Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

SOTC (Yakında açıklanacak yeni bir isim altında toplanıyor...

Heno

Öne çıkan mesajlar

turk loncalari ile ilgili denilenlere katiliyorum, ultima ciktigindan beri loncaydi online oyundu falan icindeyim ve turk loncalari ve olusumlari hep ayni karakterlere sahip

bunuda char yapin asin bir koseye

[hr]

1-)Once Ben
5 haftadir raide gelip tek item alamamaniz ve DPS iniz bu yuzden geride kalmasi kimseyi ilgilendirmiyordur, item duserse once o almalidir cunki hakkidir, gurubun gelismesi filan onemli dgeildir, diger adam yesil chestle gezsin bu adam t8 den 8.5 e upgrade icin o adama passlamaz cunki once o vardir

gene en cok emegi o vermis en cok o calismis en cok o haketmistir bu itemi

2-)Liderlik = Ego Tatmini
Liderlik vasfi oldugu ve insanlari ortak bir noktaya yonlendirebildigi icin liderlik yapmaz bizim millet, tamamen liderlik hissi ve "EN TEPEDE BENIM HULEN" icin girisir bu ise, genelde liderlik vasfi olmadigindan bunuda beceremez altinda hizmet yapan kadrolara yikar her isi, sonra gunun birinde bu altindaki adam uyanir "lan butun isi ben yapiyorum bari yeni olusum kuriyim" mitoz bir sekilde bolunurler boyle

3-)En iyi ben bilirim
Saatlerce tartisin rakamlarla olayalrla izah edin, hayir
bu adam mutlaka senden iyi biliyordur veyahut haklidir, gelip kizkardesini elle taciz etse "Elim usuyordu isinmak istedim" tarzi piskin bir sekilde savunur kendini, cunki ayni zamanda kafasinda onun elinin isiniyor olmasi birinci onceliktedir kural no 1 den

4-)TEAMPLAY? WUT TEAMPLAY? ME SMASHHHHHHHHHH
1. 2. 3. maddelerin isiginda takim oyunuda sevmez, metrede DPS I en cok yapan veya itemi en iyi olan kraldir, digerleri ona yardim etmek icin vardir, is leechlemeye gelince felaket leechler karakterini size dosetir ancak karakter gelistirmesindeki bir sonraki basamagi siz ona sagliyamiyorsaniz ceker gider binbir turlu bok atip drama yaratarak

5-)Tuketebilicekken Neden Uretiyim?
Gene yukardaki maddelerin isiginda bu adam haziri sever, birseye ulasmak icin ne kadar az emek harciyacaksa o yontem o kadar iyidir
Oturup takimoyunu olsuturup zor bir durumu yenmek yerine o zor durumu zaten yenmis olan baska bir guruba katilir, daldan dala yukselme seruvenine devam eder

6-)Benden Sonra Kankam Gelir
Kankasi %100 haksiz olsada onla yuzlesip "bak dost aci soyler sen haksizin aga" diyicek adam sayisi cok azdir
cunki kural no 1 "Once Ben" in gecerliligi yuzunden arkadasininda hatasini kabul etme ihtimali %1 filandir ve bu yuzden arkadasini haksiz olduguna ikna etmek imkansiza yakindir

kural no5 in isiginda arkadasini karsisina cekip adam etmek hatasini gostermek yerine "HAKLISIN ABI" diyip kolayina kacar ve kendisinden sonra hep kankasini korur

turkiyede dost aci soyler atasozu vardir ancak bu aci sofradaki acidir, "dost adana soyler urfa soyelemez" dir o sozun asli, insanlar hatalari ile yuzlesmediginden ve hatalari arkadaslari tarafindan soylendiginde bile kabul edilmediginden adam olunmasi zordur, hatasini kabul edip bir daha yapmamaya azim gostermekten o hatayi yoksayip yeniden tekrar etmek daha kolaydir

7-)Yanlizca Zayiflar Ozur Diler
Baslik kendini acikliyor zaten, ozur kulturu yoktur insanimin
hatasini kabul etme sansi olan %1 i yakalasada ikinci roll atilir ve gene %1 dir ozur dileme ihtimali, ozur dilemek alcaltici kucultucu birseydir ve insani daha az saygin yapar, hatasini acik acik kabul eden cok az adam gorursunuz bu ulkede

8-)Armut Pis Agzima Dus
kendini tekrar eden bir madde gibi gozukur ama degildir, bu zihniyetle alakalidir ve diger maddelerle uyum icindedir

