Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rock The Nations 2004...

SadButcher

Öne çıkan mesajlar

eveeet...

sentenced ı canlı gördm yeter bana ...

hatta frozen albümüm artk imzalı bi albüm oldu ne istiim..

mardukçular için üzülmüştüm ama beter olsnlar katatonia konserinn içine etmeye çalışmalarndan dolayı..[signature][hline]A Robin Red breast in a Cage
Puts all Heaven in a Rage
BiTcH_oFBaT's gallery
BiT¢H_oFBaT[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Natural_Jedi, 03 Temmuz 2004 11:19 tarihinde demiş ki:
sabah 8:15 de oraya ilk varan bizdik:)

abi arkadaşım 1 gece önce gitti ve sabahladı arkadışyla orda...
hatta gece taşıma olayına yardm etmişler t-shirt verceklerdi onlara beleş hediye die[signature][hline]A Robin Red breast in a Cage
BiTcH_oFBaT's gallery
BiT¢H_oFBaT[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

bana çooook beklediğim malevolenti ve vaderı bi de marduku yani uğruna 60 milyon verdiğim 6-7 gruptan 3ünü gösterememiş organizasyondur. onlar yerine caliban diye jöleli saçlı beyaz lensli kendini hazreti nuh zanneden "bişey"i ve bi maymun kitlesi göstermiş, katatonya konserinin piç olmasına neden olmuş organizasyondur.[signature][hline]consume the forsaken
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sylvanthas, 05 Temmuz 2004 01:04 tarihinde demiş ki:
bana çooook beklediğim malevolenti ve vaderı bi de marduku yani uğruna 60 milyon verdiğim 6-7 gruptan 3ünü gösterememiş organizasyondur. onlar yerine caliban diye jöleli saçlı beyaz lensli kendini hazreti nuh zanneden "bişey"i ve bi maymun kitlesi göstermiş, katatonya konserinin piç olmasına neden olmuş organizasyondur.

caliban ı çok iyi bilmiodum ama seviodum dinlediklerimi direk hasta oldum
bana maymun genç diosna öleyim performans mı dedi biri ???caliban bitirdi olayı...[signature][hline]Bornozlu Canavar
The answer of the question, why we are melancholic..
Sosyal ağlarda paylaş

Az önce geldim eve. Sırf Pentagram için gitmiştim. Baya iyiydi eğlendim. Gün olunca birkaç fotoğraf ve kısa video upload edecem. Paylaşmak üzere..[signature][hline]Kanatlarım olsaydı bağışlayıcı olur muydum ?
Boynuzlarım olsaydı gülüşümü küçümseyen alevler olur muydu ?
Sosyal ağlarda paylaş

oncelikle genel olarak organizasyon hakkinda bir iki kelam edeyim...

Ilk gun Turkiye'de rock/metal konserlerinde/festivallerinde her daim oldugu gibi yine kapilar gec acildi... Ayip yahu! Seyirciyi iceri almakta niye boyle sicioruz anlamiorum... Her organizasyonda da bu zaman olayi sorun olmazki be kardesim. Bu gec acilma yuzunden kizardik gunes altinda. Yine ayni nedenden dolayi turk gruplardan iki tanesi arada kaynadi (onlar vader ve marduk'un gelmemesi uzerine 2. gun ciktilar). Bu kaynamaya ragmen gruplarin cikis saatleri soylenen duzene oturtulamadi. Enteresan olan giris cikisin rahat oldugu kalan 2 ve 3. gunlerde program yine kaydi. Daha da enteresan olan arada soylenen gruplarin cesitli nedenlerden dolayi gelmemesine ragmen yine de programin iyice gec saatlere kaymasi oldu. Yani basarili bir duzen yapmaktan aciziz millet olarak (ben bunun genetik oldugunu dusunmeye basladim sahsen).

