtüözlük gitarı her türlü teknikle çalabilmekmidir, yoksa kullandığın tekniği en iyi şekilde kullanarak çalmakmıdır önce buna karar verelim

tanım olarak virtüözlük bir esntrumanda her tekniği denemiş ve mükemmel şekilde uygulayabilen,aynı zamanda kendi bir takım teknikler uygulayabilen kişiye denir.yani ben:P[signature][hline]administrator error
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi Steve Harrisi yemeyin ama ilk sayfayi okudumda Steve Harris nasil olmaz nasil bilmezsiniz?
>:([signature][hline] Erst wenn die Wolken schlafen gehen
kann man uns am Himmel sehen
wir haben angst und sind allein

Gott weiss ich will kein Engel sein
Heaven Must Be Hell in Sky
Sosyal ağlarda paylaş

Bence bir insanın iyi müzisyen olması için gereken şey hayvan gibi teknikten çok yazdığı eserlerdeki ahenk,melodi,duygulardır... tabi benim fikrim bu[signature][hline]Sphere, 24 Temmuz 2004 14:24 tarihinde demiş ki:
Herkesin yazdigini herkes bilebilir ama geriye kalan herkes bilemez.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ben ifade özürlüyüm ya da anlamak istemiyorsunuz beni ben penayla çalan basçıya değil sadece pena ile çalan basçıya diyorum onu istediğini tercih edebilir ama hayatı boyunca sadece penayla çalmışsa ve ısrarcıysa bunda mesela bass gitarı eline aldığından beri bi kere bile slap atmamışsa o adam virtüöz olamaz diyorum bass gitaristten çok sadece gitaristtir diyorum bana hala ne kanıtlamaya çalışıyorsunuz anlamıyorum ben penayla çalmayıda çalanıda sevmem bu benim görüşümdür çalanada saygı duyarım ancak benim anlatmaya çalıştığım şey yukarda net bi şekilde ifade ediliyor hala bazı şeylerde ısrarcıysanız diyeceğim bişey yok görüşünüze saygılıyım[signature][hline]Something Strange In The Neighbourhood Who You Gonna Call???
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 06 Ağustos 2004 21:51 tarihinde demiş ki:
said:
Chuckie, 31 Temmuz 2004 01:51 tarihinde demiş ki:
...bence penayla bass çalıpta kendisini unutulmaz müzisyenler arasına sokabilecek bi basçı yoktur ...

düzeltiyorum chuckie, bööle demişin eheh. pena kullanan adam parmakla çalmayı bilmiyo diye bi olay yok tabii ki. ama penayı tercih ediyo. bu da bi tercih meselesidir. ve quote ettiim mesajının aksini de gösterdim sana zaten benim için söölicek daha fazla bişi kalmadı.

Başında yazmış olduğum gibi bence böyle ben fikrimi yazdım bu fikrimde değişmeyecek 11 yıldır bass çalıyorum 11 yıldır fikrim değişmedi bu konuda da fevkalade tutucuyum[signature][hline]Something Strange In The Neighbourhood Who You Gonna Call???
Sosyal ağlarda paylaş

abicim anlatamıyorum bak. benim sana da bi garezim yok eliyle çalana da . ben de penayla çalmıyorum, ben de penayla çalınmasından çok hoşlanmıyorum, yetmiyomuş gibi ben de senin gibi pena suxx0r diyodum. benim karşı çıktığım şey de senin görüşün diil. senin bi önermen. demişsin ki meşhur dünya çapında bi bas gitarist yoktur. ben de düzelttim vardır diye. senin görüşlerinden dolayı bu gerçek değişmeyecek ki?[signature][hline]unity100, 18 Temmuz 2004 22:05 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...