Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2010

nileppezdel

Öne çıkan mesajlar

nileppezdel said:

Abi 4'e çıkınca Arda'yı nasıl 12'ye alıyosun? :/ 3 sene taksit yapılıyo muydu FM'de?

Ha bi de tabi taksitle adam alıyosunuz da o taksitler ödenebiliyor mugerçekten? Takımın o anda yapamayacağı transferleri yapıyorsunuz ama ya ödeyemezseniz? =/

48 aya kadar bölebiliyosun , daha transfer param bile var :)

48 aya böldüğünde , gelecek senenin transfer parasından da yiyosun haliyle seneye normalde gelicek olandan daha az transfer parası geliyor. ben satarken de alırken de 4 seneye yayıyorum transfer paralarını , o yüzden dengeli gidiyor. sonuçta takımın o sene için 4 milyon ayırmışsa transfere , 12 ay boyunca 4 milyonu taksit taksit ödüyorsun.

ama gidip 4 sene içinde küme düşüp gelirlerin çok düşerse , ilerisi için büyük sıkıntı. aynen şu anda portsmouth birmingham'ın falan yaşadığı durumlar..
Sosyal ağlarda paylaş

tunch said:

nileppezdel said:

Abi 4'e çıkınca Arda'yı nasıl 12'ye alıyosun? :/ 3 sene taksit yapılıyo muydu FM'de?

Ha bi de tabi taksitle adam alıyosunuz da o taksitler ödenebiliyor mugerçekten? Takımın o anda yapamayacağı transferleri yapıyorsunuz ama ya ödeyemezseniz? =/

48 aya kadar bölebiliyosun , daha transfer param bile var :)

48 aya böldüğünde , gelecek senenin transfer parasından da yiyosun haliyle seneye normalde gelicek olandan daha az transfer parası geliyor. ben satarken de alırken de 4 seneye yayıyorum transfer paralarını , o yüzden dengeli gidiyor. sonuçta takımın o sene için 4 milyon ayırmışsa transfere , 12 ay boyunca 4 milyonu taksit taksit ödüyorsun.

ama gidip 4 sene içinde küme düşüp gelirlerin çok düşerse , ilerisi için büyük sıkıntı. aynen şu anda portsmouth birmingham'ın falan yaşadığı durumlar..

Hah mesela kulüp transfer bütçenden onu düşse direk güzel olur. Sana mesela 2 sezon 10m transfer bütçesi veriyolar. 10M'ye bi adam alıyosun sezon sonunda -4M olcak bütçen. Yani sanırım. Yok o ödenecek 4M'yi sene başında bütçnden düşüp veriyolarsa ve görünen bütçen o taksitlerden etkilenmiyorsa tamam. O zaman rahatça yeni ada alınır =D Ama öbür türlü aa 10M diyip adam alınca -4 gömülmesi komik olur
Sosyal ağlarda paylaş

tunch said:

cardozo nasıl durumda razu? 3. forvet olarak düşünebilirim ucuza getirebilirsem. aynı şekilde van der vaart'ı da kiralamak istiyorum , onun durumu nasıl?

cardozo eh işte, torres'in yokluğunda gene iş yapıyor ama milevsky varsa boşu boşuna alma bence, n'gog yeter 3. forvet olarak. van der vaart çok büyük katkı yaptı gerard'ın yerine amc'de oynatıyorum playmaker olarak bayada iyi oynuyor bir maç 96 pasın 85'inde başarılı olmuştu mesela. arada sıradada kanatlara koyuyorum gene fena oynamıyorm.

asıl bana amr'ye koyabileceğim inside forvet ozelliklerinde oyuncu lazım. kuyt iyi ama yedeği yok, babel baya fena.
Sosyal ağlarda paylaş

dediğin gibi ; 4 milyonun varsa 16 milyon / 48 ay transfer yapabiliyorsun.

tottenhamla oynarken bi dönem 40 milyon transfer bütçesi olmuştu defoeyi falan sattığım ara , o takımı nasıl kurduğumu anlamışsındır şimdi :)

bu arada reina+carragher+mascherano+gerrard+torres ciddi bi kombo. tavsiye ediyorum iyi bi takımla "zevk" almak isteyen arkadaşlara :) rotasyon dengesini çok iyi ayarlamak lazım başarılı olmak için :P

bu arada biri chelseayi durdursun lütfen , "WWWWW" formda iki takım bir lige fazla :P
Sosyal ağlarda paylaş

lucas'ın performansı benim için de süpriz oldu.. düz oynuyor hatasız oynuyor , süper katkı yaptı hiç hesapta yokken.

