Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2010

nileppezdel

Öne çıkan mesajlar

turgutuc said:

öncelikle staff yazayım..

delgado meco..
kaçırma bu adamı..
tam hatırlamıyorum ama 2 antremana 5, iki tanesine de 4.5 yıldız çakıyordu sanırım..
kaleci için harald schumacher..
direk 5 yıldız..

defans için iyi genç olarak da otamendi var, arsenal taraftarı onu çok seviyor bir yerden sonra (ben de gallas'ı satıp onu almıştım)..

Arkadaş liverpolla oynuyor, delgado meco onda, vermez kesin :)

Oyunculara bakıcam

Gallası sattım birde sağdaki fransızı 23 milyona yolluyorum teklif geldi

Bacary Sagnaymıs sag bek
Sosyal ağlarda paylaş

GEd said:

turgutuc said:

öncelikle staff yazayım..

delgado meco..
kaçırma bu adamı..
tam hatırlamıyorum ama 2 antremana 5, iki tanesine de 4.5 yıldız çakıyordu sanırım..
kaleci için harald schumacher..
direk 5 yıldız..

defans için iyi genç olarak da otamendi var, arsenal taraftarı onu çok seviyor bir yerden sonra (ben de gallas'ı satıp onu almıştım)..

Arkadaş liverpolla oynuyor, delgado meco onda, vermez kesin :)

Oyunculara bakıcam

Gallası sattım birde sağdaki fransızı 23 milyona yolluyorum teklif geldi

Sagna'dan daha iyi bir sağ bek zor bulursun yalnız :)
Sosyal ağlarda paylaş

davide santon için nabız yokla..
kaç paraya alabiliyorsun bir bak..
bu arada sagna'nın teklifini reddetme ertele biraz..
santon'u 25 civarı bir fiyata alabiliyorsan al..
sanmıyorum ama yine de bir dene..
aklıma başka bir sağ bek gelmiyor..
17 civarına Srna'yı almıştım ben Manu'ya onu düşünebilirsin eğer satarsan ama 4 M kar için değmez..
uygun fiyatlı ve Sagna kalitesinde bir adam ise ben bilmiyorum bilen varsa söylesin..
Sosyal ağlarda paylaş

zenith de çok sağlam bi drl vardı adını hatırlıyamadım. arjantinli miydi italyan mıydı neydi. azcık tuzlu fiyatı gerçi ama. 1 tanede brezilyalı var yine drl, gerçi bununda adını hatırlıyamadım lol(hatırlayınca editlerim mesajı, en geç bu akşam). daniel alves bok yemiş çok afedersin :P
Sosyal ağlarda paylaş

guernica said:

para varsa direk zapata, yoksa otamendi her türlü iş görür.
zapata bence oyundaki en iyi cb.teknik filan yok gerçi ama, defans dediğin önce defans yapıcak. top çalıcak, markaj yapıcak, nolook pass falan vermicek artis artis :P

bu arada, almanya liginde hiç 4-3-3 oynıyan oldu mu? 4-2-3-1 oynarken 4. 5. sıralarda 4-3-3 e geçince takım çılgın atmaya başladı(hoffenheim).buglı mıdır nedir?

abi o takımın klasik taktiği o zaten:) obasi-ibisevic-ba 3 lüsü ileride çok etkili
Sosyal ağlarda paylaş

ayarlıyor onu , sürekli taksit ödediğin için para birikmiyor falan , ilerledikçe daha az olucak haliyle transfer bütçesi.

ama aynı şey , ben 20 milyonla tek kerede para verip , bu kadroyu 5 senede kurardım , şimdi 2 senede yaptım transferleri , takım tamamen hazır. anca oyuncular gitmek isteyip satarsam yerlerine adam alırım.bu da ekstra transfer bütçesine eklenen parayla oluyor zaten.

bi de oyuncu satarken de 4 senelik sattım hep , o da baya bi dengeliyor işi.

peşin satıp taksitle almak dengeleri bozar gibime geliyor
Sosyal ağlarda paylaş

öyle uzun uzadıya bakamıyorum başlığa zira oyuncu isimleri verilmekte (2009 da açmıştım başlık futbolcu önerisi üzerine ya neyse alan satan memnun kalsın böyle).

Şimdi benim sorum bu taktiksel muhabbetler üzerine. maçtan önce rakibin taktiğini falan veriyor ya bizim scout. işte "önce topu yere indirip posession football oynuyorlar" ya da "forvetlerinin ayaklarına top gelmemeli, sıkı savunmalıyız" vs diyor. ben bunlara takıldım biraz. misal rakibin forvetlerinin ayağına top getirmemek için ne yapmalıyız. tight marking diye düşünüyorum ama tight markingde de acaip kademe hataları oluyor defans diğer forveti sallamayıp direkt ayağında top olan forvete koşuyor ve gg. daha geniş olarak, ben rakip hakkında verilen bilgilerden rakibi az da olsa zayıflatmanın yolunu buldum diyen bi anlatıversin...
Sosyal ağlarda paylaş

ayağına top gelmemesi demek , orta sahadan top gelmemesi gerek.. istediğin kadar tight marking yap, ona pas atılmasını engelleyemezsin.

tight marking hava toplarında etkili forvetlerde daha etkili seçenek.

hızlı forveti varsa takımın ve sahası da geniş/uzun ise , defansı biraz daha geride tutmak yararlı VEYA hızlı stoperlerinle offside taktiği uygulıycaksın
Sosyal ağlarda paylaş

2. sezonumda ilk kupamı aldım sonunda. lig kupası finalinde arsenali penaltılarla geçtik. 1-0 öndeydim , ilk defa son dakkalar kapanıyım dedim , 10 kişi arsenal golü attı. uzatmalarda ben de 10 kişi kaldım. bi de üstüne takımı çok kötü yönetip kapanma sırasında değişiklikleri de defansif yönde kullanmıştım. gol atıcak adam kalmamış oldu..

neyse , aldık kupayı :D
Sosyal ağlarda paylaş

colchester ile championship e çıktım. takımı iyi bi temizledim çıkar çıkmaz. ama scouting olayının yalnızca UK&Ireland olması can sıkıcı tabi. takım fena değil ama ciddi anlamda para lazım. championshipten de çıkarım belki daha lig başlamadı ama premiership te ağır ezilirim sanırım. Ultimate goal olarak kendime takımı premiership e çıkarmayı koydum. Ondan sonrası zaten olmaz bu scouting ile. az para ile çok iş başardım yalnız şu bir senede. gerek geleceğe yatırım gerekse de günü kurtarma açısından iyi bir seneydi...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...