Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

e-bay,amazon.com alışveriş

Dark_Soul

Öne çıkan mesajlar

Selam sormak istediğim bazı sorular var.
şu an bulgaristanda yaşıyorum ve bg 2007 de avrupa birligine girdi.Şimdi ben e-bay.co.uk(ingiltere) dan herhangi bir eşya alsam diyelimki 200 euroluk,bu eşya bulgarisan sınırından geçercek vergi sorunu çıkarmı.avrupa birligi ülkeleri arasında vergi olayı nasıl.

-ebay.com(abd) dan 1000 dolarlık birşey alıp bulgaristana kargolatsam gümrükten geçerken sorun olurmu.
Aynı şekilde ebay da alinan bir mal dan türkiyeye girerken vergi isteniyormu.eger vergi yüzünden kargoda sorun olursa illa gümrüğe gidip vergisini ödemekmi gerekiyor?türkiyede şu an %10 mu bu oran?
Bu vergiden hiç bir şekilde kurtulmanın yolu yokmu?
Sosyal ağlarda paylaş

sorun olur evet.
o oran problem degil, islemlerin genel ucreti sorun. gumruge takildigin anda CAT 100 euro islem ucreti mesela.
gift olarak yollatabiliyorsun falan filan da o riski alan adam bilmiyorum varsa anlatsinlar.

veya tanidik bulacaksin ona siparis vericeksin iste, ben bizim cem'e 2 pedal 1 gitar kilifi 4-5 tane anlamadigim parca falan goturuyorum gumrukte yargilamazlar insallah beni.
Sosyal ağlarda paylaş

oyyy oyyy durumlar kötü abd eu ya gelen her ürün için alici(%20 vat + %5 extradan vergi veriyormuş).
Türkiyede durum ne bilen varmı?sanırım avrupada 100 eu ya kadar türkiyedde 100 milyonun altındaki kargolar için herhangi bir vergi ödenmiyor.Ama ben abd ebay dan ps3,laptop neyim almayı planlıyodum çok pis patladım:(

Türkiyede durumlar nasıl 100 ytl üstü kargolar için %10 kdv dışında birşeyler veriliyormu?

Birde ebay.co.uk dan bulgaristana bir kargo yollatsam(100 eu) üzeri yine vergi verecekmiyiz?
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul said:
oyyy oyyy durumlar kötü abd eu ya gelen her ürün için alici(%20 vat + %5 extradan vergi veriyormuş).
Türkiyede durum ne bilen varmı?sanırım avrupada 100 eu ya kadar türkiyedde 100 milyonun altındaki kargolar için herhangi bir vergi ödenmiyor.Ama ben abd ebay dan ps3,laptop neyim almayı planlıyodum çok pis patladım:(

Türkiyede durumlar nasıl 100 ytl üstü kargolar için %10 kdv dışında birşeyler veriliyormu?

Birde ebay.co.uk dan bulgaristana bir kargo yollatsam(100 eu) üzeri yine vergi verecekmiyiz?

en son araştırdığımda kdv, ötv, gümrük vergisi, gümrükde bilmem neyin pul parası + işlem parası alınıyordu.

getireceğin ürünün fiyatı 1000$ yada 1500$ (1500 kesin olması lazım) geçerse gümrük çalışanları tarafından vergi değerleri belirleniyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...