Bunun disinda Marduk, Vader ve Malevolent Creation'in gelmemesi olayi var. Bu gruplar zerre kadar umurumda olmadigindan bana koymadi acikcasi, hatta zavalli corpse paintli marduk fanlarini gordukce buyuk zevk aldim, ve fakat organizasyon incelendiginde (ki su anda yaptigim bu) bu 3 grubun gelmemesi buyuk rezalet... Ucagi kacirmak nasil bir bahanedir bilmiorum, zira Marduk'un official sitesinde dediklerine gore kendilerine organizatorler tarafindan saglanilmasi gereken ucak biletleri ayarlanmamis bile. Hatta buyrun official aciklama:

Marduk will not be playing the Rock the Nations festival in Istanbul,Turkey due to incompetence of the organizer.The band was stranded on the airport in Sweden trying to pick up tickets that the organizer hadn't booked.

ayni sey diger gruplarda da olmus olabilir. Bu buyuk okuzluktur. Yani bir organizatorun yapabilecegi en buyuk hatalardan biri bu olsa gerek, boyle bir sey nasil olur die dusunmeden edemiyor insan.

Bunun disinda ses sistemi olayi var... Ilk gun kapilarin gec acilmasi nedeniyle 2 turk grubu kaynayinca sanirim ses sistemini test edecek zamani bulamadilar (O turk gruplar "buffer zone" olarak kullanilacakti buyuk ihtimalle). Boyle dusunmemin nedeni Leaves' Eyes sahneye ciktiginda, sahnede surunduler resmen. Bir sure hic bir gitarin (ki bass dahil olmak uzere) sesi gelmedi. Bateri + Liv Kristine dinledik. Gitarist cirpiniyor orda solo falan atiyor ses mes yok. Sonra yavas yavas duzelttiler. Gun boyunca belirli noktalarda ses sistemi sicislara gark etti. Bununla birlikte 2. gun ses sisteminde (en azindan dinledigim gruplarda) her hangi bir sorun yoktu, gayet cillop gibi temiz bir sese ulasilmisti. 3. gun ilk baslarda bazi kucuk sorunlar oldu ama onun disinda yine iyiydi.

Icecek-Yiyecek konusuna gelince, bu tip festivallerde karsilastiklarimizdan cok daha makul fiyatlara yiyecek bisiler bulabildik. Bira bol suluydu, ona da alistik zaten.

Ulasim olayi cesitli merkezlere kaldirilan servislerle saglaniyordu fakat ben bunlari kullanmadim zira hangi bostanci servisine sorsam sahilden degil ziverbey'den gidiyordu. Bu yuzden Taksim dolmusuna atliip ordan sari dolmuslarla eve varmayi tercih ettim. Bundan dolayi servisler hakkinda bi yorum yapamiicam. Ama minibusculerden saglam kazik yedik satanist genclik olarak cunku her gecen gun ayri bir zam geldi taksim minibuslerine :-P Cumartesi 2 milyona taksim'e birakirlarken, bu gece 3 milyona taksim yaptilar...

Organizasyonu gectik simdi izledigim performanslara deginiyim:

1. Gun:

Leaves' Eyes: Anlattigim gibi ses duzeninin sicmasi yuzunden konserin yarisi malesef gume gitti... Ses problemleriyle ugrasan grup sahnede her hangi bir varlik gosteremedi. Bununla birlikte Liv Kristine ablamiz sesi her zamanki gibi gayet guzeldi.

Amon Amarth: Ikinci kez izledigim Amon Amarth yine costurdu, yine gaza getirdi. Onu bunu pogoya itip, Sly-One'in korumasi altinda izledim konseri. Sahne performanslari da gayet guzeldi.

Lake of Tears: Grup icinde anlasmazliklar oldu. Ozellikle baterist ve vokal arasinda. Butun bunlara ve setlistte bir cok istedigim parcanin olmamasina ragmen (ki daha cikmamis bi albumden bu kadar fazla sarki calinmaz ayip) konser hosuma gitti. Durduklari yerde cakili kalan grup elemanlarinin sahne performansi yoktu, ve fakat Lake of Tears'dan o konuda fazla bisi beklemiodum acikcasi. Sakin muziklerini sakin sakin caldilar bizde gayet sakin bi sekilde dinledik. Demek istedigim bir konser olarak bakarsak ne ses sistemi ne sahne performansi dogru duzgundu, baska bir grup olsaydi boyle konser olmaz der 2 sarki sonra sahneden uzaklasirdim ama sahnedeki LoT olunca pek sasirmadim hatta nerdeyse bekledigim gibi oldu. Sunu anladimki yine ayni konseri versinler, yine ayni sekilde dinlerim, ben LoT'u bu haliyle seviorum...

Orphaned Land: Yarisini dinledik onda da betonlarda oturarak, bu yuzden pek bi yorum yapamiicam ama dinleyenler memnundu. Esterabim guzel bir jestti.

