Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Silkroad gerçekten full hd mi?

PowerfulDarkness

Öne çıkan mesajlar

Silkroad'ın ayarlarına bakayım dedim cafede bir de ne göreyim 1920*1200 ve 1920*1080 çözünürlüğü var. Çözünürlüğü 1920*1080'e ayarlayıp oyuna girdim pek bir farklılık göremedim. Benim kuzen de Silkroad'da grafik yok demesinin üzerine ben de bunu söyledim. O da bana monitörle alakalı olduğunu söyledi. Tamam da kardeşim monitörle alakalı bile olsa oyunun desteklemediği bir çözünürlüğü sen nasıl kullanacaksın? =Mantıksız. Monitörler HD olmadığı için mi ben pek bir fark göremedim acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

monitor lcd ise monitorun destekledigi max cozunurluk ne ise onu gorursun , secmis oldugun cozunurluk calismaz zaten. 1900 kusurlu cozunurlukler ya gercekten iyi lcd lerde desteklenir ya da 19 inch ve ustu lcd lerde genelde. 15 inch olupda 1900x1200 olan lcd lerde bulunuyor. eger normal tuplu ise desteklemesi lazim.

secmis oldugun cozunurluk goruntunun kalitesini arttirmaz, daha cok alani ekrana sigdirirsin, tabii cozunurluk arttikca netlikde artiyor eger senin grafikte fark yok demenin sebebi belkide grafik ayarlarini maxlamamis olman olabilir ya da silkroadi bilmeden otomatik ayarlardan en yuksek cozunurlukte oynuyordun .. haberin yoktu :)

bazen oyunlar optimumu secerken eger pc veya laptop kaldiryorsa herseyi maxdan baslatirlar.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada HD denen nane 1080p ve 1080i olarak tv lerde geciyor gosterisli olsun diye bu sekilde yaziliyor ama normal bizim pc veya laptoplarimizda bunlardan daha yuksek cozunurluklerde mevcut.. 2500 kusurlere cok rahat cikiyor gunumuzdeki monitorler, yani o hd denen naneden cok daha yuksek cozunurluk oluyor.. HD sadece tv lerin ulastigi en ust cozunurlugu gosteren reklam seysi.. bizim icin pek tiriviri aslen.. ama tv lerde bir devrim tabii destekleyen yayin varsa yoksa cok daha rezildir goruntu normal tuplu tvlerden..

ne sacmaliyom ben be amma uzattim... neyse benden bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

bu arada HD denen nane 1080p ve 1080i olarak tv lerde geciyor gosterisli olsun diye bu sekilde yaziliyor ama normal bizim pc veya laptoplarimizda bunlardan daha yuksek cozunurluklerde mevcut.. 2500 kusurlere cok rahat cikiyor gunumuzdeki monitorler, yani o hd denen naneden cok daha yuksek cozunurluk oluyor.. HD sadece tv lerin ulastigi en ust cozunurlugu gosteren reklam seysi.. bizim icin pek tiriviri aslen.. ama tv lerde bir devrim tabii destekleyen yayin varsa yoksa cok daha rezildir goruntu normal tuplu tvlerden..

ne sacmaliyom ben be amma uzattim... neyse benden bu kadar.

Tmm da 2500 çözünürlüklü oyun veya film HD kadar güzel olmuyor ki. Yani Full HD çözünürlüğünün sonundaki 1080'den mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama Full HD çözünürlüklü bir şeye(oyun, film, resim) baktığınızda renklerinin normalden daha etkileyici olduğunu farkedersiniz. Mesela bir Full HD diye geçen HQ fotoğrafa bakın mümkünse o fotoğrafta çiçek ya da yaprak doğadan bir resim olsun, bir de o resmine baktığınız şeye doğada bakın ne demek istediğimi anlarsınız. Yani bu HD denen meret normalden daha güzel gösteriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

1080p hd bir yayinla 1900x1200 cozunurlukteki bir yayinin bilgisayar ortaminda farki yok. ikiside ayni sey , lcd tv lerde teknolojilerinden dolayi normal tv veya plasma tvlere gore renklerde vs farklilik olabilir.. plasmalarda 1080 p destekler oldular onlarda bu cozunurlukteki bir lcd ile yanyana koyulduklarinda lcd lerden daha ustun bir renk ve kontrast gosterebilirler hersey markanin secimi ve teknolojisi ile ilgili.

ornegin simdi oled tv ler geliyor onlarda 1080p de buyuk ihtimal daha renkli daha derin siyah vs gibi olaylarda su anki teknolojileri geride birakacaklar.

ornegin bende 1080i video cekimi yapan bir kamera var bununla cektigim bir videoyu pc ekraninda izlemem ile lcd 1080i tv de izlemem arasinda fark yok. tabii pc ekranimda benq 24 inch bir sey. teknolojileri ne kadar yakinsa fark olmuyor. normal laptopumda 17 inch ekranim var ve 1080p destekliyor bu ekranda izledigim ayni video ekranin daha kucuk olmasindan dolayi cok daha canli ve net gorunuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

e herhalde. :) birisi 1080p yani 1900 cozunurluk digeri zaten desteklemiyor diyorsun o zaman konu kapaniyor otomatikman. desteklemeyen bir tv ve monitorle destekleyen ve o cozunurlukte sana bunu sunan bir tv-lcd-monitor arasinda konusulacak sey yok zaten.

ama benim sana anlatmak istedigim olay hd 1080p denen nanenin esasinda bizim bildigimiz 1900x1200 cozunurlugun aynisi oldugu. sadece tv ler icin hd 1080p deniyor.

1080p bir dvd filmi lcd hd 1080p tv de izlemenle bunu 1900x1200 bir bilgisayar ekraninda izlemen arasinda fark yok. iki ekraninda ayni buyuklukte oldugunu farz ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...