Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

grafik tablet tavsiyesi

noddle

Öne çıkan mesajlar

simdi arkadaslar grafik tablet almayi bi yandan photoshop ogrenip

cizimler (tablet)

su tarz cilgin atmak istiyorum cok istekliyim cok kararliyim
hatta o arkadaslada konusucam yardim alabildigim kadar almak istiyorum

simdi sorun bu konuda kara cahilim resmen baslangic icin nasil bir tablet alinmali fiyat araligi ne olmalidir hani gitarda cort vardir tablette ne vardir bi yardim eli uzatirsaniz cok sevinirim.

benim bulabildigim uygun fiyatlilar sunlar:

bu iyi gibi

bu cok ucuz oyuncak gibi mi acaba

yardimlar icin simdiden tesekkurler
Sosyal ağlarda paylaş

a6 almayın.

haddinden fazla ufak, rahat edemezsiniz hiç bi şekilde.
a4'e gerek yok cok a5 iyidir.
random bi marka almaktansa wacom bamboo al, hem ucuz hem şahene. Türkiyede hepsi pahalı aslında.

pilsiz kalemi olsun, adam gibi basınc ve tinl algısı olsun, dpi'i iyi olsun yeter.

ama iş tablette veya photoshop ogrenmekte değil, calısıp calısıp kendini ilerletmekte. Photoshoptan cok cizim tekniği bilmen lazım, uğraşman etmen lazım. eline alıcaksın tableti bakıcaksın hiç hayal ettiğin gibi değil, düz cizgi bile cizemiyosun öle mal mal bakıcaksın ekrana, adını yazmaya calısıcaksın olmıycak falan eciş bücüş yazıcaksın.
soyliyim dedim şimdiden
Sosyal ağlarda paylaş

haklisin cuce bi hobiye 0dan baslamak nasil bir his iyi biliyorum.
gitardan falan bunlarin hepsine hazirlikliyim ama calistikca cabaladikca basarabilecegimi biliyorum.
hep ilgim vardi zaten cizime hep yetenekli oldugumu soylerlerdi resim hocalari falan kismet simdiyeymis
Sosyal ağlarda paylaş

ya bende almak ıstıyorum

wacom intuos3 a5 bıraz butcemı asıyor yenı baslıycagım ıcın cok para vermekte ıstemıyorum

200 300 tl arası ne onerırsınız ? bu arada windows la machintosh arasında bazı tabletlerın farklılık gosterdıklerını okudum

machintosh kullanıyorum ona gore soylersenız sevınırım
Sosyal ağlarda paylaş

ben wacom intuos3 (a4) kullanıyorum. intuos4 daha iyidir diye düşünüyorum, sanırım yazı yazan ekranı vardı tuşları direk assign edebiliosun. zaten wacom piyasa için profesyonel anlamda ürün üretiyor. alırken direk hiç düşünmeden alınabilir bütçe uygunsa.

a5'ten küçük alınmaz bence bu arada. rahat olmaz kesin.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
Şimdi..

kalite olarak bilindigi gibi tek marka wacom.

onun harici kullandıklarım lapazz, logic , ace vs vs hepsi leşör. cidden kötüler. su an lapazz diye bisi var elimin altında bilegim kas yapti bastirmaktan. bunlar ucuz 100 tlden baslıyor.

boyut konusuna gelirek
ben a4 altında calısamıyorum cok gücük geliyor. a3ler harika geliyor tabi dogal olarak

ama
simdi igora bakıyoruz. adam net iyi.
ama a5 kullanıyor mesela alışmış.

elinizi kulagınıza zımbalatsanızda 2 güne öyle cizmeye alısırsınız.

alıcaksanız 1 kere alın wacom alın. mümkünse getirtin gerekiyorsa bekleyin 1 ay 2 ay.
2004 te aldım ben hala sapa saglam bir kere usb kablosunu kopardım oda benim hatam yani hatta horaceda ayni hatayi yapmisti zamaninda :) 6 senenin hakkını vermedim o ayri pek birşey yapmıyorum artık. boarda lehimletildi tekrardan.

edit / typos
Sosyal ağlarda paylaş

yok beyaz çirkin birşey var burda

kalem cok sert bide pilli hah.
yazilimi kötü bide bazen komple gidiyor. su gösterdigin modeli bilmiyorum

fanboy gibi konusmak istemiyorum ama wacom bariz en iyi ve en uzun ömürlü. 15 senedir problemsız aynı tableti kullanan insanlar biliyorum.

bide misal ben yenisini alma ihtiyaci hiç duymuyorum intousların yenileri cıktıgı halde yetiyor her yönüyle. zaten alışıyorsun model yükseltmek istemiyorsun. mercedes gibi işte 1milyon km garantili.digerleri tofaş gibi 150km sonra alıyosun eline.

almışken kaliteli birşey alıp yoluna devam etmek en makulu.
ucuz mal alıcak kadar zengin degilim - alexander dumas!!!!
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

lapazz şunu beğenmişler galiba
http://www.bascek.com/7481/uc-logic-lapazz-twha60-incelemesi/

sen ne diyorsun? farklı bir model mi senin ki?

bu benim önceki sayfada linklediğim TWA60 modeliyle teknik olarak aynı.sadece rengi siyah ve yanda 8 adet fiziksel kısayol tuşu var. almadan önce epey araştırdın,iki ürünün de hakkındaki yorumlar heryerde çok iyi, zaten teknik özellikler kıyaslanırsa,aynı fiyat aralığındaki bamboolardan (ki bamboolar 50 lira filan daha pahalı) daha iyi,gerek raporlama hızı gerek basınç seviyesi vs daha yüksek. he tabiki de malzemesi wacom kadar kaliteli değil ama işlev olarak çok güzel bi tablet.bugün aldım ben TWA60,uğraşıyorum sabahtan beri gayet memnun kaldım,hiçbi sıkıntı yok şimdilik.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...