Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2010

nileppezdel

Öne çıkan mesajlar

tottenham oyunm formatta güme gitti (evlat acısı gibi koydu valla o güzelim takım)

2-3 haftadır takım arıyordum ; liverpool ile başladım. dedim benitezden daha iyi yaparım bu işi. kadro darlığı sorun olucak gibi , orta sahanın ortasında adam yok neredeyse.

2 milyon transfer parası vardı onunla da milevsky aldım (paticikte en çok alınan adam bu oldu herhalde son 2 oyunda :) ) onu da almasam 60 maçın 50sinde torres oynıycaktı herhalde.

şimdilik iyi gidiyor takım , ligde 5te5 yaptık , şampiyonlar liginde deplasmanda portoya yenildik. bakalım seneye ne kadar transfer parası vericek merak içindyeim ; olmazsa torresi satarım acımam :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ahuaha :D

Ben de totnımla oyun açtım. Aaron Lennon, Defoe ve Palacios'u okuttum.

Gago ve Alexis Sanchez aldım. Güzel oldu bence. Bi de sevdiğimden Sercan'ı aldım yedek forvet hemgenç faan diye =D

Ama Gareth Bale ve Jonathan Woodgate ağır sakat başladığından ve ilk maçlarda komik bir zor maç dolu fikstürüm olduğundan ağlatmakta rakiplerim şu anda. Transferler daha tam oturamamış zaten, defansım aptal aptal hatalar yapıyor ama ne taktik verem engelleyemiyorum. Bireysel hatayı engelleyen taktik var mıdır? (:P)

Sinir oldum ayrıca çok şanssızım yani Chelsea karşısında 1-0 öndeyim iyi oynuyorum bikornerden yedim bi de son dakkada lampard vurdu kötü şuttu ama adamıma çarptı boş kaleye girdi seke seke =(
Sosyal ağlarda paylaş

klasik 4lü defans , wingback modunda bekler

önlerine 2 tane ball winning mid , biri def biri support (birbirleriyle yer değiştiriyolar)
önlerine attacking advanced playmaker (creative freedom maxta , run with ball often)
yanlara 2 tane inside forward / support (roam from position verdim , long shots kıstım)
önde support complete forward (creative freedom maxta)

starting mentality : attacking
stand-off more
hard tackling
stick to position
more disciplined
defatult crossing

ha bi de topu ortadan götürüyorum. target man torres , supply run onto ball
tek transfer milevski , dirk kuyt MC olarak çok iyi çalışıyor şu anda , o fizikle zaten neden forvet olarak yetiştirmişler o adamı anlamam.

@nilep : abi palacios un mevkiisi DM değil ama özellikleri TAM dm , çok iyi oynuyordu bende DM pozisyonunda , hata etmişin göndermekle. çalıştırırdın en kötü DMci olsun diye
Sosyal ağlarda paylaş

valla her yere takviye lazım , defans işte EH dedirticek durumda o kadar. takımın iyi olmaması çok normal şu andaki durumda çünkü kadro derinliği denen şey yok. milevskiyi almamış olsam 2. forvet yok takımda resmen.

ilk transfer hedefim arda olucak herhalde , hakaten TAM liverpool'un ihtiyacı olan adam. onluk parayı bile bulabileceğimi sanmıyorum gerçi , ayda 3.5 milyon banka borcu ödüyor klüp
Sosyal ağlarda paylaş

aqulani geldikten sonra orta sahanın ortası fena olmaz gene. defans güzel. forvet olarak n'gog nasıl bilmiyorum ama hala takımda voronin var abi oyun, oyunun başında kurtulmak lazım adamdan direk. 4-3-3 denicem livepool'la aynı barca taktiği ama gerard amc'deki kadar efektif olmaz mı diye düşünüyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de co-owned nasıl bişey yahu? Domenico Criscito diye bi adam 50-50% mal sahipliğini Genoa ve Juventus paylaşıyor. Tarla sanki çift tapulu... almak için her iki tarafa da 50% payları için teklif yapıyorsun.

Nasıl oluyo bilen var mı? mesela Fenere desem Göhan'ın %50'sini satsa bana. Satar mı ki? Zaten ben nasıl derim? Paraya sıkışınca GS Ardanın %30'unu satabilir mi?
Sosyal ağlarda paylaş

sadece italyada oluyor sanırım o co-owned.

süreçte bildiğim kadarıyla söyle işliyor. atıyorum juventus x'in yüzde ellisi için y külübüne 500k ödüyor, ama yaptığı teklifte oyuncu 2 yıl boyunca y külübünde kalıcak diyor. o iki yılın sonunda iki takımda birer teklif sunuyor, daha fazla veren oyuncuyu alıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...