Turk olusumlarinda kimse emegini paylasmak istemez, misal bir yabanci sabah kalkip X questinin 20 tane Lahana istedigini gorurse gider 200 lahana toplar bankaya atar not ekler "Arkadaslar su quest istiyro ben topladim sizde burdan alin" diye

bir turk ise birisi questten bahsettiginde "ZUAAAA AMELE GIBI TOPLA SIMDI, BEN TOPLADIM BITTI COK SUKUR AHAHAHAHAHA" yapar

dayanisma ve yardimlasma "Alis" seviyesindedir, millet hep almaya bakar kimse vermek istemez, gercekten iyi niyetle oturup topliyan adamda illallah der birakir

misal bu istisna adama mavi chest duser, hemen guildundeki bri adama yollar kullansin diye ama 1. Kuralin isiginda bu chesti hediye ettigi adam bunun 3 aydir farmladigi recipe i "AHAHA GECEN BIR RECIPE SATTIM KOYDUM PARAYA OH OH" der, "ABI NE YAPTIN BANA LAZIMDI O :((((" derseniz "hadi ya bak valla aklimada kalmadi pardon neyse gene duser merak etme" dir cevap

bunun iki sebebi vardir ikiside kural 1 dir

a-)Sizi sallamadigindan ve deger vermediginden aklinin ucundan bile gecmemistir bu (sirf item degil, size lazim olan bir quest veya size lazim olan bir raid de olabilir bu) ve bu durum gercektir, size mavi dusunce pacanzidan ayrilmiyan kendi isi olunca dunyanin obur ucundan telefon eden bu adam icin gecmiste yapilan iyiliklerin hicbri onemi yoktur, Abi ben sana mavi vermistim dersen "Yapmasaydin" der yuzlerseniz "iyilik soylenirmi hic ne bicim adamsin" diye saldirir birde (ki %90 kankalarinida ustunuze salar)

b-)Sizi sallamayip deger vermemektedir ancak unutmamis isine gelmedigi icin unuttu ayagina yatmaktadir, bu durumda salak sulak birsuru bahane dinlersiniz oysa asil sebep ya sattigi itemdan iyi para kirmisitr ve bu para sizin dostlugunzudan daha onemlidir, yada o istediginzi instance a ihtiayci olan bir kankasi vardir onun onceligi olsun diye sizi kenara atmistir

[hr]

sirf paticikte bile oynadigim adamlardan isim gecmeye calissam her kategori icin 10-15 ornek ve isim yazabilirim ama girmiyorum o kismina, cogu 10 senede gozlenmis ve varligi sabitlenmis kuraldir

taglerimide birkaiyim ilerde copy pasta icin

"TURK OLUSUM" "TURK GUILD" "YURDUM INSANI" "I AM MORE SPECIAL THAN YOU"
Sosyal ağlarda paylaş

@viktor
dediklerine tamamen katılıyorum yıllarca Türk yabancı her türlü guildde oynadım avrupalı güney amerikalı türkler falan türklerin huyu üstte aynen yazdığın gibi yardımlaşma diye bişi icat edilmemiş dps meterde 1. isen en ultra pro gözüyle bakıyorlar gerisi boş diye algılanıyor gerçekten oynunun içinde genel böyle bir kanı oluştu son 1-2senede iyice arttı hatta bu yaklaşım.
bu üstte anlattığın olmazsa zaten o guild alıp başını gidiyor ortalama yetenekli oyuncularla tüm contentleri temizler cogu hard mode yi bile yapar
Sosyal ağlarda paylaş

Benim ilk sayfadaki emotumu kim sildi ama yaaaaaaa :'(

Öyle guild başlığına gelip "BU GUİLDE GİRMEYİN AGALAR BUNLAR ASLINDA ŞÖYLE" diyen random guy tarzında da değildi ki bir türk guildine girmişliğim bile yoktur adam akıllı şu oyunu oynamaya başladığımdan beri.

Yok yani burda böyle bir mini-wot postlanmış, ego patlaması yaşanmış görünce dayanamadım "/care" diye post attım, de siz de haklısınız down&die ya da alar threadleri seviyesine kadar çıkardı heralde bu da katalizör işlevi görebilecek mesajları silmeseydiniz, bir hatamız olduysa affola :p
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

turk loncalari ile ilgili denilenlere katiliyorum, ultima ciktigindan beri loncaydi online oyundu falan icindeyim ve turk loncalari ve olusumlari hep ayni karakterlere sahip

bunuda char yapin asin bir koseye

[hr]