PAIN OF SALVATION: MUKEMMEL! Zaten festivalin en cok bekledigim konseriydi. Oncelikle setlist seciminin harikaligina degi
Sosyal ağlarda paylaş

sentenced da sınıfta kalsak gene ii diorm şarkı söleme olayında.. no onte there i ville de yanlş ssöledi ne diiim..

bu arada o marduk gurhü tam yanımzadydı sen bizi düşün hellhound..
şunu söliim ben festival havası yaşuyamadm konserler dizisi olarak yaşadm. rock ist. deki o havadan sora bu çok boş geldi bana ama güzeldi o ayrı..[signature][hline]A Robin Red breast in a Cage
BiTcH_oFBaT's gallery
BiT¢H_oFBaT[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

tum konser boyunca en cok gaza geldiğim 4 grup ve oldukca begendigim de bikaç grup vardı.

gaza geldiklerim ve direk headbang yapmaya başladıklarım UDO, Pentagram, Soul Sacrifice, Amon Amarth. pentagram hariç diğer grupları daha once dinlememiştim(soul sacrfice zaten turk grubu amator denilebilr). ama kesinlikle tum festivalin bence en gaz grubu amon amarthdı. 2inci şarkıda benim yanımda kaos başladı resmen. millet birbirini yiyo ve her şarkıda pogalar filan muthisti.1 pena kaptım, sakalsız gitaristten ayrıca imzalarını aldım. soul sacrifice amator olmasına ragmen hosuma gitti oldukca saglamdı. Udo başladıgında nasıl oldugunu tam bilmediğimden ben içeriki kısımda oturuyodum bi arkadaşla. başlayınca yavaş yavaş ilerledik ve en son demirlere tutunduk. ve ölümüne dinledim diyebilirm. muthişti tek kelimeyle. udo eldivenlerini attı, dun bi çocuk ikisini birden kapmış ki giymişti. bascı kolyesini attı ben kaptım. igor da bizim oraya salladı penaları bitane de ondan kaptım. pentagramda ise herkez coştu, tum sarkıları bağırarak söyledik. istediğim tum sarkıları caldılar(1 tane haric ben welcome the endi de istiyodum). ve pentagramın benim için ayrı bi yeri oldugunu tekrar kavradım.

bunların dışında çok begendiğim grup olarak tabiki PoS vardı ve amator grup olarak başka bi progresif grup Nucleardown var. nucleardown dan baget kaptım:-P pos icin bişi söylemeye gerek yok adamlar hem seyirciyle sempatikdi hem de sahne performansı acısından cok iyiydi. nucleardownda ise başlarda oldugu icin pek cok kisi izlemedi ama vokalleri kaza gecirdiginden(miş) sırf enstrumantal çaldılar ve cidden çok hoşuma gitti.

bunların dışında katatonia, sentenced, blaze, orphaned land iyiydi.bu gruplar benim icin pek gaz olmasada hosuma gittiler. paul diannoyu sevmedim , ve 1,5 saatin nasıl geçtiğini anladım. adamın iron maiden spice girls diyişine gıcık oldum ama sonra bende o spice lardan biriydim filan dedi kotardı biraz bence.

organizasyona ise resmen gıcık oldum. ilk gun zaten aksaması normaldi ama 3-4 saat de gecikmezki kardeşim ya. saat12de arka tarafa kombne girişi filan yazan kagıtları yapıştırıyolardı. ilk gun baya bi çektik. 2.gun 1-1,30 gibi gittim ve hemen girdim. guzeldi. 3.gun ise 1,30-2 gibi gitmemize ragmen yine bekledik. ama girdigimizde yine en one gecmeyi basardık ( son gun sabahtan en sona toplam 13 saat boyunca ayakta durduk. sabah nası kalktıgımı anlamadım, zaten belim de olduruyodu beni)...

en son olarak çıkışta baktım herkez bişiler alıyo bende bi album alıyım dedim:) Kreatorun violent revolution cektim.

sonuc olarak turkiyenin ilk buyuk festivalinde bulunmak ayrı bi zevkti. olay bittiğinde millet bi festival daha bitirdik filan diyodu. bize de ilerde torunlara anlatcak hikaye çıkmış oldu...[signature][hline]We Must Be The Ones Who Believe Illiuvatar
But In Fact There'sn't An Illiuvatar, So Resume Your Believes, Don't Be Astonished At Your Thoughts
Yeniden Baslasak , Patates mi yesek?
Delirtmeyin Beni
Sosyal ağlarda paylaş

bende 3 günün ardından yazayım..gerçi zaten hep sabaha doğru geldiğimiz için eve bilgisayara dokunacak zaman olmadı hehe..

