Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Domain ve Hosting hakkında bilgi lazım

Predator

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar öncelikle arama yaptığımı belirtiyim ama ben direk nubi ötesi nubiyim bu konuda kısaca kendi sorularıma yanıt alırsam daha yardımcı olur diye düşündüm.

Dün gece otururken düşündüm ulen neden benim de bi web sitem olmasın ? Ve ani bi kararla açmaya karar verdim :)

Şimdi sorular :

1- Domain sanırım isim hakkı oluyor bunu nasıl ve ne kadara mal ediyoruz ? Hosting serverı makinesinde kurucak şirket falan oluyor sanırım ne kadara mal oluyor ve bu konularda belli şirketler kimler var? Türk destekli olmasını istiyorum bu yüzden çok istediğim Eno'nun şirketi Proficiodan almıycam malesef :/ Şimdilik ekohosta baktım , türkticarete baktım bide progentrye.

Şimdi ekohostun fiyatları iyi gibi maxiplan düşünüyorum yıl 29$ 75mb disk alanı az ama yeter gibi.(Site yazı ve küçük videolardan oluşucak). Türkticaret 69$ sınırsız mb + 10 email demiş yani istediğim kadar şey yükleyebilcekmiyim ?

Başka türk firma ne var ? Bana genel olarak 75-150mb arası bi yer yeter gibi gözüküyor. En önemlisi bana domain ve hosting nasıl alınır bi açıklarsanız sevinirim.[signature][hline]Uzun bir süreden sonra sakallarını kesen sharky, 13 Temmuz 2004 01:53 tarihinde demiş ki:
Eerrm bu daha cok boyle nasi diyim. Limp Bizkit in solisti gibi oldum yau..
No one knows what it`s like diye baslayasim geliyor her aynaya bakisimda.
Jarlaxle, 15 Temmuz 2004 10:51 tarihinde demiş ki:
Markası Asus sa normaldir.İçinde cd olmasa bile bazen efkarlanıp böğürmeye başlıyo.
Sosyal ağlarda paylaş

kendi işini kendin yapacaksın en güzeli ..

turkticaret.net yada godaddy.com'dan account alıp, domain aratıp satın alacaksın ...

sonrasında gidip bir hosting şirketinden hizmet satın alacaksın, bu konuda bir çok ucuza iş yapan yerler var; pahalısını yapıp sorunsuz iş yapanlar da ... bu konuda kişisel tecrübem vargonen pahalı, ama iyidir, ancak karışmam sana kalmış dediğim gibi ...

daha sonra bu adamlar sana iki tane IP verir, domain'i aldığın yere login olup, domain adresine NameServer bu IPleri girersin oldu bitti ... 2 gün içinde hazır işte ..
Sosyal ağlarda paylaş

valla hiç bişey anlamadım desem :) ehe hönk diye kaldım açıkcası. domaini nerden alabilirim ? mesela ekohosttan hem host alıp hem domain alamıyommu nasıl oluyo ?[signature][hline]Uzun bir süreden sonra sakallarını kesen sharky, 13 Temmuz 2004 01:53 tarihinde demiş ki:
Markası Asus sa normaldir.İçinde cd olmasa bile bazen efkarlanıp böğürmeye başlıyo.
Sosyal ağlarda paylaş

hmm ekohosttan 7.9$ a yıllık kaydedebiliyormuşuz. 29$ da hosting parası verip işin içinden çıkabiliyorum yani demi ?[signature][hline]Uzun bir süreden sonra sakallarını kesen sharky, 13 Temmuz 2004 01:53 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

ehm
profocio nun sitesi ingilizce olabilir ancak türkçe destek mümkündür ana dilimizin türkçe olması sebebiyle :) yani türk hizmeti almış oluyorsunuz :) bu yüzden o bertaraf etme hedesini pas geçelim derim ben...

domain kaydı senelik 7$ ile 40$ arası değişiyor firmalarda (com/net/org). Profocio da senelik 10$ domain kaydı.

hosting ücretleri de sitede gördüğün gibi zaten. http://www.profocio.net/linuxhosting.htm adresinden bakabilirsin.

Turkticareti kesinlikle tavsiye etmiyorum hosting konusunda. Sınırsız hard disk üretilmedi çünkü henüz.

Ekohost da sharky çalışıyordu bir ara. Eğer halen çalışıyorsa tavsiye ederim. Zira sharky nin sistem yönetimine hayranımdır. Çalışmıyorsa, vazgeç..

