Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yasemin Dalkılıç/yeni rekor

DonCorleone

Öne çıkan mesajlar

said:
DonCorleone, 13 Haziran 2004 23:58 tarihinde demiş ki:
dengesiz adamın teki zaten :)

seni orfoz niyetine vurmak yada seçkine vurdurmak lazım.
Akşamada yeriz böle oh.

Sharky:
Ya sende ilk okuldayken oturup oyunlarda sonsuz hak hilesi yazardın ben bişey diyomuyum sana

[Bu mesaj eradicator tarafından 14 Haziran 2004 00:02 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ah evet Umberto Pelizzari idi. kalp atışının ritmini düşürerek uzun süreler suyun altında kaldığını duymuştum. ama gerçekten zor iş, takdir etmek gerek. peki kalp ritmini düşürmek performansında ne gibi bi etki yapıyor. yani gücü azalıyor mu, hareketlerini asgari güç harcayarak mı yapmak zorunda, hayati tehlikesi var mıdır?

bir de benim bi arkadaşım vurguna benzer birşey yemişti. lübnan'a gitmişlerdi ispanyollarla orkinos (yanlış hatırlamıyorsam) gütmek için (evet güdüyorlar abi bu balıkları, hatta belgeselde izlemiştim) ölüyormuş neredeyse. gaz odasında kalmış 1 hafta GATA'da. riskli iş...

bu dalış sporuyla uğraşanların yanlış bilmiyorsam bir idmanları var. sırtında ağırlıkla(30-40 kilo gibi bişeydi) çok katlı bir yerde yukarıya çıkıyorlar. aşağıdaki basınca alıştırma yapma için. gerçekten ilginç...

[Bu mesaj bedeviizz tarafından 14 Haziran 2004 17:46 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

yok kalp atışı yavaşlatabilmek güzel bişey.
sonuçta insanın istemli olarak metabolizmasını yavaşlatabilmesi bu ve vucud buna uyum saglıyor.
hayati bi tehlikesi yok
bende doncorleone de yavaşlatabiliyor. Fakat Pelizzari yoga da yapıyor ve çok daha farklı. Çok daha dayanıklı falan filan.
Dediğimiz gibi işte en büyük risk çıkarken bayılmak ama oda kalple bi ilgisi yok yani.

Arkadaşın kaç metreye daldı kaç dakka durdu. bide vurgun yemek biraz bünyesel bişey. Yorgun olman bile etkiler.

40 metrenin altına yapılan dalışlar sportif değil. Decomprasyon lu dalışlardır yani vurgun yemek garanti. Vurgun yiyen insan lıp diye ölmüyor sanıldığı kadar kolay degil.
40 metre nin altındaki dalışları çok iyi bilmiyorum ama bildigim kadarını anlatıyım tabi bunlar tüp ile geçerli söylediklerim şu anda.
Tüpsüz dal 200 metre dalabiliyorsan :)

Nikroz dalgıçları var tüpün içindeki Azot ve oksijen oranını degistirerek. Hatta helium gibi farklı gazlar karıştırarak. Çook derinlerde çook uzun süre kalıyorlar. Özellikle su altı kaynağı yapan adamlar falan çok uzun süre basınç odasında kalıyorlar çıktıktan sonra. Bendeki dalış çizelgesi 42 metrede n altını göstermiyor.

Yani Ilk aldıgınız PADI brövesi size 18 metre limit koyar
advanced olunca bu 30 olur
deep diver egitimi alırsanız advanced yanında 40 metre ye dalarsınız.

Arkadaşın büyük ihtimalle yeterli bekleme yapmadı.
Kurallardan biri mesela dakkada 18 metre hızla yukarı çıkmaktır.
belki hızlı çıkmıştır dalışın belirli bi kısmında
5 metre de bekleme yapmamıştır.
Olabilir.
yada 2 dalış yapmıştır.
ikincisini yeterli yüzey beklemesi yapmadan yapmıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...