Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

şerefsizim meriç gördüm

SeaGle

Öne çıkan mesajlar

"Van Patisi" said:

Dragonmax said:

o direk öle olmuo ki ama.
önce sağlam acı çekiosun. sonra kabuk bağlıo. sonra kaşarlaşıosun. sonra hiç acımıo :D

E tabi yiye yiye bağışıklık kazanıyor :D.
tabi bahsettim aldatılmak değil. lafı savurma plz.. sonuçta insan ayrılık yaşadıkça artık umursamaz oluyor. bu bi gerçektir..
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonmax said:

"Van Patisi" said:

Dragonmax said:

önce sağlam acı çekiosun. sonra kabuk bağlıo. sonra kaşarlaşıosun. sonra hiç acımıo :D

tabi bahsettim aldatılmak değil. lafı savurma plz.. sonuçta insan ayrılık yaşadıkça artık umursamaz oluyor. bu bi gerçektir..

Yok be abi öylede değil bence istediğin kadar alış bi kızı gerçekten seversin değer verirsin.Zamanını birlikte geçirirsin.Ayrıldığında bunlar adamı üzer umursamaz olmak pek mümkün değil bence.Hadi hepsini geçtim insan alışkanlıklarına bağlı yaşayan bi varlık o kızla konuşmak sürekli vakit geçirmek bir alışkanlık haline dönüşüyor aslında bi yerden sonra hiç birşeyi aramasan alışkanlıklarını yine ararsın
Sosyal ağlarda paylaş

Beyt said:

Dragonmax said:

"Van Patisi" said:

Dragonmax said:

Yok be abi öylede değil bence istediğin kadar alış bi kızı gerçekten seversin değer verirsin.Zamanını birlikte geçirirsin.Ayrıldığında bunlar adamı üzer umursamaz olmak pek mümkün değil bence.Hadi hepsini geçtim insan alışkanlıklarına bağlı yaşayan bi varlık o kızla konuşmak sürekli vakit geçirmek bir alışkanlık haline dönüşüyor aslında bi yerden sonra hiç birşeyi aramasan alışkanlıklarını yine ararsın
bak buna direk katılıorum. çoğu zaman varken bıkkınlık yokken özlem hisseder insan herşeyde... aslında bu üzülme üzülmeme olayları kişiliğe vi kişilere göre değişir. çok sübjektif bişi konuşuyoruz şu an.. o diil de ben yekten eskileri hatırladım. burkuldum.
TAAM KAPATIN KONUYU :(
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonmax said:

Ardeth said:
KARPUZ MU SEÇİYOSUN ARKADAŞIM
MAL MI ALIYOSUN
(tu)

tercih edilebilen kız vardır tercih edilmeyen veya edilemeyen kız vardır.
ama seçmece ı ıh..

Tercih etmekle seçmek arasındaki fark ne ?
Sazan mısınız arkadaşım Ardeth denen nerdün gazına geliyosunuz.
Herkes birlikte olduğu kişiyi "SEÇER". Mal mal anlamlar çıkarmayın ne demek mal mı seçiosun. Oranızdan buranızdan anlamayın.
Sosyal ağlarda paylaş

neyin celallenmesini yaşıosun. git bi elini yüzünü yıka. bu arada seçmek le tercih etek arasında ciddi bir fark vardır.
seçmek daha çok maddesel bir kelimedir. biribirne yakın "şey" ler arasıdnan birtanesini seçersin.
ancak tercih kelimesi daha çok sübjektif istekler doğrultusunda, kişisel standartlar ve alışmışların anlatımında kullanılır.

ben gecelik ilişki yaşayan kızları tercih etmiyorum cümlesindeki kullanım doğrudur.
ben gecelik ilişki yaşayan kızları seçmiyorum cümlesindeki seçmek gördüün gibi kafadan cümleye dahi uyumsuzdur

ama

abi karşıdaki 3 tanesi de sana kesik seç birini cümlesindeki seçmek doğru kullanımdır.

türkçeye giriş dersi verditmeyin gece gece.. kelimeler farklı kullanımları kullanım alanları ve kullanım şekilleri de farklı..

isndanlar eş konusunda tercih edebilir durumdadırlar. ancak seçmek daha çok MAL EŞYA üzerinde kullanılabilecek birşeydir. ya da mekanda tek erkeksindişr ve hepsi seni ister. hiçbirine kıymet vermezsin. gider seçersin. orda da zaten evet karpuz seçer gibi seçmiş olursun.

L2SpeakTrksh
Sosyal ağlarda paylaş

Söylediğimden farklı bir şey yazmamışsın orda. Seçeneklerim var ve seçiyorum evet. Ne demişim, "Seçmesini mi bilmiyorsunuz nedir?"

"Tercih etmesini mi bilmiyorsunuz nedir?" diyince görüldüğü gibi MALCA bir anlam çıkıyor. Ondan neymiş, doğru kullanmışım. Gaza falan gelmedim atlamayın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...