Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gitarımızı Tanıtalım...

Platanouse

Öne çıkan mesajlar

Gitaristin canından çok sevdiği kendi aletlerini görmek isterim.
Üreticisi, üretim yılı, rengi ve fotoğrafları gibi özelliklerini de eklerseniz sevinirim.[signature][hline]Yarın rüzgarın nereye eseceğini
Bugünden bilemediğim gibi
Bugün neden seni uzaklaştırdığımı
Yarın bilemeyeceğim sanırım
Sosyal ağlarda paylaş

Fender Squir Strat Çin yapımı. Resimdekinden farklı olarak köprüde dimarzio manyetiği var(tam bilemiyorum modelini). Ton ve ses düğmeleri siyah(değiştirildi sonradan).

Ton olarak çok fazla birşey beklemesemde sb7 ibanez dist pedalıyla ve dimarzio manyetikle oldukça tatmin edici benim gibi yeni başlayan biri için(1 hafta falan oldu başlayalı) Bi tanede Wah pedalı aldıktan sonra uzun müddet kullanıcam en azından doğru düzgün öğrenene kadar.[signature][hline]Karakurt, 30 May 2003 21:56 tarihinde demiş ki:
Deniz maymunu hayvanı çok şerefsiz bi hayvandır
Karakurt, 03 September 2003 12:45 tarihinde demiş ki:
FuFu hayvanı çok şerefsiz bir hayvandır
Sosyal ağlarda paylaş

bende ibanez rg 270 oldugunu sandıgım japonya '97 yapımı bir gitar war.
bridge de Dimarzio Steve's Special
neck de Dimarzio Fred var.
24 perde sonracıma TRS-505 bridge i war. sonracıma herbiryeri siyahtır kapkaradır.
gövde basswood neck maple fingerboard rosewood
faln.[signature][hline]bornozlu canavar
Sosyal ağlarda paylaş

İlk düzgün gitarım siyah custom shop ESP explorer (eski kasa) emg81 bridge ve neck te. rosewood fingerboard. Floydrose tremolo jumbo frets. Dot inlay. 5 yıl kadar önce almıştım

Tam olarak bir yıl sonra aynı özelliklere sahip gene bi custom shop ESP eski kasa Explorer krem rengi olanı.

iki bucuk yıl öncede Gibson Gothic Explorer aldım. Ebony klavye, satin siyah gövde. onikinci frette ay yıldız inlay. Fixed bridge. ceramic magnet humbucker var iki adet. 496R ve 500T.

üçüde 3 yönlü switch e sahip. esp lerde 1 volume 1 tone var. gibson da iki volume bir tone mevcut.

Resim koyamadım, beyazın scan edilmiş resmi malesef yok zaten. Bi site bulursam diyer ikisinin resimlerini koyarım ilerleyen günlerde veya saatlerde.

Explorer hastası olduğumu hiç çaktırmadım yanlız. Explorer ın tek rahatsızlığı yatarken çalamıyor olmam, gitarı dikemiyorum o yüzden düz kasa bişey istiyorum artık. o yüzden custom les paul yada gothic les paul almak istiyorum ama fakirim para çıkmıyor ehu. yüzsüzlüğün bukadarı...[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

Ağacına ve knob larına çok bağlı o. ESP ler sola çekiyor ben bırakınca elimi mesela. Gövde ağır netekim ağaç yüzünden ama ona rağmen sola gidiyor gitar. gibsonın knob tam klavyenin arkasında olduğu için ve ağacı daha hafif olduğu için bırakınca dengede kalıyor. Inanması güç ama ağırlık merkezi esp lerden daha iyi ayarlanmış sanki.[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır ayakta çalarken. Otururken hepsi gayet dengeli[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

eğer dediğin gibiyse diyeceğim tek şey
neferet eidorum şehir efsanelerinden
les paul habi çok dengesiz ama explorerlara da dengesiz diyo herkes bu hafta bi zuhalae gidip deniim
emgler için metalden başka bişi çalınmaz diolardı gördüm ki sadece kocaman bir yalan[signature][hline]bornozlu canavar
Sosyal ağlarda paylaş

benimki ceviz(koyusu)
Cort VivaGold 2

humbuckerları single yapan bi switch var.clean tondada iyi yani.2 konsere çıktım bunla sorun yaşamadım memnunum.ama yani ibanez rg almayı düşünüyorum ilerde[signature][hline]The next time you're having a bad day imagine this;
You're a Siamese Twin.
Your Brother,attached at your shoulder,is gay
You're not.
He has a date coming over tonight.
You have only one **s