1-)Once Ben
5 haftadir raide gelip tek item alamamaniz ve DPS iniz bu yuzden geride kalmasi kimseyi ilgilendirmiyordur, item duserse once o almalidir cunki hakkidir, gurubun gelismesi filan onemli dgeildir, diger adam yesil chestle gezsin bu adam t8 den 8.5 e upgrade icin o adama passlamaz cunki once o vardir

gene en cok emegi o vermis en cok o calismis en cok o haketmistir bu itemi

2-)Liderlik = Ego Tatmini
Liderlik vasfi oldugu ve insanlari ortak bir noktaya yonlendirebildigi icin liderlik yapmaz bizim millet, tamamen liderlik hissi ve "EN TEPEDE BENIM HULEN" icin girisir bu ise, genelde liderlik vasfi olmadigindan bunuda beceremez altinda hizmet yapan kadrolara yikar her isi, sonra gunun birinde bu altindaki adam uyanir "lan butun isi ben yapiyorum bari yeni olusum kuriyim" mitoz bir sekilde bolunurler boyle

3-)En iyi ben bilirim
Saatlerce tartisin rakamlarla olayalrla izah edin, hayir
bu adam mutlaka senden iyi biliyordur veyahut haklidir, gelip kizkardesini elle taciz etse "Elim usuyordu isinmak istedim" tarzi piskin bir sekilde savunur kendini, cunki ayni zamanda kafasinda onun elinin isiniyor olmasi birinci onceliktedir kural no 1 den

4-)TEAMPLAY? WUT TEAMPLAY? ME SMASHHHHHHHHHH
1. 2. 3. maddelerin isiginda takim oyunuda sevmez, metrede DPS I en cok yapan veya itemi en iyi olan kraldir, digerleri ona yardim etmek icin vardir, is leechlemeye gelince felaket leechler karakterini size dosetir ancak karakter gelistirmesindeki bir sonraki basamagi siz ona sagliyamiyorsaniz ceker gider binbir turlu bok atip drama yaratarak

5-)Tuketebilicekken Neden Uretiyim?
Gene yukardaki maddelerin isiginda bu adam haziri sever, birseye ulasmak icin ne kadar az emek harciyacaksa o yontem o kadar iyidir
Oturup takimoyunu olsuturup zor bir durumu yenmek yerine o zor durumu zaten yenmis olan baska bir guruba katilir, daldan dala yukselme seruvenine devam eder

6-)Benden Sonra Kankam Gelir
Kankasi %100 haksiz olsada onla yuzlesip "bak dost aci soyler sen haksizin aga" diyicek adam sayisi cok azdir
cunki kural no 1 "Once Ben" in gecerliligi yuzunden arkadasininda hatasini kabul etme ihtimali %1 filandir ve bu yuzden arkadasini haksiz olduguna ikna etmek imkansiza yakindir

kural no5 in isiginda arkadasini karsisina cekip adam etmek hatasini gostermek yerine "HAKLISIN ABI" diyip kolayina kacar ve kendisinden sonra hep kankasini korur

turkiyede dost aci soyler atasozu vardir ancak bu aci sofradaki acidir, "dost adana soyler urfa soyelemez" dir o sozun asli, insanlar hatalari ile yuzlesmediginden ve hatalari arkadaslari tarafindan soylendiginde bile kabul edilmediginden adam olunmasi zordur, hatasini kabul edip bir daha yapmamaya azim gostermekten o hatayi yoksayip yeniden tekrar etmek daha kolaydir

7-)Yanlizca Zayiflar Ozur Diler
Baslik kendini acikliyor zaten, ozur kulturu yoktur insanimin
hatasini kabul etme sansi olan %1 i yakalasada ikinci roll atilir ve gene %1 dir ozur dileme ihtimali, ozur dilemek alcaltici kucultucu birseydir ve insani daha az saygin yapar, hatasini acik acik kabul eden cok az adam gorursunuz bu ulkede

8-)Armut Pis Agzima Dus
kendini tekrar eden bir madde gibi gozukur ama degildir, bu zihniyetle alakalidir ve diger maddelerle uyum icindedir

Turk olusumlarinda kimse emegini paylasmak istemez, misal bir yabanci sabah kalkip X questinin 20 tane Lahana istedigini gorurse gider 200 lahana toplar bankaya atar not ekler "Arkadaslar su quest istiyro ben topladim sizde burdan alin" diye

bir turk ise birisi questten bahsettiginde "ZUAAAA AMELE GIBI TOPLA SIMDI, BEN TOPLADIM BITTI COK SUKUR AHAHAHAHAHA" yapar

dayanisma ve yardimlasma "Alis" seviyesindedir, millet hep almaya bakar kimse vermek istemez, gercekten iyi niyetle oturup topliyan adamda illallah der birakir

misal bu istisna adama mavi chest duser, hemen guildundeki bri adama yollar kullansin diye ama 1. Kuralin isiginda bu chesti hediye ettigi adam bunun 3 aydir farmladigi recipe i "AHAHA GECEN BIR RECIPE SATTIM KOYDUM PARAYA OH OH" der, "ABI NE YAPTIN BANA LAZIMDI O :((((" derseniz "hadi ya bak valla aklimada kalmadi pardon neyse gene duser merak etme" dir cevap

