Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Blizzard's new MMO is a FPS

Norak

Öne çıkan mesajlar

boss fightları orjinal en basitinden belki core sistemi EQ dan almış olabilirler ama yine üstüne çok şey getirdiler, phasingdir ıvır zıvırdır. Oyunun interfaceinden , toolarından oynanabilirleğindeki rahatlık vs komple yenilik sayılır.

Ayrıca tamamen mmorpg communitysini şekillednirdiler dediğim gibi, felaket bir bilgi akışı ağı oluştu oyuncular arasında videolar filmler , konuşulan dilden tut. Yani sırf oyun değil abi bu . Geyikleri muhabbetleri, yarışmaları i, blizzconları, binlerce yayınlanan blood elf dansı videolar vs çok şey var.

bana diemesisn WOW herşeyi kopyaladı die, kopyaladığı çok şey var belki, ama bi o kadaryeniliği de var. sırf kopya olsa sırf ii kopya uyguluo olsa bile bu kadar başarılı olamaz. yok öle bi dünya.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi wow herşeyi kopyaladı demedim ki ben?
Adam diyor ki çok büyük yenilikler getirdi blizzard oyun dünyasına, ben de hangi yenilik diyorum.

Dediklerinin çoğu da diğer mmolarda olan şeyler, communitysi bile. Ultima Online için kaç tane site açıldı mesela? Heh yani. Blizzard'ın tek bir kayda değer başarısı (yeniliği işte) varsa, o da casual oyuncuyu hardcore tipi bir oyun türü olan rpgye çekmektir.
Sosyal ağlarda paylaş

Devokai said:

@Dengesiz

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuşsun kusura bakma. Öyle saçma bi savunma yazmışsın ki, hatalısın şurada demiycem bile çünkü komple hatalısın.

1. Warcraft RTS ile Blizzard çıtayı bir üst seviyeye taşımadı çünkü ... oyuna bakınca ordan alıntı olduğunu görürsün.
2. Blizzard Diablo ile yepyeni bir oyun tarzı çıkarmadı çünkü ... oyununda zaten bu vardı.
3. Starcraft ile Blizzard şu ana kadar gelmiş en başarılı RTS'lerden birini yapmadı çünkü ... oyununda birbirinden komple bağımsız 3 ırk yaratılmıştı zaten. Hem bu oyun Starcraft kadar halen oynanmakta.
4. Warcraft 3 ile ilk defa hero sistemini Blizzard ...'dan çaldı. Bu sistem zaten ... oyunda kullanılıyordu.
5. WoW combatı .... oyunundan komple alıntı. Loading screen olmayan bir dünya olayıda ... oyunundan gelmekte.

Sana yardımcı olmak için maddelerde kısımları boş bıraktım. Yardımcı olmak için. En azından bizim gibi düşük seviye insanları aydınlatmak adın buraları doldurursan sayende aydınlığa kavuşuruz. Bende hatamı öğrenmiş olur bir daha tekrarlamam.
Sosyal ağlarda paylaş

Her şeyden önce ... oyununda vardı saçmalığına tamamen gülüyorum çünkü, ... oyunlarından ... fikirlerini alıp ... yapıp ... oyunculara göre geliştiren bir firma olduğunu zaten söyledik. Ha buna rağmen;

1. Warcraft RTS ile Blizzard çıtayı bir üst seviyeye taşımadı çünkü

warcraft rts'ye benzerleri olan command & conquer veya "Z" gibilerden başka ne getirmiştir? ip atlama

oyununa bakınca ordan alıntı olduğunu görürsün.

---

2. Blizzard Diablo ile yepyeni bir oyun tarzı çıkarmadı çünkü

yıllardır oynanılan bir oyun türü olarak rpg mevcuttu, buna bu tür aksiyon yani h&s diyebileceğimiz tarzda ve movement olarak ultima: pagan

oyununda zaten bu vardı.

---

( 3. Starcraft ile Blizzard şu ana kadar gelmiş en başarılı RTS'lerden birini yapmadı çünkü ... oyununda birbirinden komple bağımsız 3 ırk yaratılmıştı zaten. Hem bu oyun Starcraft kadar halen oynanmakta. ) sorusuna komple ne cevap versem bilemedim. Blizzard oyunları kötüdür demedim ki ben? Ha bence company of heroes starcrafttan çıkma zamanı ve o zamanın oyunları olarak bile değerlendirsek on kat daha başarılıdır.
ps: age of empires II de hala oynanıyor

---

4. Warcraft 3 ile ilk defa hero sistemini Blizzard

Heroes of Might and Magic

'dan çaldı. Bu sistem zaten

gene blizzard'ın iyi fikirleri alıp birleştirelim kombinasyonudur. age of empires II'de bile special unitler vardı ve blizzard onlara inventory ve leveling ekledi, bunu bir yenilik olarak algılayabilirdik belki ama yine de full rts bile olmasa, Heroes gibi, Majesty gibi, Age of Wonders gibi çok çeşitli türde ve sayıda

oyunda kullanılıyordu.

