Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2010

nileppezdel

Öne çıkan mesajlar

abi regen 16 yaşında adamdan ne bekliyorsunuz? 3 taraftan 2si orta seviye olsun yeterli , diğer tarafı da kendiniz çalıştırıcaksınız.

mental özellikleri ; onların da çalışmayla artmayanları yüksek olsun yeterli benim için. cristiano ronaldo bile alex ferguson'un elinde 4 senede adam oldu :)
Sosyal ağlarda paylaş

Çalıştırınca da olmayanlardan bahsediyorum zaten. Bi de 2 başlayan strangthi geliştir geliştir nereye kadar abi =)

Biliyoruz yoksa adamları geliştirmeyi yani :D ama gerçekçi olması lazım biraz, her teknik adamı tamamen tüysiklet başlatmamalı. Cristiano Ronaldo'yu Ferguson mu hızlandırdı? en fazla 16'dan 20'ye çıkarmıştır 4 değildir adamın pace'i yani başta D
Sosyal ağlarda paylaş

with ball / without ball muhabbeti gelene kadar zevk alamıycam maç motorundan orası kesin artık. kafamdaki futbol oynatmak için 12 adama ihtiyacım var.

yani çok basit bişey istiyorum. 2 forvet oynıyım , uzun forvetim sürekli sahanın ortasında kalsın , kısa forvetim topun olduğu tarafa doğru hareketlensin , ters kanattaki adam da 3. forvet olarak girsin. bu çağdaş futbolun klasik hücum sistemidir. ama yok arkadaş , football managerda bunu ayarlamana imkan ihtimal yok. sol kanattan orta açtığında target man'in kanat adamından 2 adım yanda durur , sen gider 1.60lık adama orta yaparsın.. hücm pozisyonunda topa yaklaşması gereken playmaker'ın , ters pozisyondaki MC'de olduğu için sana yaklaşmaz.. bravo :)
Sosyal ağlarda paylaş

Abi konuşamazsın işte adamlarla. O daha çok adamlarla konuşarak, tembihleyerek olacak bir şey. Onu ayarlamak için cross target- target man olmalı ama onu da çok sıkı yaparlarsa bu sefer target manin abuk yerlerdeyken boştaki adama orta açmak yerine direk ona açar.

Çağdaş futbolun en kral hücum sistemi de 4-6-0'dır herkes atar attırır bu da FM'de çok güzel bir şekilde yapılabiliyor. Bence çift forvet ve uzun target manli sistem esas eskiyen sistem. Modern futbola ayak uydur :P
Sosyal ağlarda paylaş

tunch'un demek istediği çağdaş futbolun hücum sisteminde kanatlardaki oyuncuların forvet gibi tersten vs içeri girmeleri sanırım.

rakamlara takılmayın futbolda yahu, önemli olan oyuncuların yapabildikleri görevler. 4-6-0 oynarken nasıl oyuncular mevkilerine bağlı kalıp yay etrafında dizilmiyorlarsa, klasik 4-4-2 oynarken de langırt piyonları gibi durmuyorlar öyle. kısa olan adam daha hareketli oluyor, uzun adam savunmayı dağıtıyor, ters kanat oyuncusu arka direğe koşu yapıyor kısa adam ön direğe.
Sosyal ağlarda paylaş

herkes ortayı target man e atmasın , tabii ki uygun durumda olana atsın.

şöyle anlatayım. Manchester city ile oynadığınızı varsayın

4-4-2 oynuyorsunuz.

sağ kanat wright philips , sol kanat robinho. sağ forvet adebayor sol forvet tevez olsun.

wrigt philip sağ kanattan hücum ettiğinde topla , adebayor yakın direkte , tevez uzak direkte kalıyor.

ben istiyorum ki , bu gibi pozisyonlarda , tevez ön direk , adebayor ortada , robinho da geriden arka direğe koşsun. championship serilerinde bunu çok güzel şekilde ayarlıyabiliyordum , hatta çok daha güzel çalışmalarım vardı (o tabloları bugün mourinho görse şapka çıkartır :P )

anlatmak istediğim düzen bu : http://i42.tinypic.com/2gtuof5.jpg

topun işaretli alanda olduğu anlarda takımın düzeninin bu olmasını istiyorum ben , var mıdır bunu yaratıcak taktiği olan? :)
Sosyal ağlarda paylaş

Nasıl ayarlıyordun ki? Pozisyon fark etmeksizin o dizilişe mi geçiyordu adamlar yoksa sağdan philips yardırırken sen buraya koşacaksın sen de buraya diye komut mu vardı? Cidden merak ettiğimden soruyorum =)

Ayrıca sanırım roaming ayarı etkilidir yaşadıklarında. Roamingi kısıtlayıp sadece tevez-adebayor ikilisine swap positions desen mesela istediğin direklere daha fazla gidebilirler belki :p

Bende soldan orta geldiğinde sağ kanadımın içeri koşup kafayı arka direkte vurduğu çok oldu ya, baya gol attım yani öyle. Ama target man kullanmadığım için diğer durumu bilemem :)
Sosyal ağlarda paylaş

Abi işte sadece kanat oyuncularının arka direğe koşu yapmasıysa bende hep oluyor diyorum =D zaten tunch neyden yakınsa bende oluyor benim oyunum bozuk bence (:P)

Ki cidden bozuk sanırım oyunum. 15 yaşındaki u19 oyuncularım falan bile hep antremanda general'dalar. yth uzantılı antreman programlarına atayamıyorum bile böylece hem ideal programlarında olmuyorlar hem de youth coach hiç bi işe yaramıyor. Bunu çözmemin bi yolu var mı? Antreman programı seçerken yth uzantılılar hep greyed out durumda
Sosyal ağlarda paylaş

swap positions ; pozisyonun durumuna göre olmuyor işte.. 2-3 hücumda bir yer değiştiriyorlar. benim istediğim HER sağ kanat atağında tevez ön direğe gelsin.

kanat adamının arkadan gelip gol atması işi dert değil , önemli olan 2 forvetin topa doğru "kayarak" hamle yapmaları.

nasıl ayarladığım çok basip nilep , eski championship serilerinde "with ball / without ball" şeklinde pozisyonladırma yapabiliyordun her adamı özel olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

İşte with ball without ball vardı da topun sahadaki konumuna ve kimde olduğuna göre de ayrı ayrı 80 tane pozisyonlandırma yapıyo muydun onu hatırlayamadım. Ben snaki top bizdeyken hücum ederken sen burda dur sen burda dur yok top onlardayken de 2 adam daha geride olsun ilerde çok kişi kalmasın gibi bi amaç hatırlıyorum o pozisyonlandırmada. Yanlış hatırlıyorum demek ki
Sosyal ağlarda paylaş

aynen dediğin gibi , yukardaki resimde işaretlediğim alanda top bizdeyken oyuncuların nerelerde olucağını ayarlıyordun. yeni sistemde böyle bi şansın yok.

bir de swap positions diyorsun ya ; ordaki bir diğer eksiklik , swap ettiği oyuncunun "instruction"larını da alıyor. tevez ile adebayor "swap" edince tevez oluyor target man , adebayor oluyor advanced forward. hani bu ikisi arasında çok fark yok ama , defoe ile crouch yer değiştirince saçma oluyor biraz :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...