Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Laptop Tavsiyesi

SiNKHoLe

Öne çıkan mesajlar

Her gün bir yenisi eklendigine eminim ama duyarli bi pati olmayarak bir topic te ben aciyorum.

Bir laptop a ihtiyacim var ve Almanyadan alicam,
Bütcem max 800 Euro,
Yazilim ve programlama alaninin yani sira WoW a mrk sarmis bir kullaniciya hitab edicek, yani oyun oynamaya müsait olmali. Isinma problemini kisa süre oyun oynamak ve sogutucu panel vasitasiyla halledebilirim.
Blu-ray icinde olsa güzel olabilir ama mecburiyet degil.
Full-HD de olmak zorunda degil.
Sony gibi pahali markalari tercih edemeyebilirim bu istekler dogrultusunda, onun yerine daha ucuz markalardan tavsiyeler bekliyorum.

Simdiden tesekkür ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

Kimse benim topikimi sevmemis ve ilgilenmemis. :(

Bi laptopta karar kildim
Acer aspire 8730G-6
Islemci:Intel core 2 duo t6500 2,1 Ghz
Ram:4096 mb
Ekran karti:ATI HD 4650 mit 1024 MB
Ekran;18,4 (tasimasi zor olurmu bilmyiorum ama gayet hafif)
Harddisk:320
1920x1080 pi
+blu-ray

900 euro

Önümüzdeki haftaya kadar aliyorum insallah.
Ama kafamda bi kusku var.
Bu fiyata dehset bi desktop alabilirim.
Ama yazilim icin de ünuversitede bi pc ye ihtiyacim olucak...
Okul icin dandik bi laptop, ev icin de bi masaüstü mü alsam acaba...
Yada simdilik bu laptopla idare edim ilerde bakarim...
Karar veremiyorum bi türlü
Sosyal ağlarda paylaş

eger uni icin aliyorsan bence pil omrunu iyice bir arastir. hem ati ekran karti hem buyuk ekran ve yuksek cozunurluk yiyip bitirir pili.

ha dersen yanimda sarj tasiyacagim o zaman sarjla beraber agirligini hesaba kat arti uni diyorsun kitap defter vs de sirtinda, zaman icinde oldurur adami.

araban falan var ise no problemo tabiiki.

fiyat olarak guzel, alet olarak da guzel.

ps: blueray gibi bir seye ihtiyacin yoksa, normal dvd drivelisi var ise bir ust islemcisini tavsiye edebilirim. kimin ne isine yarar blueray :) eger yoksa ve full blueray var ise yapacak bir sey yok, grafik kartinin yaninda sanki islemci hafif kisa boylu kalmis.

grrr ps2 : ev icin saglam pc uni icin dandik bir laptop tavsiyem olur. unidesin ne yapacaksin ki ? oyun oynasan olmaz, nete gir, maillere bak, office programlari, ders notu falan filan yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Önümdeki zamani degerlendiriyorum hata yapmamak icin en dogru karari vermeye calisiyorum.

2 ihtimalim var.

1. si
Bir desktop ve bir netbook almak.
2. si
14 inc hakkini veren bi laptop alip yaninda 150-200 euroya bi LCD ile, disarda tasimasi cok pratik, evde de lcd ye baglayarak 18 incten daha büyük bü ekrana sahip olabilirim.

2. si daha mantikli geliyo. tabi bu biraz kisisel kullanima bakiyo ancak, son bi tavsiye vermek isteyip bana yardimci olabilecek kimse varsa eger, 700-900 euro arasinda max 14-15 inc bi laptop ariyorum. Hafif ve kücük olmasinin yani sira ekran kartinin iyi olmasi gerekli ki lcd ye bagladigimda verimi tam alabileyim (diye düsündüm) Bunlarin disinda hicbisey önemli degil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...