Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nine

BabacumMostors

Öne çıkan mesajlar

http://www.plotmonkeys.com/images/Nine-Movie-337x500.jpg

açılmamış olmasına şaşrıdım kesa film 4 dalda oskar adayı;
en iyi kadın yardımcı oyuncu (penelope cruz)
en iyi sanat yönetmeni
en iyi kostüm
en iyi şarkı (Take it all - Maury Yeston)

kadro çok geniş hani beni bile oynatacaklarmış az daha

konusuna gelirsek 60 lı yıllarda oodukça ünlü bir yönetmen olan Guido "Maestro" Contini (Daniel Day-Lewis) son iki filminde büyük hayal kırıklığına uğramış ve bu başarısızlığıklarının üstüne çekeceği 9. film üstünde ağır psikolojik bir yük oluşturmulştur, kendisinden beklentiler byük olmasına rağmen henüz ortada senaryosu bile olmayan filmin çekimleri başlamıştır. filmde guido karakteri geçmişini hayatındaki kadınlar üzerinden sorgulamakta ve bütün sıorunalşrına bir cevap aramaktadır.

dans kareografilerinden tutun da seçilen şarkılara, dönemsel kıyafetlerden sahne tasarımına kdar inanılmaz bir film olmuş hani openelope cruz bence daha öcne aldığı altün kürey dahil aday olmaya yetmeyecek bir performans sergilemiş ama erotik film ödlleridnen kesin ödül alırdı o bir gerçek, son james bond filmlerinde M karakteriyle gördüğümüz Judi Dench bence çok daha iyi bir performans sergilemiş ve esas en iyi yardımcı kadın oyuncu adayı duymuş ama araya penelope cruzun büsrtiyerden fırlayan memeleri girince jüri komitesi Dench in performnansını bir anda unutmuş.

bence film en iyi müzik ve en iyi sanat yönetmeni dallarında kesin oskara uzanacaktır hani vermezlerse günahı bu meme ve azınlık düşkünü komitenin boynunadır en kısa sürede lütfen taş olsunlar çükleri patlasındır.

bonus oalrak şu müthiş kadroyu da koyayım tam olsun

http://blackchristiannews.com/news/images/nine_movie.jpg

c/pyaparken admımı anmayanın çükü düşsün ağzına sıçan girsin dinimiz amin
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Filme gittim, genel kanının aksine, müzikal hastası bir tip olarak bayıla bayıla izledim. Müzikallerden hoşlanan biri varsa, sadece Penelope, Judi ve Marion için bile görülebilir. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Kate Hudson un güzel şarkısı ancak hikayede gereksiz yeri olmasa bende 9'unu alırdı ama 8,5/10 veriyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...