Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bas gitaristler

Schifo

Öne çıkan mesajlar

pena, slap, parmak bunlar hep tekniktir muzisyenlerin yeteneklerini yansitmaz
kural da diildir parmakla calan adam baska bi gun penayla da calar teknige gore virtuoz secimi gibi sacma bisi de olmaz

belki penayla calan virtuoz vardir ben rastlamadim ya da aklima gelmiyo ama olmamasi da olamayacagi anlamina kesinlikle gelmez

ha aklima geldi, flea yi virtuoz olarak goruyosaniz o pena kullaniyo zaman zaman[signature][hline] o_0
Sosyal ağlarda paylaş

anthony jackson? dinledin mi hiç bilmiyorum. ama galiba dinlememişsin.
paul mccartney?
chris squire?
ayrıca jason newstead, ki bence cliff burtondan daha iyi bi bassisttir. parmakla gitar gibi çalacaana penayla bas gibi çalıyo adam.

ayrıca nedir yani hakkaten? joe satriani de maymun gibi çalıyo gitarı kötü mü o zaman? dize indirip çalmakmış... bırakın bunları gözünüzü seviyim.[signature][hline]unity100, 18 Temmuz 2004 22:05 tarihinde demiş ki:
bababababababa ba. ahelogg ahelog hele hele helelehlelelee.
Sosyal ağlarda paylaş

virtuoz denen adam müziğe kendinden bişey katan adamdır ne jason ne de yukarıda saymış olduğunuz diğer bass gitaristler çok komplike şeyler çalmamışlardır penayla çalan bass gitaristlerin çoğu gitardan bass a geçmiş adamlar zaten flea desen bass ı eline 18 yaşında almış bi adam ve ben onu virtuoz sınıfına koymam çünkü kulağa hoş gelsede bi insanı bu kadar kolay virtuoz sayamazsınız bence bence bi bass gitaristin çalışırken parmakları su toplamadıkça emek vermiş sayılmaz tabiki hiç pena kullanmayacak diye bi kaide yok ama slap atmaktan haberi olmayan bi adam isterse dünyanın en güzel şeylerini çalsın bass gitarist vituoz ü sınıfına giremez o adam sadece gitaristtir bass gitarı diğerlerinden ayıran çok fazla unsur var olay sadece elekro gitarın akorlarına uygun notaya vurmak değil biraz jazz blues dinleyin esas bass gitaristler orda ben şu güne kadar hiç bi jazz bassçısını pena tutarken görmedim[signature][hline]Something Strange In The Neighbourhood Who You Gonna Call???
Sosyal ağlarda paylaş

bu tartisma "5 telli bas gitar olmaz" tartismasina dondu

parmaklarin su toplamasi, gec yasta gitara baslamak, slap calmak on sart diil

yazdiklarim gayet acik bencelerle sencelelerle uzatmayalim tartismayi bence :)[signature][hline] o_0

[Bu mesaj green_martian tarafından 31 Temmuz 2004 05:00 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 29 Temmuz 2004 20:51 tarihinde demiş ki:
stanley clarke
gary willis
billy sheehan
patittucci (yannış yazmış olabilirim de herkes yanlış yazıyo zaten :P)
jaco pastorious
mark king
john myung
geddy lee
john entwistle
flea
paul mccartney
jamaladeen tacuma
vs.vs.

john petrucci bass da mı çalıyo :D[signature][hline]Siamonun Resimleri
Sosyal ağlarda paylaş

said:
green_martian, 31 Temmuz 2004 04:59 tarihinde demiş ki:
bu tartisma "5 telli bas gitar olmaz" tartismasina dondu

parmaklarin su toplamasi, gec yasta gitara baslamak, slap calmak on sart diil

yazdiklarim gayet acik bencelerle sencelelerle uzatmayalim tartismayi bence :)

olur niye olmasın 18 telli bile var.. daha zengin ses için..[signature][hline]Siamonun Resimleri
Sosyal ağlarda paylaş

Görüşlerinize saygılıyım ama fikirlerim hala aynı steve bailey gibi adamları düşününce aradki farklar çok bariz oluyor pena ve parmak arasındaki farkta bana hitap etmeside sonuçta bu benim fikrim ben penayla çalmam çalanıda sevmem isteyen çalsın bana dokunmasın ama bass ı diğer gitarlardan ayıran çalarken insana verdiği histir o ruhu hissedemeyende virtuoz sınıfına konmamalı bence tıpkı harley davidson u olup sadece motor diye düşünen birisinden farkı kalmaz neyse sonuçta özgür irade herkes istediğiyle çalsın[signature][hline]Something Strange In The Neighbourhood Who You Gonna Call???
Sosyal ağlarda paylaş

Ben sevmiyorum ama bu arada yanlış anlaşılan bişeyi düzeltiyim benim söylediğim penayı elinden hiç bırakmayan bass gitaristlerdir hayatı boyunca sadece penayla çalmış adam vitrüöz olamaz çünkü slap gibi teknikleri çalamaz o zamanda en iyiler arasına giremez kanısındayım pena bassın ruhunu yansıtmıyor benim görüşüm ve tekrar ediyorum sevmiyorum ama virtüöz denen adamla olmayan adam dinleyince zaten farkediliyor sadece örnek vermek gerekirse yaşayan kanıtlar olarak victor wooten ile myung arasındaki fark derim bu benim görüşümdür en iyisi şu ya da bu diye bişey söylemek haksızlık olur ama şu daha iyidir demekte bi sakınca görmüyorum neyse bu böyle uzar gider[signature][hline]Something Strange In The Neighbourhood Who You Gonna Call???
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...