Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2010

nileppezdel

Öne çıkan mesajlar

fede said:

salladın lan.

oynayabileceği milli maçların %75inden fazlasında forma giymesi lazım. mesela 3 sene içinde mısırın 40 maçı var diyelim. adam 30 maçta forma giymeli

o kadar keskin değil artık work permit , 2-3 kere milli takıma seçildiyse (genç takım falan da dahil) alıyor genelde work permit.
Sosyal ağlarda paylaş

fede said:

ara sokaklarda keşfettiğin brezilyalı hangi ülkede olursan ol 18den önce gelmiyo zaten. HG olma şansı 0 yani

ya ara sokak olayı abartı da amaç home grown yapmak değil zaten. mesela herhangi bir brezilya lig takımından 16-20 yaşlarında, gelecek vaadeden ama daha milli takıma yükselememiş adamı alamıyorum. zaten bütçe yok ilk sene, yıldız alamıyorum bari gençlere yönelip birkaç yılda güzel bir takım kurayım diyorum ama ingilterede imkansız işte o.
Sosyal ağlarda paylaş

beyler bayanlar deliricem bunn nedeni ne olabilir? antremanlarım yıldızlar genelde 3-4 arası bi tek set pieces 2,5 yıldız; antranorler de gayet iyi, antreman programı da kendim yaptım ama diger oyuncularda gelişenler var hic boyle birden bu kadar dusurecek bi program oldugunu sanmıyorum...

Attached files
Sosyal ağlarda paylaş

RamsesII said:

off batcim haklısın o zaman ya montolivo yoksa takım titrer,biter.Oyundaki en iyi ortasahalardandır kendisi.Vargasın joveticin ayarında oyuncu bulunur ama montolivo ayarında bulunmaz

orta sahamda şu an guarente - kuzmanovic - de la red - gourcuff
var. de la red yerine bir adam alabilrim de ona vereceğim para ile defans aldım.

yedekte de vidal - donadel - maxi rodriguez - mutu var.
Sosyal ağlarda paylaş

Bat pardon lafımı geri aldım :D Çünkü guarante nin benim gözümde değeri büyük.FM 10 da oynadığım iki takımıma da aldım ve tek kelimeyle muazzam bi orta saha...İlk sene den sonra alınmaya çalışılırsa 20 milyon euroya ancak salıyolar ama adam gerçekten world class oynuyo
Sosyal ağlarda paylaş

ne guarente ne başkası Gourcuff gibisi yok.
fiorentina ile 19. luktan aldığım takımı 5. yapıp uefa ya gitmiştim.
2. sezonumda 3 kupadada son maça kadar iddiamızı sürdürdük.
uefa ve italya kupasında palermo ya karşı 2 maçıda kazanarak kuparalara uzandık ama süpriz catania mağlubiyeti bizi şampiyonluktan etti :(

Gourcuff harikalar yarattı yalnız. en çok gol atan ve asist yapan oyuncum oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

guarente 7 ortalama ile filan oynada ki o kadar oynasın o kadar para verdik. sadece orta saha hakimiyetini sağladılar kuzmanovic ile o iyi oldu. şimdi forvet bulmam lazım böyle gol makinesi.
gilardino baya az gol attı bu sezon. cardozo istikrarsız.

Arouca yı alcam orta sahaya. bi de forvet alcam. sağ bek de düşünüorm.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de gençlerbirliğiyle oyuna başladım ama patch yüklemedim Amr Zaki'yi aldım gol kralı oldu yılın yabancısı fln seçildi ama lig de son maçta küme düşmemeyi garantiledim.

Ben de dedim ikinci sene yabancıları kapı dışarı ederim onların yerine kaliteli yabancı alırım ancak şöyle bi problem var ki takım bu sene 8 milyon euro zarara girdi. Zaki'ye 2 milyon euro verdim ki 4 yılda ödenecek takım ne yaparsam yapayım her sene en az 1 milyon euro zarar etti.

Bekliyorum İlhan Başkan para versin en azından kralık havuzuna atlayayım normalde zaten 210 bin veriyorduk sözleşme parası adam 150 bin vereceksin dedi bütün kendime güvenmişliğimle bütün takımdaki yabancıları neredeyse şutladım şimdi hem fakir hem de taşak oğlanı durumundayım

Bi kaç sorum olacak ama

1-Ligin gol kralı Zaki'yi neden kimse istemez ?
2-Ligin en iyi genç oyuncusu seçilen Mustafa'yı neden kimse istemez
3-Bu takım nasıl kar yapar ?
4-Türkiye liginin finansmanıyla ilgili bi bug var diyorlardı o doğru mu ?
Sosyal ağlarda paylaş

Üst sıralarda olmadıktansonra istemiyorlar sanırım. Ki alt takımlardan üst takımlara gidip de başarılı olan forvet çok ender oluyor ki. En son Ümit Karan başarılı oldu o şekilde. Hollanda'da bir yığın gol atıp gol kralı olan adamı Boro aldı işte gerçek hayatta da. Öyle pek gol falan da atamadı. Üst sıralarda olmadan çok zor. Ben Kayserispor'la 3 sezon da şlk 5'e girdim. 3. 5. ve 1. olmak üzere sırasıyla. Her sezon istediler adamlarımı çatır çatır sağlam paralara sattım. 10.2 ile oynuyorum. Yani oyunda adam istenmiyor diye bir şey yok. Gayet gerçekçi olmuş bence. Ajax'ta oynayıp 15 gol atan forvet Heerenveen'de oynayıp 30 atandan iyi oluyor genelde. Ajax'ta oynamasının bir sebebi var çünkü :) Öyle düşünün. Üst sıralara oynamazsanız gol kralı da olsalar istenmemeleri normal aslında
Sosyal ağlarda paylaş

BiTcH_oFBaT said:

oyunda kimse kimseyi istemiyor. 09 da ne güzel herkesi istediğin zaman satabiliyordun, 10 da ise imkansıza yakın

su anda bunu test ediyoruz. yeni patchte oyuncu satabilmek gercekci boyutlar dahilinde daha kolay olacak.

diye umuyoruz tabi, her gun yeni build cikiyor, daha var yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Daha kolay olmasın abi. Troisi'yi 9.25 milyon sterline Sevilla'ya okuttum. Bundan kolay olursa oynanmaz oyun =/

Türkiye liginde şampiyon olsan 1.7 milyon sterlin alıyosun sanırım. Yani oyunda.

Ha bi de Azmo bişey söylemek istiyorum, abi Kayserisporla 3 senede 3.lük 5.lik ve son sene de şampiyonluğum var. UEFA'da gruplara falan da kalmıştım önceki sezonda. Ama önemli maçlar hariç bütün maçlarda max 10.000 taraftar geliyor. Yani başarıyla taraftar artalı. Tamam belki fanatik taraftar grubu yok Kayseri'nin ama takımdan beklenmeyen başarı ve yıldız oyuncularla beraber en az 20000 kişi gelmesi lazım bence stada. Eski oyunlarda stadı büyütmek zorunda kalırdım böyle başarılarda, şimdi taraftar gelsin diye dua ediyorum. Bu işe de bir el atsalar. Başarı stad doldurur, yıldızlar da öyle. Bu bi gerçek yani :(
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...