Tabi profocio yönetir :p

Sorun varsa burdan yada özel mesajdan iletebilirsin.[signature][hline]Profocio Hosting
Bir pati futbol maçından sonra Babacum hakkında şöyle yorumlar olmuş:
fizban: bi insan bu kadar boş koşup, bu kadar anlamsız şeyler yapabilir
tora: abi iki rekat kosma mac bitecek ben orda ulan nie uzatıyosunuz die bagrıyorum adam hala sahanın içinde bos bos kosuyo
holyman: Kenderin arkı orta saha. Babacum tam saha.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Eno, 07 Ağustos 2004 14:37 tarihinde demiş ki:
Tabi profocio yönetir :p

saçma oluo böle çeviri, chicken translate gibi bişi :)

turkticaret i zaten domain alımı için tavsiye ettim, türkiyedeki en ucuz domain satan yerlerden biri turkticaret ... godaddy de ucuz ...

ikisini de aynı yerden alman şart değil bu arada .. yani sadece domain yada hosting alabilmen mümkün ...

ayrıca anlattığım şeylerde anlaşılmayacak, yada karışık olan bişi göremedim iki kere okumama rağmen ...
Sosyal ağlarda paylaş

valla bana göre karışık geldi neter :) çok bilgisizim çünkü nameserver hedehödöyü başka konuda okumuştum heralde bilinçaltında karışık bişey gibi yerleşmiş o yüzden öyle dedim :)

Eno valla Türk olsa direk alıcam.ekohosta yönelicem gibi (ben bu arada cris :P ) ayrıca açmayı düşündüğüm sitenin benzerlerini buldum biraz yıldım gibi ama sonra içeriklerinin yetersiz olduğunu görünce açmaya karar verdim. tabi tasarım şey öğrencez daha neyse olmadı bi webmaster alırım yanıma
sağolun :)[signature][hline]Uzun bir süreden sonra sakallarını kesen sharky, 13 Temmuz 2004 01:53 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm Eno 250 mb lik alanın fiyatı uygunmuşş aslında 50$ . Türkçe destek derken site yapım menülerini panelleri Türkçeye çevirebilme falan gibi birşeyler var mı ehe ? (kontrol paneli deniyomuş galiba). hmm düşünebilirim 45$ da anlaşalım :P[signature][hline]Uzun bir süreden sonra sakallarını kesen sharky, 13 Temmuz 2004 01:53 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

hmm profocioda sınırsız email hesabı yok , ekohostta var. ekohostun 250mb lik hesabı falan olsa direk atlıycam ama ehe

bant genişliği çok iyi profocionun hmm sınırsız email falan yapma , ek opsiyonumuz yokmu ?

çok şey isterim böyle ben :P[signature][hline]Uzun bir süreden sonra sakallarını kesen sharky, 13 Temmuz 2004 01:53 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Eno yine sen kazandın gibi sharky bırakmış çalışmayı :)[signature][hline]Uzun bir süreden sonra sakallarını kesen sharky, 13 Temmuz 2004 01:53 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

ben onu 25 okudum desem ? ehe[signature][hline]Uzun bir süreden sonra sakallarını kesen sharky, 13 Temmuz 2004 01:53 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

eyvah!
Eno'dan hosting mi aldın
gel ben sana satayım
1 $ 1 GB HD 5 GB Bandwith aylık sınırsız e-mail, database vs..

Vah vah kazık yedin enodan

Şaka bi yana güzel bir seçim Eno
Hayırlısı olsun[signature][hline]Boş bir kağıt bir kalem bir de silgi..
Kağıt ömür demek,kalemle silgi ise benim hayatımı sen yazarsın sen silersin demek..
Sen neyi yazarsan güzel, sen neyi silersen güzel.
İstediğin gibi yaşat,istediğin gibi öldür

it's teargas in my eyes // Gizli bahçem

Sosyal ağlarda paylaş

said:
neter, 07 Ağustos 2004 15:15 tarihinde demiş ki:
... turkticaret i zaten domain alımı için tavsiye ettim, türkiyedeki en ucuz domain satan yerlerden biri turkticaret ...

Turkticaret mi ucuz?!? Turkticaret tam bir kazikci.oradan domain aldinginda url forwarding yapacaksan ayrica domain kadar bi para daha oduyorsun.
Domain alacaksan http://www.mydomain.com'dan sasmicaksin..

[Bu mesaj UnKnownTR tarafından 08 Ağustos 2004 12:13 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bende turkticaret den alirdim eskiden ama, inanin berbat bir yer, hem ICAAN sertifikasi yok bi çeşit reseller gibi aliyo hemde domain infosunu değiştiriceksin hop hata çıkıyo müşteri hizmetlerine sölüyosun o değiştiriyo vs vs bir çok sorun, en iyi seçim domain için www.godaddy.com derim, zaten host uda doğru seçim yapmişin (:[signature][hline]I Love Liv Tyler | IP Adresim Ne ? | BedaXa |
Matrix Code System
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...