1.Gün:
Servisle Venue'ye ulaştık..Bne kapıların geç açılacağını tahmin ettiğimden hiç bir sorun yaşamadım hehe..arkadaşlar kızdı falan.kapıalr açıldı içeri girdik.önce bir etrafı dolaştık.Şimdi öncelikle organizasyon hakkında konuşayım..organizasyon kapıalr geç açılsa da,gruplar geç çıksa da, bazı gruplar iptal olsa da bence iyiydi. Yani geçen sene çok küfretmiştim bu sene bir tek yiyecek fiyatlarına birazcık küfrettim o kadar.bence alan küçük fakat zaten gelen insan sayısı tam dolduruyor.Neyse gelelim teker teker gruplara:

1-Solitude: Festivale güzel bir başlangıç yaptı. Festivale ısınmamızı sağladı. Çıkan türk grupları içinde gerçekten iyiydi. Arada pogo yapanlar oldu. Zaten en çok pogo yapılan 2. grup idi.

[b]2-Leaves Eyes:
Festival yetişsin diye 2 türk grubu cumartesiye ertelendi ve festivaldaki ilk yabancı grubumuzu izlemiş olduk. Açıkçası arada Atrocity'nin vokali çıkmasa çok sıkıcı olurdu. Beni sarmadı. Ses sistemi bence oturmamıştı gitarları bir ekre bile duymadım gürültüde.

3-Atrocity: Leaves Eyes'ın solistinin sevgilisi de bu grupta solist idi. Bence kötüydü. Adamı9n saçları dışında ilgimi çeken birşey olmadı.İçerde oturmayı tercih ettim genelde.

4-Lake of Tears:İyilerdi fakat sanki bir uyumsuzluk vardı. Çok fazla izleyemedim ama yine de konserin iyilerindendi.

5-Amon Amarth: Muhteşemdi. İşte festivalin en gaz grubu idi. Yada en gaz ikinci grubu diyelim. Vokal süperdi. Yaptığı headbangler bizi hayran bıraktı. Uzun sarı saçları ve sakalıyla ve içtiği biralarla tam bir viking idi. Sürekli "ŞEREFE" demesi bizima ramızda 3 gün espri oldu. Fakat bu grubun kötü bir özelliği vardı ki bence belli bir yerden sonra tüm şarkıları aynı idi. Zaten sonuna doğru sıkılmaya başladık.

6-Orphaned Land: Çok iyiydi. Tecrübelerini bize gösterdiler. Onları çok görme fırsatımız oldu. Festival boyunca etrafta dolaşıp imza dağıttıalr konserleri izlediler. Vokal gerçekten çok iyiydi. Melodiler de güzeldi. Seyircinin beklediği gibiydi.

7-Pain of Salvations: Harikaydı. Son anda headliner oldular fakat bunu hakettiklerini gözterdiler. Headliner olmasalrdı üzülürdüm. Johan gerçekten gitar şov yaptı. Vokale zaten diyecek birşey yok. Tek üzüldüğüm tarafı bis olarak The Turkey Song dedikleri yeni bir şarkıyı çalmalarıydı. Güzel değildi ve eskilerden çalsalar daha güzel olurdu. Ama günün en iyi iklinci grubuydu bana göre.

8-Epica: Ve evet işte harika grup. Gecenin en iyisi. 1.30ta çıkmalarına rağmen harikalardı. Simone müthişti. Zaten sadece Simone'u izlemekten müzikleri tam duyamadık. Epica çıkar çıkmaz tüm yorgunluğum geçti ve sanki karşımda bir tanrıça varmış gibi izledim. Simone'un süper yaptıuğı headbanglerle de çoştuk. Bence festivalin bile en iyisi olabilir.(bu tabiiki bence..çoğu kişi UDO veya POS diyecektir)

9- Order of Lust: Biz tam bu sırada dışarıdaydık. Aslınbda çıktılar mı bilmiyorum sadece müzik sesini duyduk. Zaten anladığım kadarıyla kısa kestiler. Seyirci kalmamıştı çünkü.