---

5. WoW combatı

???

oyunundan komple alıntı. Loading screen olmayan bir dünya olayıda

???

oyunundan gelmekte.

soru işaretlerini doldurmam için wowun combatının diğer oyunlardan farkını ve oyundaki olmayan loadingleri neden benim gördüğümü açıklarsan iyi olur.
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben zaten blizzard = shit demiyorum, dediğim ne yaptı yani allah için oyun için. oyun sektörü için ne yaptı, onu soruyorum. ha paralarını kazandılar, bi ton oyuncuyu mutlu ettiler tamam da, cidden, ne yaptılar? kaede'ninki güzel bi cevaptı mesela, multichoosingi biliyodum da gruba numara vermeyi ilk wcnin yaptığını bilmiyodum. önemlidir netekim.
Sosyal ağlarda paylaş

Devokai said:

@cuce

abi lütfen, tonlarca saaat autopilotda beklemek mi hardcore? eve'i 15 gün denedim ve o hardcore ise, ben hardcore gaming den zerre anlamıyorum.

evet anlamıyomussun
diğer mesajlarınıda okudumda devoichi, hiç girmiycem tartısmaya, ağır sacmalıyosun cidden
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben 15 günün 9 günü boyu autopilota alıp beklemekten başka bişey yapmadım açıkçası. ha ayrıca onu geçtim, darkfail dışında hardcore olabilecek bi fantastik hardcore oyun söyleyin, şu anda başlayayım. ekstradan biri hardcore gamingi de açıklasın, ben de öğreneyim. no sarcasm intended

ayrıca

Dengesiz said:

5. WoW combatı .... oyunundan komple alıntı. Loading screen olmayan bir dünya olayıda ... oyunundan gelmekte.

and oh wait... ULTIMA?
işin komiği bi de wowda loading var belli arealarda, uoda hiç yok loooool
Sosyal ağlarda paylaş

Devokai said:

abi ben 15 günün 9 günü boyu autopilota alıp beklemekten başka bişey yapmadım açıkçası. ha ayrıca onu geçtim, darkfail dışında hardcore olabilecek bi fantastik hardcore oyun söyleyin, şu anda başlayayım. ekstradan biri hardcore gamingi de açıklasın, ben de öğreneyim. no sarcasm intended

1 ay oynadım, jammer olarak kastım, benim önümde de tank ve diğer dmg yapan fighter tadında insan vardı 4 kişi olarak benim oldugum kısa sürede bile 3-4 farklı guilde saldırıp gemilerini batırdıkvs. eğlenceliydi oyun. oto pilota tak git değil yani, giriyorduk hepimiz zaten irl arkdaş oldugumuzdan skypedan konusarak warplaya warplaya eğlenceli 1 ay geçirdim. ama char yaratmak, bir karakterin olması elle tutulur, ne bileyim mekanlarda yürümek, spelli olan ya da kılıcı kafaya indiren oyunlar daha güzel geldiğinden bıraktım, cok da vaktim yoktu zaten o ara. eve cidden kaliteli bir yapım, gidip auto pilot deyip geçilecek bir şey değil, sırf farklı gezegenlerdeki ekonomileri takip etmek bile hardcore ve saçma kastıran bir şeydi bak simdi onu hatırladım bir de aahah..
Sosyal ağlarda paylaş

hardcore dan kasıtları sanırım item kaybetme olayı. ölünce yeni karekter yaratmali bi mmorpg yapacak kadar fantastik şirket yok.

blizzard sc ile diablo ile olayı bitirmiştir. warcraft bana overrated gelir nedense ama fark etmez yani koca firmanın popülist bir iki hareketi olması da normal ^^;
Sosyal ağlarda paylaş

@Devokai

1. Warcraft 1, C&C'dan 1 yıl önce çıkmış bir oyundur. Onlardan nasıl sistemi çaldıklarını çok merak ediyorum.
2. Ultima da aynı şekilde Diablo'dan 1 yıl sonra çıkmıştır ki bu iki oynun alakası yoktur. Biri hack&slash diğer gelmiş geçmiş en iyi MMO'lardan.
3. Company of Heroes Starcraft'dan 8 yıl sonra çıkmıştır. Helal olsun 8 yıl sonra bir oyun yeterince başarılı olabilmiş.
4.Turn based rpg ile RTS'yi aynı kategoriye koymayı başarabilmişsin. Bravo
5. Burada sana cevap vermeye bile gerek yok çünkü çok farklı yerlerdeyiz.