aquilaniden HİÇ memnun değilim , haftalık 80bin poundu haketmiyor gibi. satabilirsem devre arasında çok mutlu olucam kendisini.

voronin , dossena , riera , n'gog ve aquilani satılıcak adamlar gibi duruyor şu anda. gelicek para ile de gayet güzel derinlik katılır gibi kadroya.
Sosyal ağlarda paylaş

Razu said:

tunch said:

cardozo nasıl durumda razu? 3. forvet olarak düşünebilirim ucuza getirebilirsem. aynı şekilde van der vaart'ı da kiralamak istiyorum , onun durumu nasıl?

cardozo eh işte, torres'in yokluğunda gene iş yapıyor ama milevsky varsa boşu boşuna alma bence, n'gog yeter 3. forvet olarak. van der vaart çok büyük katkı yaptı gerard'ın yerine amc'de oynatıyorum playmaker olarak bayada iyi oynuyor bir maç 96 pasın 85'inde başarılı olmuştu mesela. arada sıradada kanatlara koyuyorum gene fena oynamıyorm.

asıl bana amr'ye koyabileceğim inside forvet ozelliklerinde oyuncu lazım. kuyt iyi ama yedeği yok, babel baya fena.

hımm kaç milyon euro verebilirsin?
Sosyal ağlarda paylaş

tunch said:

lucas'ın performansı benim için de süpriz oldu.. düz oynuyor hatasız oynuyor , süper katkı yaptı hiç hesapta yokken.

aquilaniden HİÇ memnun değilim , haftalık 80bin poundu haketmiyor gibi. satabilirsem devre arasında çok mutlu olucam kendisini.

voronin , dossena , riera , n'gog ve aquilani satılıcak adamlar gibi duruyor şu anda. gelicek para ile de gayet güzel derinlik katılır gibi kadroya.

aquilani baya gereksiz kalıyor özellikle van der vaart olunca ;) devre arasında bende onu satıp yerine başka birini alabilirim ama transfer bedelinin sadece yüzde 35'ini alacağın için iyi bir para satmak lazımki eline düzgün bi para geçsin.

dossena zaten oynamıyor direk satılcak, voronini sezon başında sattım.

ama riera ve n'gog u bırakmam sanırım dediğim gibi satsam bile elime geçen parayla yeni bi oyuncu alamam onun için dursunlar. riera'nın özellikleri iyi olmasına rağmen iyi oynamıyor ama olsun yapcak bişey yok.

@RamsesII : vallahi çok büyük bir bütçem yok kiralama filan olabilirse güzel olur. zaten param olsa direk balotelliyi alırım : )
Sosyal ağlarda paylaş

şans işte , bende babel baya iyi mesela.. rierayı da reale satıcam herhalde , fiyat sordular 20 dedim ; kabul ettiler , red edip 30a offer ettim.

bu arada inside forwardlarıma "cut inside" yerine "move into channels" vermeye başladım ; daha iyi sonuç veriyolar ve ters ayaklı olma sorunları da yok.

dünyada AMR olup inside forward oynayabilecek tek adam messi sonuçta :)

move into channels modunda voronin baya iyi iş yaptı bende ; hoş hayatımda ilk defa bütün kadronun AV ratingi 7 üstünde :P

21 milyona barcelonaya gidiyor ve hazır olun.. %90ı gelicek transfer bütçeme! 80 milyonluk yer açılıyor transfer için! hurra!

listedekiler :

pablo mouche
ashley young
moussa sissoko
federico fazio
cheriten (johnson 3 ay sakatlandı yerine adam almak gerekti)

para kalırsa bişeyler daha ayarlıycaz bakalım , yine 4 ayak üstüne düştüm. bayılıyorum bu transfer sistemini , real madrid ve barcelona illa alıyor reputasyonu yüksek adamları :)

of of of transfer dönemi çok hareketli.. kuyt 15 milyona gidiyor ; real babeli istedi vermedim , gitti "unhapy" oldu beyefendi. o da gidici. aquilani'yi 2 milyona kiraladım senenin sonuna kadar. baya baya revizyona gidiyoruz takımda :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...