Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Öz kızını hamile bıraktı

QueenofSpades

Öne çıkan mesajlar

2 ay kadar önce benzer bir haber sebebiyle haberleri okumama kararı almıştım. Bugün bakayım derken yine benzer bir vaka ile karşılaştım. Yine her şeye lanet ettim.

Ne kadar iğrenç bir dünyada yaşıyoruz ya, kız 13 yaşında lan 13!!! İnsaf be adam, sen dünyaya getirmişsin onu! Tiksiniyorum insanlığımdan utanıyorum resmen...

Buyrun:

Mersin'in Erdemli İlçesi'nde inşaatlarda çalışan bir adam 13 yaşındaki öz kızını hamile bıraktığı iddiasıyla tutuklandı. Baba, olayın ortaya çıkmasının ardından intihara kalkıştı.

Olay Mersin'in Erdemli İlçesi'ne bağlı Kumkuyu Beldesi'nde meydana geldi. 13 yaşındaki Kumkuyu Memduh Türkoğlu İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi B.Y.'nin karnının giderek büyüdüğünü fark eden annesi kızını Erdemli Devlet Hastanesi'ne götürdü. Doktorların muayenesi sonucu küçük kızın 5,5 aylık hamile olduğu ortaya çıktı.

Yaşananlardan akşam eve geldiğinde haberdar olan baba M.Y., boş bir odaya geçerek tarım ilacı içip intihara yeltendi. Eşi tarafından baygın halde bulunan adam 112 Acil Servis ekiplerince önce Erdemli Devlet Hastanesi'ne ardından Mersin Toros Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Eşinin hastaneye kaldırılmasının ardından Jandarma'ya giderek kızının durumunu anlatan anne, kızını hamile bırakan kişinin yakalanmasını istedi. Bunun üzerine soruşturma başlatan Erdemli İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, kızın ifadesine başvurdu. İlk etapta babasının ismini vermeyen kız daha sonra, yaklaşık 6 ay önce eve içkili gelen babası tarafından tecavüze uğradığını itiraf etti. Küçük kız Mersin Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı.

Olayın ortaya çıkması ile jandarma nezaretinde tedavisi süren baba M.Y. taburcu edilmesinin ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Sosyal ağlarda paylaş

bu tip haberlere sinirlendiğiniz zaman tarih öncesi çağlarda mağaralarda yaşayan insan türlerini, insanın ilkel doğasını düşünün. o zamanlar ahlak namus yargıları, insan canının bir önemi var mıymış diye bir tartın. hepsinin anlamsız olduğunu ve gereksiz yere üzüldüğünüzü farkedeceksiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

bu tip haberlere sinirlendiğiniz zaman tarih öncesi çağlarda mağaralarda yaşayan insan türlerini, insanın ilkel doğasını düşünün. o zamanlar ahlak namus yargıları, insan canının bir önemi var mıymış diye bir tartın. hepsinin anlamsız olduğunu ve gereksiz yere üzüldüğünüzü farkedeceksiniz.

ben ilkel doğayı falan düşünemiyorum, herkesin bir yaşama hakkı var, insanca yaşama hakkı...

o kızın bunları yaşamaya, hem de babası tarafından yaşamak zorunda bırakılmaya ne hakkı var?

ayrıca karnındaki bebek ne olacak? üzülme demekle olmuyor, bunları yapabilme kapasitesi olan varlıklarla bir arada yaşama fikri insanı insanlığından soğutuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bunu yapan adam muhtemelen parkta öpüşen çifte ahlak nutukları atıp bağırarak küfrediyordur aynı zamanda. ülkemiz böyle maalesef. ankaranın doğusuna geçerseniz çok daha vahim olaylar göreceksiniz. insan yaşamının hiç bir değeri olmadığı bu yerler için üzülmeyin, çünkü bilmediğiniz ve çok daha üzücü olan çok fazla şey var buralarda.
Sosyal ağlarda paylaş

20-30 yıl öncesine kadar doğu anadoluda kız doğurunca toprağa canlı canlı gömenler falan vardı. siz hangi ülkede yaşıyorsunuz? insan canının bir önemi var mı şu ülkede? insan olarak değil sayı olarak yaşıyoruz şu an maalesef. hadi iskandinav ülkelerinde yaşasak hak veririm yani ama bu tip olaylar için kahrolmak manasız türkiye'de. im truley sorry for your loots
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

20-30 yıl öncesine kadar doğu anadoluda kız doğurunca toprağa canlı canlı gömenler falan vardı. siz hangi ülkede yaşıyorsunuz? insan canının bir önemi var mı şu ülkede? insan olarak değil sayı olarak yaşıyoruz şu an maalesef. hadi iskandinav ülkelerinde yaşasak hak veririm yani ama bu tip olaylar için kahrolmak manasız türkiye'de. im truley sorry for your loots

malesef bu tip üzücü olayların sayısı/sıklığı üzülmemek gerektiği manasına gelmiyor...
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...