Lütfen daha accurate trollemeye özen gösterelim.
Sosyal ağlarda paylaş

Diablo ultimadan 1 yıl önce çıktı? Hangi ultima? Afedersin NE?
ULTIMA PAGAN YAZDIM BE PAGAN OOOOOF OFFF.

CoH hakkında yaptığın yorumu zaten geçtim muhakeme yeteneğini kaybetmişsin, yukarıda okursan bi daha ne yazdığımı biraz daha anlama şansını arttırırsın.

Turn based konusuna gelirsek, fpsdeki sistemi alıp, rpg ile birleştirmek çok zor bişey midir? Hayır burada fikirlerden bahsediyoruz da, kafan karışmasın.

Diğerlerini de yazıcam ama boşveriyorum ve son kez söylüyorum.

BLIZZARD'IN OYUNLARI KÖTÜ VEYA BAŞARISIZ DEMEDİM BEN. 'TÜRÜNDE ÇOK İYİ İŞLER ÇIKARTMIŞTIR' LAFINA DA BİR ŞEY DEMEDİM.

ok?
zaten cevap vermemiş, cevap vermeye çabalamış ama kendini rezil etmişsin.
Sosyal ağlarda paylaş

eve esasında geçen sayfada yazılan ölünce karakteri kaybetme olayına bir noktada yakın. hayvan gibi para kasıp insan dışı donanım kastığınız geminizi bir savaşta kaybedebilirsiniz, adamlar da onu salvagelar. siz de hüzne boğulursunuz.

ha ama daha da hardcore u savaşta yaralanmanız ve atıyorum 1-2 gün boyunca skillerinizi yüzde 50 kapasite ile kullanmanız olabilirdi.

atıyorum büyük bir gemiye command edemezdiniz, charınız uzun yerlere uçamama gibi bir debuff alabilirdi de.

bunu yapmaya hangi firma cesaret edebilir o var.

elbette ultra realistik olsun isteyebiliriz ama bu seferde şirket batıp gider, çoğu insan zaten rahat bir şeyler istiyor, o kadar sıkıntıya gelmek istemeyebiliyor, oyun lan bu bunla mı uğraşcam bir de tadım kaçtı diyebilir.

o yüzden hardcore konusuna biraz daha anlayışlı, farklı bakmak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

warcraft 1 in RTS ye getirdikleri dune2 den bile fazla yanlız biliyorsun dimi

mouse ile toplu seçim, rightclick hızlı komutları, grup numaralandırma falan sadece birkaçı

dune2 olmayan bir şeyi yaptı, warcraft olanı geliştirdi. Yanılıyor muyum? Ben hep böyle düşünüyordum ama birkaç yerde daha dune2 çok yenilik getirmedi tarzı yazılar okudum. Dune2ye kadar hiç öyle bir oyun oynamamıştım, bilgilendirebilecek var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

lord_gorthaur said:

bir mmo ölüm korkusunu yaşatabiliyorsa bence çok iyi bir oyundur :)

evet öyle tabi de işte yaptın mı oynarlar, sonra ölür bir daha oynamazlar kim kasacak diye, oyunda patlar yani heh.

bir de gerçeklikle fazla karışıtırıp öldüm sanıp kendini yere atarak günlerce kıpırdamayıp sonra gerçekten ölen çocuklar falan olabilir, kendi pokemon bile sandıklarına göre gfdgsf..
Sosyal ağlarda paylaş

lesstroud said:

Kaede said:

warcraft 1 in RTS ye getirdikleri dune2 den bile fazla yanlız biliyorsun dimi

mouse ile toplu seçim, rightclick hızlı komutları, grup numaralandırma falan sadece birkaçı

dune2 olmayan bir şeyi yaptı, warcraft olanı geliştirdi. Yanılıyor muyum? Ben hep böyle düşünüyordum ama birkaç yerde daha dune2 çok yenilik getirmedi tarzı yazılar okudum. Dune2ye kadar hiç öyle bir oyun oynamamıştım, bilgilendirebilecek var mı?

dune2 ilk rts oyunu değil zaten. bizim gameshow gençliği böyle sanıyor sadece. şu gameshowu ne kadar sevsemde millete aşıladığı LOL DRAGON LANCE > FORGOTTEN REALMS NE LAN ÖYLE SOKAKTA ADAMA ÇARPIYORSUN ELİNDE +5 HOLY AVENGER VAR ve BLIZZARD HIRSIZ FIRMA WESTWOOD > BLIZZARD fikirleri yüzünden tiksinirim bir çok yazarından

dune2 rts yi rts yapan "resource management, aktif ünite kontrolü, tech research, üs yapımı" gibi hiçbirşeyi türe katmadı. hatta türe bişey kattı mı onu da bilmiyorum ama birçok insan için bu öğelerin hepsini barındırıp sunan ilk rts olduğu için öyle sanıyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...