bunun iki sebebi vardir ikiside kural 1 dir

a-)Sizi sallamadigindan ve deger vermediginden aklinin ucundan bile gecmemistir bu (sirf item degil, size lazim olan bir quest veya size lazim olan bir raid de olabilir bu) ve bu durum gercektir, size mavi dusunce pacanzidan ayrilmiyan kendi isi olunca dunyanin obur ucundan telefon eden bu adam icin gecmiste yapilan iyiliklerin hicbri onemi yoktur, Abi ben sana mavi vermistim dersen "Yapmasaydin" der yuzlerseniz "iyilik soylenirmi hic ne bicim adamsin" diye saldirir birde (ki %90 kankalarinida ustunuze salar)

b-)Sizi sallamayip deger vermemektedir ancak unutmamis isine gelmedigi icin unuttu ayagina yatmaktadir, bu durumda salak sulak birsuru bahane dinlersiniz oysa asil sebep ya sattigi itemdan iyi para kirmisitr ve bu para sizin dostlugunzudan daha onemlidir, yada o istediginzi instance a ihtiayci olan bir kankasi vardir onun onceligi olsun diye sizi kenara atmistir

[hr]

sirf paticikte bile oynadigim adamlardan isim gecmeye calissam her kategori icin 10-15 ornek ve isim yazabilirim ama girmiyorum o kismina, cogu 10 senede gozlenmis ve varligi sabitlenmis kuraldir

taglerimide birkaiyim ilerde copy pasta icin

"TURK OLUSUM" "TURK GUILD" "YURDUM INSANI" "I AM MORE SPECIAL THAN YOU"

adam direk beni anlatmış
tabi ilk madde gökhana gider o ayrı
Sosyal ağlarda paylaş

Heno said:

Hep alttan alıp insanların gönüllerini hoş ettik.

sınavlarımın akabininde kız arkadaşımın doğum gününü raide tercih ettim diye gkick yedim. lütfen o bulunduğunuzu sandığınız bulutların üstünden inip biraz ayaklarınız yere bassın. ne siz "abarttığınız" kadar iyi insanlarsınız ne de guilddeki insanlara bahsettiğiniz kadar saygılısınız. bunu biraz sert dille olsa dahi ""ilk kez"" yapıcı eleştiri olması açısından dile getirdim. umarım bunu anlayıp,sindirip bünyenize dahil edebilecek kadar olgunsunuzdur.
Sosyal ağlarda paylaş

dop 10 olur ondan anca. dostum gelmis guzel yazmisinda yazinda kendini tekrarlamakdan baska birsey yapmamisin. Guildiniz de ya da serverinizda bulunmadim ama hep siteler uzerinden takip etmisimdir guild progressleri ve sunu soyluyorum ki turk guildleri capinda bir basarinizi gormedim ve cok kisiden de sizin hakkinizda pek anlatilmayacak hikayeler duydum. Umarim yeni olusum tutar.
Sosyal ağlarda paylaş

Bizde Mart 2007'de Knight Online'dan oradaki tabiri ile clan olarak ( Clanın halbuki bir kısmı geldi :D ) WOW'a geldik. Fakat WOW'da sayın Guild Master'imiz verdiği sözleri rekabet uğruna çiğneyerek guild'de çatlaklara yol açtı. ve kısa bir süre sonra bir çok oyuncu guild'den ayrıldı. Sonunda baktı ki bu böyle olmayacak realm değişmek zorunda kaldı :) Türk adı altında bir guild ismini vermeyeceğim sadece Guild ismindeki "TR" yazısının büyük olduğunu görünce nedense beni bir gülmek alıyor :) Türk Guild'i olduğunu savunan fakat bünyesinde Türk'ten fazla yabancı barındıran bir guild :) Sadece şunu söyleyebilirim Türk'ten çok yabancıların çok yardımı dokunmuştur bana bu oyunda :) Yani bulunduğum server'da..
Sosyal ağlarda paylaş

Jaedenar'da gördüğüm kadarıyla nedense sadece türk guild'lerinde dağılmalar görüyorum yabancılarda herhangi bir dağılma söz konusu olmadı :) Nessarien'de bilir. yabancı guild'ler tam tersine birleşiyorlar. Jaedenar'da türklerin birleşmesi söz konusu bile olmadı. Türklerin birbirleriyle rekabeti ile Yabancıların rekabeti arasında fark var.. Aslında türklerin birbirleriyle değil de yabancılara karşı bir rekabet yapması gerekli diye düşünüyorum. Fakat bizde bu yok :)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...