Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Laptop Danışma

SeaGle

Öne çıkan mesajlar

Şimdi, üniye başlayan bi insan olarak, elbet lazım olacağını bildiğim için laptop almaya karar verdim.

Şimdi sıralıyorum;

ASUS K50IN 210DV C2D 2.1/4/250/15.6/CAM/VHB
İşlemci Tipi Intel Core 2 Duo
İşlemci Hızı 2.1 Ghz
İşlemci Veri yolu hızı 800 Mhz
İşlemci ön belleği 2 MB
İşlemci Modeli T6500
Bellek Hızı DDR2 800 Mhz
Bellek miktarı 4 GB
Ekran boyutu 15.6 inç
Ekran Tipi WXGA (HD)
Ekran çözünürlüğü 1366 x 768 px
Grafik Kartı NVIDIA GeForce G102M
Grafik Bellek 512 MB
Grafik Kartı tipi Harici Nvidia
İşletim sistemi Windows Vista Home Basic
Hdd Kapasitesi 250 GB
Hdd Rpm 5400 rpm
Hdd tipi SATA
Optik sürücü tipi DVD Yazıcı (Super Multi)
Ethernet 10/100/1000 Mbps
Kablosuz Ağ 802.11 A/B/G/N
Kart girişi 1 x Express Card
Monitör Çıkışı 1 x VGA
Ses Bağlantıları 1 x Kulaklık Çıkışı 1 x Mikrofon Girişi
USB 4
Ses Kartı Dahili ses kartı
Hoparlör Dahili hoparlör
Touchpad Var
Klavye Türkçe Q Klavye + Nümerik Tuş Takımı
Kart okuyucu 3-in-1 card reader
Kamera 1.3 Megapiksel Web Kamerası
Pil lityum-iyon
Genişlik 370 mm
Derinlik 256 mm
Yükseklik 33 mm
Ağırlık 2.600 Kg
Garanti süresi 2 Yıl ( 1 yılı uluslararası )

689$ + KDV

İyi midir dayılar, alınır mı.

Bu arada oyun falan oynanmayacak çok, çizim programları falan.

Edit: 1200 tl ye kadar sınırım var.
Sosyal ağlarda paylaş

oyun oynamayacaksan hpnin business serisini öneririm. asusu tam bilmiyorum, kullanan tanıdığı yok ama mutlaka forumdonanım haberde falan sahibi kullanıcılar vardır yorumlarına bir bak, özellikle orada en ince ayrıntısına kadar yorumlar var. hp business serisi kullanan tanıdıklarım var oldukça memnunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de zamanında uniye gidiorum eee laptop lazım olcak almam lazım geyigiyle bi laptop aldım. aldıgıma pişman oldum. makine muh. okuyorum dedim işte autocad ne biliym solid works lazım lazım amac oyun oynamak deil derslerime yardımcı olur hemen alıyım. ama olay oyle olmadı laptopu aldım birkac kez cizim için kullandım ve birkac kez de masanın uzerinden kaldırdım.zamanla fare kalvye creative ses sistemi derken bi de monitor buldum 2. el laptop masanın altında kasa gibi kaldı. bozulur 2 ay yoktur o olur bu olur kullanamazsın. yani ne biliyim masaustu alsan daha cok işini gorur bence. benimle beraber aynı gaza gelip laptop alan arkadaslarım da masaustune donduler hepimiz de sehir dısında okuyan insanlarız.

bunlardan once laptop cidden gereklimi iyi dusun derim...
Sosyal ağlarda paylaş

aynı şehirde okuyorum ben ailemle. Gerçi yaşadığımız yer ile üni arası mesafe çok fazla olduğu için üninin olduğu yerden apart ev tutucaz. Evde masaüstü pc var. Ben daha çok taşınabilir olmasını istiyorum, çok gerekli olursa masaüstünü taşırım zaten yani. ondan dolayı girdim laptop işine hacılar :D
Sosyal ağlarda paylaş

Bu islere oyle "girilmez".
Once bir git universiteye. Ne nedir gor. Ne kadar lazim ona bir bak. Eger cok gerekiyorsa ne alacagina karar ver. Her seyi hazirladiktan sonra 1 hafta uykusuna yat, hevesin kacsin. Ondan sonra hala alman gerekiyorsa zaten alirsin. Yok vazgecmissen, zaten alman gerekmiyordur.

Mat mezunuyum. Ilk donemin 3. haftasinda hesap makinami kaybettim (TI83+ ki tum lise hayatim onunla gecmistir, anilarim deprese deprese yas tutmustum). Sozde yenisini almam gerekiyordu; 4. seneye kadar cok rahat idare etmistim. Kisaca gidip gormeden oyle lazim alayim falan deme. Daha neyin lazim olup olmadigini da bilmiyosun hem..
Sosyal ağlarda paylaş

abi, lazım olma nedeni okula dayanmıyo pek aslında. Masaüstünü taşımak istemiyorum, geldiğim zaman burada da pc olsun istiyorum. Ve apart evde kalıcam, oda küçük olacak, yer kaplamasın fazla, gerektiğinde atayım bi kenarda dursun öyle diye düşünüyorum. Ondan yani aslında
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

üniversitede arada bir lazım oluyor, o da masaustu halleder.
üniye gidiyorum diye laptop mı alınır sdfsdf.
kalemlikte al bari yanına, defterleri de kapla adam gibi ilk günden.
etiket yapıştırmayı da unutma.

olm gelmeyin üstüme ağlıcam lan asdasdas

tamam aldırmıcam söz :(
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam da nasil bir seye ihtiyacin oldugunu bilmiyorsun ki. Yani belki netbook isini gorecek senin. Bi ondan, bir de ekran klavye alip tum olayi 1kTL'ye kapatacaksin. Belki de hayvan gibi bilgisayara ihtiyacin olacak, laptop altindan kalkamayacagi icin donup desktop alacaksin (hani 4. seneye kadar yoktu dedim ya. 4. sene TI89 buldum; iyiki de 89mus, 83 falan isime yaramazdi, hayatimi kurtardi).
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

abi, lazım olma nedeni okula dayanmıyo pek aslında. Masaüstünü taşımak istemiyorum, geldiğim zaman burada da pc olsun istiyorum. Ve apart evde kalıcam, oda küçük olacak, yer kaplamasın fazla, gerektiğinde atayım bi kenarda dursun öyle diye düşünüyorum. Ondan yani aslında

al al.
çok canın sıkılır apartta.
laptop lazım her şekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...