Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Eskrim ve hakkında bilmek istediğiniz her şeyi

Elros

Öne çıkan mesajlar

üşenme... Bilgilendirici bir yazı yaz. Amaç eskrim ile ilgili bilgi vermekten önce insanların merakını uyandırmak olmalı. Sen önce bir yazı yaz, genel olarak tanıt bizlere sporunu. Ondan sonra insanlarda merak uyanır ve soru sormaya başlarlar. "Eskirim'de 3 dal vardır. Bunlar....." diya başla... Devamı gelir[hline]Kenderleme, 05 August 2003 18:15 tarihinde demiş ki:
bu bard tam cem uzan olcak yannız
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam buyrun eskrimde 3 dal vardır :) bunlar epe flöre kılıçtır gerçekten de bu spor eskiden düellolarda kullanılmıstır Çıkış yeri fransadır... D&d'de gördüğünüz epe işte budur. Bu silah(Epe)(kılıç demeyiz) ince uzun lam(kılıcın uzun kısmı) ile tuttuğumuz yer arasında bir tas vardır... eskrimde amaç tuş yapmaktır asıl amacı hızlı bir şekilde dövüşerek rakibini alt edip yara almamakmış...[hline]Elros Lúinwë
Lord Nimphelos Lúinwë
Est Sularus Oth Mithas; Onurum Hayatımdır
Sosyal ağlarda paylaş

düzenli olarak yapılan yurt içi ve uluslar arası turnuvalar hakkında biraz bilgi verebilir misin?
edited: ha bi de bu topic'i spor bölümüne taşısak...
[hline]Kenderleme, 05 August 2003 18:15 tarihinde demiş ki:
bu bard tam cem uzan olcak yannız

[Bu mesaj Kendercik tarafından 27 September 2003 22:29 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Gelelim şimdi nasıl oynanıyor bizi insanlar yaralıyor mu ölen var mı :) Şimdiki sistemde eskrim 17m e 1m lik bir pistte oynanıyor. Oyuncular kablolarla ana makineye bağlı(tabi bu oynarken etkilemiyor çok hafif bir kordon) eğer silahınızın ucundaki buton rakibinize değerse sizin lambanız yanar ve tuş alırsınız...[hline]Elros Lúinwë
Lord Nimphelos Lúinwë
Sosyal ağlarda paylaş

Bu turnuva kağıtlarını Gençlik spor il müdürlüklerinden temin edebilirsin ama turnuvalar bursa(flöre) istanbul(karma) ve afyonda(epe) yapılıyor kılıcı bilmiyorum baska yerlerde de yapılıyor onu kağıttan temin edebilirsin...[hline]Elros Lúinwë
Lord Nimphelos Lúinwë
Sosyal ağlarda paylaş

Ben epeydim ortaokulda 2. mi ne olmuştum turnuvada[hline]Askinos, 06 July 2003 20:19 tarihinde demiş ki:
Kendini deleni Allah'ta deler gibi bir atasözü çıkarabiliriz burdan

P.S: Forumu mesaj attıktan sonra tamamen okudum da eskrim bayağı bir denge işidir çok bacak kası ister acayip eğlencelidir ama ilk başlarda sıkıcıdır. O denge için o mimkler için eskrim olması mantıklı ve de acayip eğlenceli sanki satrancın vucütla oynanı ve daha hızlı düşünmen gerekeni gibi.

[Bu mesaj Forseti tarafından 27 September 2003 22:53 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• 10 ay sonra ...
said:
Elros, 27 Eylül 2003 20:09 tarihinde demiş ki:
:D hayır gerekli değil eskrim bir spor :-p[hline]Elros Lúinwë
Lord Nimphelos Lúinwë

cok saçma bi spor

Skateboard 100m koyar :)[signature][hline]_o_ _o_ _o_ _o_ _o_|:D---:D:D:D--:D
..|....|.....|.....|....| |:D---:D---:D--:D
./ ./ ../ ./ ./ |:D:D-:D:D:D-:D:D
Tey,Tey,Teyyy..
Soldan Sağa:Paskal,Koraks,Tora Llama ve Erutan,Paticiğin Resmi,Tescilli Halaycıları
Sosyal ağlarda paylaş

eskrim değdirmece sporu , amaç saplama , kesme yada iyi kılıç kullanmaktan çıkmış durumda , elektronik işin içine girdiği için eskrimciler kendilerine swordsman diyemez.Refleks oyunu eskrim sadece , tenis daha iyidir.olası bir durumda katana vs rapier gibi bir karşılaşma olursa hiçbir şansı yok amcamın.
yani kısacası bırakın bu sevdayı , hele hiçbişey bilmeden karma turnuvalara katılanlar ilk etapta yem olmaktan başka bişeye yaramıyor.20 saniyede 2 tuş veriyorlar.
Bu arada bende ted de uzun süre eskrim yaptım.[signature][hline].....
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...