Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kayıpefsaneler - İlk Türkçe Mud, geri döndü!

zonf

Öne çıkan mesajlar

3 yıl önce yönetimde anlaşmazlık sonucu kapanan mudımız geri döndü! UD gibi dandik mudlara kaldığım için oynamaya ara verdiğim Mud'a geri dönmem, gözlerimi yaşarttı diyebilirim!

Sanırım tanrı kadrosu şimdilik yok ama günlük online rekoru 4-5i buluyor.

3 yıl önce son dönemlerini yaşarken tanrıydım. Tekrar açıldığını rastgele biri söyledi ve hemen girip oynamaya başladım.

Client linki: Mushclient

IP: www.kayipefsaneler.com
Port: 4000

Sağ üstteki "Create to a new world" düğmesine tıklayın;
World name: kayıpefsaneler
TCP/IP Adress: www.kayipefsaneler.com
Port: 4000

yazın ve oynamaya başlayın!

Mud (Multi User Dungeon): Karakteri tamamen yazı ile oynadığınız, oyunun bir nevi DMlik görevi üstlendiği bir FRP klasiği.

Oyun içeriği pek çok realmın en iyi yönlerini alarak oluşturulmuş bu mudla, 2002de FRPye adımımı attım. Çevremdeki kitap ve oyunlardan öğrenmiş pek çok kişiden farkım, Kayıpefsaneler oynamış olmamdır. Şiddetle tavsiye ederim.

Sizinle beraber Kayıpefsaneler, eski günlerine geri dönecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Henüz kordan alevlenen bi ateş gibi ;D

Site, kodlar, genişletme ve geliştirmeler yapılıyor. Aslında tekrar açılma hikayesi şöle;

Loth (namı değer yaratıcı tanrımız), tek başına geliştirmek üzere kapanış versiyonu olan v3ü açmış. Kulaktan kulağa yayıldı ve günlük tekrar 8-10 kişi on oluyor aynı anda. Bunu gören Loth, eski tanrı kadrosunu tekrar toplayıp aleve üflemeye karar verdi. Yardım isteyenlere bu konudan yardım edebilirim. Eskiden tanrıydım ben de =)

Oyunu şey gibi düşünün, DMnin oyun tarafından kontrol edildiği, online bir frp olarak.

Çeşitli komutlarla karakterinizi yönlendiriyorsunuz. Her karakterin büyü ve yetenekleri var.

Temel komutlar şöyle:
Doğu, batı, güney, kuzey, yukarı ve aşağı yön komutları.
saldır(saldır yaratık ismi),
by (by büyüismi, byap anlamında),
kaç (savaş anında yenemeyecekseniz kaçmak için),
satış (satış item ismi, bişeyler satmak için npclerin yanında kullanılır),
satın al (satın item ismi, ...),
liste (npclerin satış listesi için),
büyüler (ileriki levellerde gelecek büyülerinizi görmek için), yenetenekler (ileriki levellerde gelecek yetenekerinizi görmek için),
pratik (öğrendiğiniz yada öğrenilebilir durumdaki büyü ve yeteneklerinizi görmek için, pratik büyü ismi yazarak geliştirilebilir)
komutlar (tüm komutları görebilmek için)
kullan (kullan kolluk, kullan silah ... Eşyaları kullanmak için.),
bırak (bırak item ismi, itemleri yere bırakmak için.)
al (çanta yada ceset vb. içinden birşeyler almak için, al sümük çanta şeklinde kullanılabilir.)
ver (birine birşeyvermek için, ver condom zonf şeklinde kullanılabilir.)
all (ver, bırak, çıkar gibi komutlardan sonra yazarsanız envanterinizdeki herşeyi verir falan, al all çanta (çantadaki herşeyi alır gibi işte..)
gçıkar (kullanmakta olduğunuz itemi envanterınıza çıkarır, eve doğru yazdım, gçıkar)

Yazdıklarım temel komutlar. Başlayabilmeniz için. Ama bunlarla başlarsanız bir haftada herşeyi öğrenirsiniz zaten.

Çok geniş bir haritası var. Kaybolma olasılığınız çok yüksek =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...