Günün ardından: Seyircinin en az olduğu gündü. Fakat gerek Epica gerek POS gerekse Orphaned Land bize festival ruhunu yaşattı.

PS:
2.Gün'ü yazıcam birazdan öldüm şimdi:PHem o kadar uzun oluyrsa okuyamassınız.[signature][hline]Bathory, 07 December 2003 21:43 tarihinde demiş ki:
butun kız arklarım cok sevmisti cok rahat alıolar ellerine
Emaleth, 24 December 2003 12:33 tarihinde demiş ki:
"bok sıçtım"
Halfmumi, 15 February 2004 21:21 tarihinde demiş ki:
ehem,yumurtada yemiyoruz herhalde?oda civcivden çıkıyor?

[Bu mesaj Gilean tarafından 05 Temmuz 2004 13:59 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Gilean tarafından 05 Temmuz 2004 13:59 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle 3.gün saat 13:30 dan 2:00'a kadar en ön sırada,demirlere tutunarak ayakta durmak,yemek yemeden durmak nasıl bir his anlatamam.su almaya dahi gitmedim yürümek insanı dinlendiriyo diyebilirim.atılan suları kapmasaydık halimiz neolurdu bilmiorum bayılırdım heralde oracıkta.festival bittikten sonra yürüyemiodum bile ayaklarım geriden geliodu:)sertleşmiş diz kapaklarım :)sabah kahvaltı edişim süperdi:)
3.gün;
northern lighs kötüydü tipleri acayip komikti.bence en kötü gruptu kesinlikle.adamlar gitar çaliolar solo falanda atiolar iyi hoşta besteleri beş para etmez.malmsteen taklidi olmaktan öteye gidemiolar.ayrıca çok çok kötü bi taklit.bandanalar falan süper dalga geçmemize sebep oldu.:-P

nu.clear.down'nı beğendim gitaristleri iyiydi gerçekten.
canotapth grind coredeath brutal bişey bişey diye bi afiş astı
korumaların önünde durmasından dolayı bişey gözükmedi:)
vanden plas çok iyiydi vokalin aynı hareketleri yapması biraz garip kaçtı amam başarılıydı.

circle II circle'da gaz olduk zaten çok çok iyiydi.sahneye atılan gülleri vokalin aslı'ya atması aramızda çeşitli düşünceler üretmemize neden oldu:)aslı geyiğide acayipti zaten:)
-aslı ya herkeze su var bizede ver biraz
-tamam bekleyin birazdan hepinize vericem:D
gibi konuşmalar yaşadık aslıyla:)zaten sahneye çıkınca çığlığa boğduk tezaratlar yaptık aslıya:)
blaze den önce doro çıktı doro blaze'in bassçısını kulandı sanırım bassçı şarkıyı bilmediğinden kafasına göre takılıodu.elemanlarda gülüyodu zaten.
blaze gerçekten müthişti bir ara sahneden aşağı inddi herkeze elini uzattı koşmaya başladı o sırada adamın koluna değdim ve terleri elime bulaştı süper bi duyduydu:)

desturaction'da abanma olacağını tahmin ediodum ama bu kadar değil.13:30dan beri dikilmemin sebebi desturaction'dı zaten.konser başlamadan acayip abanma oldu en önde bulunan bi kişi olarak acayip sıkışıklık ve kargaşa yaşadım.ama desturaction'ın nasıl başlayıp nasıl geçtiğini nasıl bittiğini inanın hatırlamiorum bile.durmadan kafa salladım(lavuğun teki zaten elini koydu demire sıkıştırdı beni miğdemin sağ tarafı hala ağrio)

poul di'anno'ya resmen kafam girsin diğorum.bkz hellhound olayı özetlemiş zaten.adamı maiden'dan şutlamışlar adam atıp tutuo.2 tane maiden parçası çaldı işi kopardı zaten adam bi remember tomorrow'da inanılmaz gaza geldim.sahnede ''allahu ekber'' demesinden dolayı bi antipati oluştu.sanki türkiyeye gelen tek müslüman yabancı kendisiymiş gibi yanlıştı bence.

pentagram kesinlikle festivalin en önemli olayıydı.mükemmeldi süperdi manyaktı.geçmek bilmeyen di'anno dan sonra ''budur'' diyebildim.bütün şarkıları bağıra bağısa söyledik.kopartana kadar kafa salladık.metin türkcanın bir an önce gruptan ya ayrılması soloları pentagrama yakışmiodu.ton sorunu vardı zaten içine etti kulağımın.

