Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Blok sorunsalı

dasaaa

Öne çıkan mesajlar

opendns ve/veya dnsadvantage ile girlemeyen sitelere ktunnel ile girebiliyorsam ama bu sitelere otomatik dns ile de gittiğimde "bilmem kaçıncı sayılı kararla engellenmiştir" tarih öncesi düşünce stili, komedi yazısını da görmüyorsam bu gibi siteler için bloklanmıştır diyebilir miyim? ayrıca bu siteleri youtube gibi hosts dosyasından kurcalayarak bu eblehlikten kurtarmak mümkün müdür?
hosts'a

64.15.124.152 sjc-v10.sjc.youtube.com
64.15.124.153 sjc-v11.sjc.youtube.com

falan eklemiştik ya, hah onu diyorum işte..

bu yukarıdakiler artık her ne ise (serverın mı bunlar?) bunları nereden temin edebiliriz?

ha unutmadan. engelci zihniyete tapıyorum bak :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
youtube jacker yada ona benzer isimde bi program vardi. onu kurunca hosts dosyasini degistirip islem yapiyordu. ben guvenmedigim icin google'da programin adi ve hosts kelimeleri ile arama yaparak o uzun listeyi buldum. eger cok uzun bir mesaj olarak forumun duzenini bozmayacagini dusunuyorsaniz paylasabilirim :)
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

heh o yöntemde hosts'a yazdığım

64.15.124.152 sjc-v10.sjc.youtube.com

gibi bilgileri nasıl alıcam. bir sitede adresi yazınca bunları döküveriyordu sanki.. ama neresiydi, hangi siteydi bilemiyorum

google'a "online ping" yaz çıkan ilk siteden bloklu sitelere ping atarak o ip'leri alabilirsin. ben hep öyle yaptım valla.

mesela xyz.com'u pingledin:

xxx.yy.zz.tt xyz.com
xxx.yy.zz.tt www.xyz.com

olarak yazıyosun çıkan ip'le birlikte takır takır çalışıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ok. hemen bakıyorum.

hayır şunu anlamıyorum, lepitap'tan adresi de koyarım arizona state'in altındaki sitelerden bir grup n bildiğin kapalı! arkadaşa yolladım "sen bi dene, ben de mi bi sorun var" diye o da girememiş. uyarı da çıkmıyor, proxy ile ktunnel ile ÇAT açıveriyor.

neyse sezen raksu'dan gelsin

beni yasakla, keni yasakla
her şeyi yasakla
bir tek click yeter lan, sansüre bak
ister mahkeme kararı koy, istersen koyma
tık diye kesmeli bu interneti
şak diye çekmeli sansür perdesini
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...