Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

128 Adsl, çeşit çeşit nubii soruları

LiquiD

Öne çıkan mesajlar

said:
Vodan, 10 Haziran 2004 10:16 tarihinde demiş ki:
Ya geçirirlerse adama 256 parasını =)
Gerçi çok abartı bişey değil ya keyfine bak

geçiremezler adamın hatası yok ,hem tt hata yapacak hem ceremesini adama çektirecek.
net sorunlu kardeşim ,aynı sorun bizdede var ,bir siteye 3-4 denemede girebiliyoruz,hotmaile hiç giremedim bugün.
Sosyal ağlarda paylaş

Nasıl geçiremezler saçmalama adamın sözlerinimi teyid edicekler
derler 256 hat açılmış öde.

Bu arada bendede oluyo ara sıra modemle bilgisayar arası bağlantıda bi sorun oluyo henüz çözebilmiş değilim bunu 2 kere oldu ikisinde de format atmak zorunda kaldım hiçbi şekilde tekrar sağlayamadım bağlantıyı.[signature][hline] V ò d à n | ICQ
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Herkesin bir hizmet numarası oluyor ondan bahsediyor herhalde faturanda yazıcak hizmet numaran.[signature][hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Virus,SatanixVirus,Satan-Virus,Virus-Satan,Satanix.
Trex DragonSlayerz Paladin of alb/exc
Viru Jan-Tiran BH of the Ecl The solo
Sosyal ağlarda paylaş

beyler salı günü olayı yalanmış meğer. bugün tekrar aradım, bu sefer başkalarıyla muhattap oldum. her bir haltımı kontrol ettiler, sorun yok filan dediler. zaten muhattap olduğum insanlar da pek anlamıyordu olaydan, "sistemden olabilir" gibi abuk şeyler söylediler, kısacası salladılar beni eheh.

ben hala aynı sorundan müzdaribim. link ışığı yanıyor sürekli ama data transfer olayı olmuyor.

tekrarlıyorum modemi: zoom 4X 5100 model. 256 adsl

hat açık, ve bağlı görünüyorum. ancak çalıştırdan ipconfig filan yapınca, ip göstermiyor bana. ama zoom modem statüsten bakınca, bağlı olduğum gösteriliyor, ki zaten link ışığı da yanıyor.

dns ayarlarıyla oynadım bir kaç kere, buradan ve çeşitli sitelerden gördüğüm ip numaralarını kullanarak ama yine çare olmadı. bu konu hakkında bilgisi olan hala yok mudur?
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Veri alışverişi yapıyormu RXD sarı ışık yanıyormu eğer yanıyorsa yanıp yanıp arada sönüyormu yoksa sürekli yanıkmı kalıyor?[signature][hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
İlginç bir durum şuan sende 2 ışık yanıyor RXD yanmıyor eğer LAN ışığı sürekli yanıyorsa bunun anlamı makinan bağlandı demek şifrende kullanıcı adında sorun yok.Oluşum bilgisayar diye arat bir google onları ara onlar zoom dist. yardım edeceklerdir benim modemde misal RXD len sorun yaşıyordum belli bir süre sonra düşüyordum daha dogrusu asılı kalıyordu sürekli yanık kalıyordu ışık tel açtım getir dediler götürdüm programın versionunu değiştirdiler düzeldi belki seninde bu tarz bir sorunun vardır.[signature][hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Sosyal ağlarda paylaş

telekomdan aldığın kullanıcı adının sonunda @ttnet eklemişsindir inşallah. Şimdi bende bir x4 birde 5510 var, şu sadece usb olan zoom.

Bu tek usb olanda sorun yaşadım. Dierini şıp diye kurdum. Hiç sorun çıkarmadı.

