Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

akvaryum kurdum...

St_Dreamer

Öne çıkan mesajlar

Sonunda uzun süredir kurmayı planladığım akvaryumum 1 beta 3 melek ,5 neon ve iki çöpçüden oluşmak üzere kuruldu aslında kuralı çok oluyor ama pati peti bekledim yazmak içimn...ee akvaryumcular görüşlerinizi ve önerilerinizi alayım...En kısa zamanda fotoları koycam koycam[signature][hline]Halfmumi,08 Haziran 2004 04:13 tarihinde demiş ki
açıkcası evlenince karım olursa o yöntemi uygulayacam
A.K.A Xanros

[Bu mesaj Lykastos tarafından 10 Temmuz 2004 23:43 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

pek hatırlamiorum ama hatırladığım kadarıyla meleklerle beta yaşayamazdı.yani ya beta onları öldürür yada melekler betayı.meleklerinin kuyrukları hala duruyomu):[signature][hline]Bu sayfadaki içerik, benim kişisel görüşlerimi belirtmektedir. paticik.com burada yazılı olanlar hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir.
Sosyal ağlarda paylaş

Akvaryum hakkında bana istediğinizi sorabilirsiniz.

Akvaryum kurmak isteyenlere tavsiyem en az 100 litrelik bir akvaryumla başlamaları. Yani 80*30*40(h)cm gibi bi akvaryu yeni başlayanlar için ideal.
Bide unutulmayacak şey küçük akvaryumun bakımı büyük akvaryuma göre çok daha zordur.

Yeni başlayanlar yine balık alırken kolay bakımı olan balıklarla tecrübe kazanmalı daha sonra tür değiştirmeliler.Canlı doğuranlar(lepistes,mol, vs.), Beta türleri, tetra türleri,japonlar yeni başlayanlar için ideal.

Bide unutmamalısınız ki akvaryum kurarken balıkların doğal ortamına göre dizayn etmeli ve onları mutlu bi şekilde beslemelisiniz.Yani dekorasyon amaçlı bi akvaryumum olsun eve derseniz hiç başlamayın.Z
Zaten doğal ortamları yeteri kadar dekoratif olur.

100lt lik bi akvaryum ve balık , bitkiler en düşük maliyetini söyliyim = 100-150 milyon arasıdır.Akvaryumda sınır yok mesela 450 milyon liraya dış filtre var size kalmış artık...

Ben 6-7 yıldır çok çeşitli balıklar besledim.japonundan ,canlı doğuranından amerikan,afrika türü chiclid lere kadar hepsini besledim ve ürettim.
Şimdi Astronot ve ya oscar denilen amerika türü balıllara sardım.Tam bi katil.
aşşağıda 3 ay önce çektiğim bi astronotumun resmini görebilirsiniz.

İyi balıklar..[signature][hline]i love this game!
tractor pulling

ZBD.

Sosyal ağlarda paylaş

valla benim beta çok mülayim hiç sorun çıkarmıyor...yaklaşık 100 milyon gibi bişi tuttu 20 akvaryuma,15 motora,22 balıklara,6 kuma,4.5 bitkiye verdimkaç eti toplayın işteyok be 100 bile değilmiş :)[signature][hline]Halfmumi,08 Haziran 2004 04:13 tarihinde demiş ki
açıkcası evlenince karım olursa o yöntemi uygulayacam
A.K.A Xanros
Sosyal ağlarda paylaş

Akvaryum temizligi yaparken suyun tamamen bosaltılmamasına dikkat edin...

ornegin akvaryum 10 litre su alıyor.Temizlik yaparken kople suyu bosaltıp degilde 6-7 litresini bosaltıp temizleyinki bosalttıgınız alandaki yosun vs gibi seyleride temizleyin.pırıl prpıl olur.
Hepsini bosaltmayın dememın sebebı bazı balıklar yenı eklenen suya alısamıyor ve kotu oluyor...

Akvaryum,Kus,Kopek ile ilgili sorularınızı alabılırım. :)[signature][hline][b]Email: [email protected]
Amor a.k.a Pawliger
[Pawliger]
Anet Exile
[Amor]
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan balik super... Hasta oldum; buna benzerini Discovery Channel'da gormu$tum, Okyanus'un en dip ko$elerinde ya$adigi soleniyordu. Peki bunlarin bu fosfor tarzi icindeki i$iklar devamli mi var, yoksa belirli surede bir mi oluyor?[signature][hline]- never too old to learn!
life isn't a coincidence, it's a reflection of us!
Sosyal ağlarda paylaş

Beta hariç diğer balıklar uyumlu yaşayabilirler
Melek balıkları çiftleşme döneminde muhtemelen betayı döveceklerdir :)
Eğer akvaryumun yeteri kadar büyük değilse sorun çıkabilir
Çünkü melek balıkları akvaryumun belli yerlerini sahiplenirler
Diğer blaıklar oraya girerse kovalayıp hırpalarlar
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dmx, 14 Temmuz 2004 05:00 tarihinde demiş ki:
Fistan balik super... Hasta oldum; buna benzerini Discovery Channel'da gormu$tum, Okyanus'un en dip ko$elerinde ya$adigi soleniyordu. Peki bunlarin bu fosfor tarzi icindeki i$iklar devamli mi var, yoksa belirli surede bir mi oluyor?

Bu tatlısu balığı Dmx. Amerika kıtasında Amazon ormanlarındaki bi kaç gölde yaşıyo.Yanına başka balık konulamıyor.Öyle vahşi ki sadece Piranha larla geçinebiliyor.Belki bazende büyük vatoz cinsleriyle.
Ee piranha bu diceksiniz tabi geçinecek ama sandıgınız gibi değil bu balık piranha2ya baskın.
Üstündeki fosfor renklerde büyüyünce kayboluyor.Yavru iken çok güzel bi balık.
Oha daha ne kadar büyücek diyebilirsiniz resimdeki balık 14cm civarı su anda 16cm ama astronotlar 35cm e kadar büyüyebiliyor.Büyüdükçe üzerindeki fosfor azalıyor.

said:
sirplaya-, 14 Temmuz 2004 11:53 tarihinde demiş ki:
Erutan gosterdigin Astronot'lardan zamaninda baya bi beslemistim 1 sene kadar ama o bu degilde Albino Astronot'lar var beyaz oluyor onlar cok jan jan li :)

Erutan ben oluyom heralde hehe yanlış yazmışsın.
Albinolarda güzel bende var ama siyahları daha çok hoşuma gidiyo[signature][hline]i love this game!
tractor pulling

ZBD.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...