Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

akvaryumda alabalık

ozi

Öne çıkan mesajlar

Muğla dalyanda yaşıyorum boy 2.30cm, en 1 m, yukseklik 1.20 cm olmak üzere bir akvaryum yaptırıp dalyan merkezde canlı alabalık satmak ve ve pişiripte satmak istiyorum. Bu ölçüde bir akvaryumda alabalık yetiştirebilirmiyim, yetişirse kaç gün yaşatabilirim ve nasıl yaşatabilirim akvaryum düzeneğini nasıl hazırlamam gerekir.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu ölçüde bir akvaryumda alabalık yetiştirebilirmiyim
yetiştirebilirsin

yetişirse kaç gün yaşatabilirim
gerekli koşulları sağlarsan ömürlerinin sonuna kadar ölmezler

nasıl yaşatabilirim akvaryum düzeneğini nasıl hazırlamam gerekir.
söylediğin ölçüler 2tona yakın su alıyor
yani 2000litre dersek
20-25 tane alabalık gerekli havalandırma ve filtrasyonla saglıklı biçimde yaşar.
bunun için büyük bir dış filtre alman lazım
birde havalandırma için hava motoru.
akvaryum suyunu saatte en az 1 kere devir daim yapacak bir dış motor.
örneğin eheim 2228 dış filtreden 2 tane alman lazım
bu da 700tl civarı para tutar.
ama yok ben 20-30 gün 30-40 balıgı idare etsin yeter diyorsan 1 tane filtre yeter.
bir de hava motoru alman gerekli onlarda 30-40 lira civarı. 2 çıkışlı bir motor ve hava taşı takarsın hem hava kabarcıklarıyla güzel görünür hem de gerekli oksijeni sağlar.
Sosyal ağlarda paylaş

alabalıkları bi çiftlikten fln alırsan bakarsın büyütürsün. öncelikle alabalıklar soğuk suyu (11-13 derece) seven balıklardır. Yanlış hatırlamıyosam 25 derecede yem almayı kesiyolar yemiyolar bişey ve sonrasındada ölüyolar. Temiz ve bol oksijenli sularda yaşarlar. İyi bi filtrasyon sistemi ve iyi bi oksijenlendirmeyle yetiştirebilirsin. Ancak yavru alamazsın.
Birde evet bi havuz yaptırsan daha iyi olur. Zaten aldığın çiftlikteki adamlarda sana bilgi verir orda nası bakıyolar görürsün sende o tarz bişey yaparsın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...