Sorun yaşadığım makinada win2k var. Ethernet kartı yok. Sanıyorum ip ile ilgili bir sorunu vardı, salak firewall(kerio) disabled yada kapalı bile olsa izin vermedi herhalde zoom'a ip alması için. Şimdi o ağ bağlantısının özelliklerine gidiosun orda TCP/IP olayı var. Oraya girdim ben, kendim ip verdim. 10.0.0.3 verdim. Sonra salak kerio o ip ve mask'a ait network'ün güvenli olup olmadığını sordu. Evet dedim ona, sonra bi baktım ahanda console'a girio. Önceden girmiodu. Yani o tcp ip ayarını yapmadan önce. Sonra tcp ip de tekrar otomatik al herşeyi dedim. Bu sefer yine girdi console'a. Sanırım firewall yüzündendi sorun bende. Network'ü algılayamadığı için 10.0.0.2 yazınca açmıodu console'u felan.

Şimdi sende firewall varsa direk uninstall et öyle dene. Olmazsa bazen adsl yamuluo. Mesela bende hotmail'e girmio kesinlikle. Bazen siteleri geziosun, linke tıklıosun açmıo. refresh atıosun açıo felan. Ama hotmail'e kesinlikle girmio. Yani hattan veya telekomdan da olabilir sorun.[signature][hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar öncelikle ben büyük bir veri giriş hatası yapmışım burada. öncelikle onu belirteyim.

modemin modeli 5551 imiş.

bugün modemi aldığımız yerle de konuştum, onlar bi de ethernet ile denememi filan tavsiye ettiler, ancak öyle de olmadı.

bazı değerleri veriyorum:

VPI - 8
VCI - 35
ENCAPSULATION - PPPoA VCMUX (kağıtta, eğer adsl status ekranında co vendor parametresi alcatel networks ise bunu kullanın yazıyor. ama ben hem bunla hem de PPPoE LLC ile denedim.)

yeni bilgiler ışığında, bir şeyler söyleyebilecek var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar, en son bir arıyayim, şansımı deneyeyim dedim telekomda.

aradım, bu sefer yine sıçmık bir sesle bir kadın çıktı ve yarı baygın halde konuşuyordu ve açıkçası pek de çakmıyordu. ancak bu kadına öncekilere verilmeyen bazı bilgiler verilmiş olacak ki, biraz aydınlattı beni.

sanırım hizmet numarası 189 ile başlayan, yani bu aralar sözleşme imzalamış kimseler oluyor bunlar, hatlarda çalışma varmış ve ne zaman açılacağı belli değilmiş. muhtemelen portlar açılınca bir yığılma olmuş ttnette, saçmalamaya başlamış.

hizmet numarası 189 ile başlayan veya bu aralar açtırmış olanlar varsa lütfen bir cevap veriversin buralara.
Sosyal ağlarda paylaş

VPI = 8
VCI = 35
Encapsulation = PPPoE LLC
Bridge = Enabled
User,pass
.
.
Authentication = Auto

Advanced Setup > DNS

DNS Proxy Selection = Auto Discovery + User Configured

Preferred DNS Server 212.57.1.12
Alternate DNS Server 212.57.1.13

Bunlardan başka hiçbir ayarla oynamamışım ben benim modemde Zoom 5551 X4 Modem ve sorunsuz çalışıyor.

Sana tavsiyem eğer ayarların bu yukarıdakilerle aynı ise,

Modemi uninstall ettikten sonra
Modemin girişlerinin olduğu bölümde
Ethernet girişinin sol tarafında ufak bi siyah nokta var oraya bir kalemle fln basıp modemi resetlemen.
Bunun ardından modemin bilgisayar ile bağlantısını kesip kurulumu yapman ve restart edeyimmi? "yes", "no" aşamasına geldiğinde modemin kablosunu takıp açman. BU aşamada modemi görcek fln ve restarttan sonra nette olacaksn.
ps: burada dikkat etmen gereken şifren de değişecek user: admin , pass: zoomadsl olacak

Ben USB den kullanıyorum fakat sen ethernettensin sanırım tercihini değiştirmemekte ısrarlıysan yapabileceğim birşey olmadığı için üzgünüm.[signature][hline] V ò d à n | ICQ
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...