Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Acid Jazz nedir?

Cd-

Öne çıkan mesajlar

cici bayanlar acid jazz nedir bildiğim kadarıyla Jamoriquai(veyahut böle bişeydi..) bu müzik türünü yapıyo yani bu müzik türü sadece instrumental midir yoksa sözlümüdür elimde bi kaç örnek var çok hoşuma gitti bi kaç tane daha bulayım dedim ama bunlar gibi çıkmadı hoşlaşmadım...[signature][hline]No Woman No Cry[Bob Marley]

[Bu mesaj Emaleth tarafından 07 Haziran 2004 12:45 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle başlığı ben editledim, bir nedir yerine nedir ya da nasıldır konulabilirdi ben csadece "bir" kelimesini kaldırdım anlatım bozukluğu giderildi.

Acid jazzin Jamirohebeleyle alakası yok ben ona daha çok 300 500 diyorum =)

Acid Jazz cazla elektronik müziğin harmanlanmasıyla yapılan bir müzik türüdür. yani elektronik melodiler ve ritmlerin yanında klasik caz davul ,nefesliler kullanılır. Bunların güzel örnekleri.

EST
Morcheeba
Portishead
St.Germain
US3 dir. US3 özellikle acid jazz yapmıyor ama klasikleşmiş caz parçalarını alıp elektronik bir tını katarak yeniden yorumluyor ve çok da güzel oluyor.

Morcheeba -Way beyond
St.Germain - Tourist
özellikle güzel albümlerdir.
Sosyal ağlarda paylaş

jamiroquai acid jazzdir.. acid jazz biraz eskide kalan bi deyim onun yerine bir suru sub-genre cikti filan.. portishead/morcheeba trip-hop ama yinede tavsiye edilir siddetlen (portisheadin daha bi bunalim havasi var morcheeba daha bi neseli bi grup)

The music played by a generation raised on jazz as well as funk and hip-hop, Acid Jazz used elements of all three; its existence as a percussion-heavy, primarily live music placed it closer to jazz and Afro-Cuban than any other dance style, but its insistence on keeping the groove allied it with funk, hip-hop, and dance music. The term itself first appeared in 1988 as both an American record label and the title of an English compilation series that reissued jazz-funk music from the '70s, called "rare groove" by the Brits during a major mid-'80s resurgence. A variety of acid jazz artists emerged during the late '80s and early '90s: live bands such as Stereo MC's, James Taylor Quartet, the Brand New Heavies, Groove Collective, Galliano, and Jamiroquai, as well as studio
What Is Acid Jazz

James Taylor Quartet
Night Trains
United Future Organization
Brand New Heavies
Young Disciples
DJ Takemura
DJ KRUSH
Jamiroquai
Ronny Jordan
Incognito
D-Influence
Corduroy
New Jersey Kings
Mother Earth
Snowboy
Jazzhole
Acid Jazz Examples

ilk linkteki allmusic.com sitesi cok iyi bir kaynak.. assaida some important songs kismindaki sarkilari indirmeye calis begenirsen albumlerini indir
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...