2.günde uzaktan izlemekle yetindim solu sacrifice hoşuma gitti onlarda biraz gaz yaptım.
morethanever almanyadaki türklerdenoluşan bir grup hardcore grubuydu 1 parçasını izledimsadece adamlar çok komikti yarı ing yarı türkçe konuşuolardı millet güldü:)
self torture'da yerli hardcore grubuydu fazla izlemedim.
calibanda millet gaza gelmişizlemedim hardcore zaten.
maribund oblivion'da ''marduuuuuk'' die bağırışmalar oldu.maribun oblivion beyaz suratlı tiplerle bi tane dazlak kafa bi vokalistle sahne aldı.müzik hakında yorum yapmak istemiorum.
sentenced 4-5 tane bildiğim parçasını çaldı yarısını çimlere uzanıpyıldızları seyrederek dinledim:)trooper coverında bi anlık gazla kıçımı kaldırıp öne dığru sewyirttim bi güzel.

katatonia'da en önde olmama rağmen marduk tayfası içine etti olayın geberdim bi tarafım kırılmadankendimizor attım dışarda nefes alabildim öyle izledim.katatonia'nın vokali sahnede biraz donuktu.böyle bişey olcağınoı tahmin edebiliodum ilk istenbul konserindede böyle bi performans göstermiş zaten.

U.D.O mükemmeldi kesinlikle yaşayan ''efsane''.doro ile düet beklerdim ama yapmadılar.

orjinal t-shirt lre çok pahalıya satıldı.50milyon ohaa dedik girdi bi tarafımıza.bu kadar sömürülmez.18 yaşaltına içkisatışı falan yapılmama gibi bişeyde yok takır takır içtik.organizasyon kötüydü diebilirim.

vader
marduk
malevolent creaton
hep aynı kişiler tarafından sevilen gruplar ilginç 3'nünde iptal olması.[signature][hline]Bu sayfadaki içerik, benim kişisel görüşlerimi belirtmektedir. paticik.com burada yazılı olanlar hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir.
Sosyal ağlarda paylaş

lake of tears oldukça güzeldi.gece tanıştım adamlarla imzalarını falan aldım.hiç kasmayan gayet canayakın adamlar.saçınızı niye kestirdiniz diye soracaktım unuttum:)bu arada yeniden gelmeyi düşünüyor musunuz dediğimde"siz isveç'e gelip ilgi görseniz ve bundan memnun kalsanız yeniden gelmez miydiniz?" şeklinde cevap verdi solisti.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
HellHound, 05 Temmuz 2004 18:30 tarihinde demiş ki:
ayrica festival alaninda cop kutusu yoktu. anlam veremedim

aynen[signature][hline]Bathory, 07 December 2003 21:43 tarihinde demiş ki:
"bok sıçtım"
Sosyal ağlarda paylaş

biri ilk buyuk festival mi dedi

bence rockistanbul daha iyi bir organizasyon du

bir organizasyon da gruplara bakmicaksiniz, alana, alanin kullanimina, personele, gruplarin kullandiklari sahneye, soundchecklerin uzunluguna, yiyeceklere bakicaksiniz.

Gruplar olarak RTN bir cok kisiye tabi daha iyi gelicek cunku daha cok sevdiginiz grup var.

Ama ben bir Queensryche i, bir Anathema yi, bir Evergrey i bir arada gordugum ve kesinlikle hic bir sikinti cekmedigim (kendi hatalarim sonucu olanlar disinda, orn: fener getirmedigimden cadirda kameranin isiginda giyinmek) bir festivale karsilik olarak RTN i sunamam bile.

