Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Blackberry 6

Mum_Chamber

Öne çıkan mesajlar

torch bariz basarisiz ya, bu kadar outdate bi tasarim, hantal bi goruntu ve izledigim review videolarina gore arayuz yavasligi olmaz yani.

bold 2 alicaktim, 512mb ram ile os6 optimize 9780 i duyunca ondan da vazgectim , telefonsuz kaldik.

9780 bari biraz hizli gelse. =/ gerci ondada estetik bi dokunus yok 9700 uzerine ama yinede cihaz efektif olacaktir muhtemelen o kadar donanim update inden sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

canada release kasim sonu , aralik gibi gorunuyor. playbook ile birlikte cikartirlar eu ya birlikte gelir gelir diye dusunuyorum ben ise.

ocak sonu subat basi gibi burda alinabilir olucak, ikisine de cok pis goz koymus durumdayim acikcasi. ama arada cok fazla zaman var, bilemiyorum o zamana kadar gonlumu bi android e kaptirirmiyim.

bende senin gibi 9700 alayim ya salla diye dusundum ama full os6 reviewlari gelmeden de 9700 ustunde calismasina guvenemiyorum os6 nin. en azindan bi torch gelsin, belki fiyati duser mi diye dusunuyorum simdilik.
Sosyal ağlarda paylaş

yaw ben playbook un pair ettigin bir bb cihazini direk taniyip uzerinden telefon bilgilerine erisme, mail okuma, nete cikma, gps kullanma, maps acma ivir zivir gibi bi ton ozelligi halledicegini bunlar icin yanindaki bb cihazini otomatik olarak sahiplenecegini duydum.. eksikligi gidermek adina pratik cozum olmus :)

@kharon abi ben ay sonuna degistiriorum bendeki tel i 9700 e geciorum, 6.0 review larina bak youtube da baya keyifli duruyor.

sonrasinda en kotu kendime guzel bi 6.0 hybrid i yazarim.. hatta hepimizle paylasirim :) bb 6 pati edition :P

sonra mart nisan gibi 9780 e gecerim yada bir model pas gecer sonrasinda ya bbden yada bi baska telefondan devam ederim simdilik dusuncem bu yonde..

ama 6 guzel..

@kertenkel abi bb os QNX uzerinde calisiyor playbook un..
yani 6 da degil 5 de.. 7 olabilir adi diyorlar.

http://devblog.blackberry.com/2010/09/blackberry-tablet-os/
http://www.engadget.com/2010/09/27/rim-introduces-playbook-the-blackberry-tablet/
http://www.geek.com/articles/mobile/playbooks-qnx-os-could-become-blackberry-os-7-0-hints-rim-20100930/
Sosyal ağlarda paylaş

LuNiZ said:

abi e65 den her turlu ustun sen bozma moralini :D

haha bu nasıl avutma biçimi böyle :D
gmail'den mail alamıyorum e65 ile acılar çektirdi bana.
bb alayım dedim işte torch'u görünce çok beğendim. Hoş elde görmeden de alınmaz aslında ama ne gibi sorunları var ki? yani sadece os hantallığımı var?
Sosyal ağlarda paylaş

kertenkel said:

playbookun os 5 olacağını açıklamışlardı?

luniz de demis, qnx platformu kullanilcak, bambaska bi ol yazicaklar bunun icin. hatta temellerini bi 6 ay once RIM qnx software i satin alarak atti, o zaman neden aldiklari tamamen spekulasyondan olusuyordu ama simdi renklerini belli ettiler.
playbook gibi bi kac donanim daha bekliyorum ben acikcasi, su herkesin yetismeye calistigi tatil sezonundan sonra gelecek planlarinda rengi belli olur muhtemelen.
Sosyal ağlarda paylaş

BiTcH_oFBaT said:

haha bu nasıl avutma biçimi böyle :D
gmail'den mail alamıyorum e65 ile acılar çektirdi bana.
bb alayım dedim işte torch'u görünce çok beğendim. Hoş elde görmeden de alınmaz aslında ama ne gibi sorunları var ki? yani sadece os hantallığımı var?

ole iste abi :D bi tek hantallik o da bir iki fixe duzelir bence.
yani torch alinmaz diye bisey demiorum ben, sadece geldiginde bir kontrol et bir kac fix cikmis olsun.. sonra al veya alinca biraz hantalliga hazirla kendini :D
olay o yani
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
LuNiZ said:

@kharon abi 9780 ne zaman cikicak? daha var baya gibi gorunuyor?
ben 9700 edinip 6.0 yukliyip 9780 i beklemeye karar verdim simdilik.

sonunda acikladilar gecen gun, balon olabilir diye bekliyordum ki kasim 17 diye t mobile da tarih verdigine gore hakikaten cikiyor. dunya capinda kasim ayi release diyorlar, worldwide bold sitesinden de turkiyeden istediginiz operator icin mail listlerine kaydolabiliyorsunuz. Gerci bu konuda turkiyeden supheliyim, hala daha kendi sitesinde bold 9000 e yonlendiriyor , 9700 , 9780 i falan gectim. Turkcell bi haber verirse buradan paylasirim gelismeleri.

http://worldwide.blackberry.com/blackberrybold/
Sosyal ağlarda paylaş

synthesizer said:

8900a yuklemeye kalkarsam fail olurum dimi?

8900 icin ayri bi leaked copy var ortalarda, 5 ayri modele leaked cikti bu hafta oncesinde,

edit: pis sallamis olabilirim feedlerimi bi gozden gecirdim de 8900 icin bisey goremedim, ama en az 4 leaked copy oldugunu biliyorum. search at your own risk.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...