www.hayalkent.net/freestyle

Sosyal ağlarda paylaş

Akustiği olanı yok mu?
Benimki 1982 Japon üretim Morris MD-505, Natural finish.
Eski gitar olunca resmini bulamadım. Hiç gitarımın resmini de çekmedim.
Ya Antalya'da 0.10 inçten kalın akustik tel bulamıyorum. Başka illerde kolay bulunabiliyor mu?[signature][hline]Yarın rüzgarın nereye eseceğini
Bugünden bilemediğim gibi
Bugün neden seni uzaklaştırdığımı
Yarın bilemeyeceğim sanırım
Sosyal ağlarda paylaş

Istanbulda bulunabiliyor olması lazım tam emin olamıyorum bende aradığım markaları bulamıyorum bazen çünkü burda.

Adından sözetmeye utandığım bi elektro akustiğim var 7 yıl kadar önce almıştım hala standinde duruyor. Çalmak biraz zor çok kötü bi klavyesi var. Bi ara leden geçirtmeyi düşünüyorum yada 12 telli bir akustik düşünüyorum.[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

çok şekilci olmamak lazım
bu arada jazz eğitimi almak jazzcı olmak deil
sadece çok ileri teroik bilgi gerektiren bi eğitim alıp gitarı gitar çalmayı öğreniosun
adamın eğitim için farklı bir gitar alamsıan gerke yok
zaten emg kullanan çok jazzcı war ayarlı bir distortion ya da cleande mükemmel jazz soundu yakalanıo[signature][hline]bornozlu canavar
Sosyal ağlarda paylaş

jazz eğitimi öldürür gibi gelio bana
benim arkadaşım bu sene girecek ders alio
adam bişeyler anlattı bana
yok abi almiim dedim :)

ama sonuçta müzik ruh işi yetenek içi
ileri bi müzik eğitimi çok gerekli olmasa gerek
Örn: Jimmi Hendrix[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Strong. The Weak. The Innocent.
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

Muzikle biraz fazla uğraşıyorum diyebilirm eğitimimi onun üzerine alıyorum, Bilgi universtesinde sound tech. okuyorum ses müh. master dusunuyorum. derslerimin büyük bölümünü jazz üzerine okuyorum, sadece jazz değil tabiki ama ağırlıklı diyim sadece. Müziği kendime meslek edindiğim içinde biraz fazla uğraşmak zorunda kalıyorum. Şikayetçi olduğum söylenemez. Okula hedeye hödöye vericeğim parayıda müziğe vermiş oluyorum.

Bir grubum var, gitarlarla yapabildiğim tarz yelpazesi oldukça geniş. hem sert tonlari hem yumusak tonlari gayet rahat yakalayabilen modeller. Kendi tarzımı sorucak olursan ben daha bi aciklik getirebilmis deilim boyuna parca yaziyor ve bunlari kaydediyor yada edecek olmama, olmamıza karşın.

Gitarları okula götürmüyorum kötü gözle bakılırdı heralde. les paul lerin strat ların yanında explorer götürmek. lazım da olmuyor zaten.

Jazza düşman değilim kesinlikle ama "jazz başkadır diyer tarzların arasında lafı olmaz" görüşünede gülümsüyorum sadece. Hiçbir hocamın tasvip etmediği bir davranıştır ama sık sık görüyorum.[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Platanouse, 25 Mayıs 2004 21:26 tarihinde demiş ki:
Akustiği olanı yok mu?
Benimki 1982 Japon üretim Morris MD-505, Natural finish.
Eski gitar olunca resmini bulamadım. Hiç gitarımın resmini de çekmedim.
Ya Antalya'da 0.10 inçten kalın akustik tel bulamıyorum. Başka illerde kolay bulunabiliyor mu?

İstanbul'da bulunuyor... Bende Martin Sigma var en güzelinden Tayvan üretimi. (ehehe aklıma geldi dün Armageddon'da geçmişti, American tool, Russian tool... ALL MADE IN TAIWAN!)
Sosyal ağlarda paylaş

Bende Kimberley marka kore yapımı bir elektro akustik var. Adı dandik geliyo ama sıkı gitardır. Bir de Raimundo mod.123 klasik gitar var. O da çok kraldır ama nedendir bilinmez ben akustik gitarımı çok seviyorum. Bi de şu öss olayı bitince hemen güzel 4 (2 çift) ya da 5 (2 çift 1 tek) manyetikli, tremolo kolu olan bi elektro almak istiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...