RTN kotuydu anlamini cikartirsaniz bu mesajdan, buyrun cikartin aslinda, cop kutusu yoktu etrafta doggy nin dedigi gibi

RI de en azindan gruplar soundcheckleri yuzunden gecikiyorlardi, fakat Bulutsuzluk Ozlemi (onlar da Peter Gabriel izlemeye gitmisler, yerlerine Erkan Ogur geldi, kat kat iyiydi) disinda bir grup bile aksatmadi.[signature][hline]Yattım, ağladım, uyuyakaldım
Ama once bu foruma baktim!
Sosyal ağlarda paylaş

RockIstanbul'daki ses sistemi, RTN'dekinin yarisi kadar bile iyi degildi yalniz, o konuda feci sictilar... Yiyecek/icecek konusu RTN'de cok daha ucuz ve cesitliydi. Bir organizasyon olarak RTN, RockIstanbul'dan aslinda daha basariliydi ve fakat RockIstanbul sadece festival alanindan kazandi. Venue 3 gunluk festivaller icin yapilmis bir mekan degil.[signature][hline]"Es irrt der Mensch so lang er strebt." - Faust I: Prolog im Himmel / J.W. v. Goethe
Futurama - Bender's Humor by Microsoft Joke
""The thing that bothers me the most is the lying." - George "Gammy" Costanza (a.k.a. Buck Naked)
to pull a homer: to succeed despite idiocy
Sosyal ağlarda paylaş

bi arkadaşımda sormuştu işte ordaki temizlikçilere para vericeğine çöp kutusu koy demişti bende herkez bizim gibi düünmiyebilir demiştim sonuçta organizasyon bi heavy metal orgaizasyonu millet sabahtan içmeye başlio.belki ben sen atıcaz çöp kutusu ama kaç kişinin ipliğeceği malum kimse sallamaz tınmaz bile.kırarlarsa hiç şaşmayın hatta:-Panlamsız tabi çöp kutusu olmaması bencede saçma.tek iyi yanı bu sayede insanların ekmek yiğiyo olması.

ayrıca duvarın üzerinden izleyenleride görmüşsünüzdür sanırım bi ara festival alanına girmeyi başaran 2-3 tip gördük bileklikleri olmayan direk görevliye şikayet ettik.

u.d.o sırasında çıkan kavgada adamın burnu kırıldı.ambulansın yanında 4-5 kişi bi kişiye tekme tokat öldüresiye dövüolardı.

bu arada en çok gördüğüm t-shirtler;
kreator,opeth,blind guardian,dream theater,death,iced earth,iron maiden'dı.
türkiyede en çok fanı olan gruplar bunlar olsa gerek.
hatun kişilerin hepsinin aynı makinadan çıkmış cklon gibi dolaşmasıda ilgimi çekti.hepsi ''gotic'' hatın modunda dolaşiodu.

ayrıca biran önce iron maiden'ın türkiyeye getirilmesi gerektiğini düşünüorum.yer yerinden oynar sanırım türkiyede bu kadar fanı olan bi grubu orj kadrosu ile izlemek gerek biranönce.rtn'a damgasını iron maiden koydu gerek trooper coverı gerek di'anno ile blaze düeti cidden adamları geitrmek istiolar ama çok para istio maiden.

rock'n coke içinde aynısı söylemişlerdi tuvaletler süperdi alan süperdi şu öle bu öle peki ben tuvalet görmeye mi gidiorum festivale grup görmeye mi?adamlar çıkartıcak grupları rtn deki gibi yapıcak organizasyonu babalar gibi ozmn 4 4 lük festival olur bana göre.bu aslında festivalden ne anladığınıza bağlı.kimi der ortam olsun gönüller coşsun lkimi der fanı olduğum gruplar çalio kişiden kişiye göre değişir.aslında festivali gözel ve eğlenceli yapmak birazda kişinin elinde olan bişey kişiden kişiye değişir.
[signature][hline]Bu sayfadaki içerik, benim kişisel görüşlerimi belirtmektedir. paticik.com burada yazılı olanlar hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir.

[Bu mesaj Natural_Jedi tarafından 05 Temmuz 2004 20:02 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

sadece 2.gün ordaydım ve UDO nun performansı şoka soktu beni.o adam dedem yaşında hiç aralık vermiyor şarkılar arasında seyirciyle iletişimde cok iyiydi bence.

zaten UDO cıkıcagını duyan 3-4 tane yaşlı amcamızda konsere gelmişti korktum bi an kalpkrizi falan geciricekler diye :) feci kafa salladı amcalardan biri albinoydu kendisi fark edildi direk :)[signature][hline]"All those moments will be lost in time, like tears in rain..."
Bish'in akıllara durgunlık vericek görüntüsü !
Sosyal ağlarda paylaş

deamon abi neyi sevmediysem onu yazmışın hehe[signature][hline]Bathory, 07 December 2003 21:43 tarihinde demiş ki:
"bok sıçtım"
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...