Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

jackson mı ibanez mi? tavsiye

Godwin

Öne çıkan mesajlar

ya burda her kafadan farklı bi ses çıko en önemli olan şey gitarın öle yok işte osurduğunu yakar manyak manyetikler offf humbucker lar taaşşş falan olması değil.bunlar tabi önemli ama bence asıl önemli olan şey gitarını sewmen gitarını eline aldığında istekli olman.içine sinmesi çok önemli alırken içine ne siniosahangisinde daha rahat edebiliceğini düşünüosan onu al derim.[signature][hline]Bu sayfadaki içerik, benim kişisel görüşlerimi belirtmektedir. paticik.com burada yazılı olanlar hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir.
Anti-Chemical

[Bu mesaj Natural_Jedi tarafından 10 Mayıs 2004 18:21 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ibanez jackson hikaye.
kadıköy whisky music shop'a uğrayın.
2 hambakır 1 single floyd rose fender squuer tavsiye ederim.
750€'ya meksika fenderler var. 1000 $'a orjinal amerikan fender strata caster var. ibanez falan hepsi hikaye. ve de bu işlerden anlayan biri olarak söylüyorum:
floyd rose almayın. çok sorun yaşarsınız ama gitar tamirinden anlıyorsanız bilemem...[signature][hline]Noir UO Shard açılmıştır.
ajdarın mp3'ünü yolladığım şansız brezilyalı arkadaşımız ve 10 saniye sonraki cevabı.

necr0potence. (01:11 AM) :
listening to new's song... WTF IS AJDAR?!?!?!? IT SUX
Sosyal ağlarda paylaş

faust ne diyon gülüm?
floyd rose lu SQUUER tavsiye edip sonra floyd rose almayın diyosun. (ayrıca en iyi tremolo sistemi de ibanezdedir) meksika fenderle amerikan fenderin fiyatları da birbirinin aynısıymış nerdeyse o da şahane. bu işlerin neresinden anlıyosun ben onu anlamadım. süper saçmalamışsın bu işten anlayan biri olarak özellikle seni tebrik ediyorum.[signature][hline]Intellectual is the person who found something more interesting than sex...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 10 Mayıs 2004 18:22 tarihinde demiş ki:
katılmıyorum. önemli olan tam da aletin taş gibi olması. hele böle 1000 dolar civarı bi alet alırken. öyle aa siyah! diyip almamak lazım.

zaten bunu kassetmedim adam iyice araştırsın nedir ne değildir baksın tabi.hiç içine sinmeyen bi gitarı almasındansan içine sinmesi daha mantıklıdır.[signature][hline]Bu sayfadaki içerik, benim kişisel görüşlerimi belirtmektedir. paticik.com burada yazılı olanlar hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir.
Anti-Chemical
Sosyal ağlarda paylaş

squier tavsiye ediyosun hemde 700 dolar ??
şaşırdım hoca
stratlar var çok hoş tonda 1000 1100 dolara burda
ki floydrose neckli bir rg tercih ederim[signature][hline]Here I'll stand on the firing line
Here I'll walk through the field where I died
I will fight and let the voice ring true
I am the ghost.Standing next to you
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Faust, 10 Mayıs 2004 18:26 tarihinde demiş ki:
ibanez jackson hikaye.
kadıköy whisky music shop'a uğrayın.
2 hambakır 1 single floyd rose fender squuer tavsiye ederim.
750€'ya meksika fenderler var. 1000 $'a orjinal amerikan fender strata caster var. ibanez falan hepsi hikaye. ve de bu işlerden anlayan biri olarak söylüyorum:
floyd rose almayın. çok sorun yaşarsınız ama gitar tamirinden anlıyorsanız bilemem...

pardon meksika fender squuer demişsin ama 750 euro ona bayılmak yerine farklı bi rg almayı yeğlerim ( yanlış anlamışım pardon)[signature][hline]Here I'll stand on the firing line
Here I'll walk through the field where I died
I will fight and let the voice ring true
I am the ghost.Standing next to you
Sosyal ağlarda paylaş

blues isteyen klasik rock isteyen gibson lespaul studio alsın 1200 dolar civarı nette

metal-hardrock çalmak isteyen insanda gitsin ibanez rg prestige serisinden dimarzio manyetikli bi gitar alıversin manyetik kesmiyosa emg 81 ve 85 taksın(1500 e gelir)

yok hem gibson hem metal isteyenlere buradan gibson zakk wylde custom les paulü öneriyorum(4000 dolar)

daha altmodel gitarlar alırsanız 1sene sonra değiştirmek istersiniz tecrübeyle sabittir
Sosyal ağlarda paylaş

alakası yok bu kadar kesin konuşamassınız gitar konusunda.

herkesin kendine göre zevki vardır ben mesela ibanezi sevmem rahat gelmez
başkası jacksonın sesini sevmez, dieri gibson ı tremolosu yok die istemez. Ayrıca

500-600 dolara da güzel bişey çıkartabilirsin illa 1000 lerce dolar "domalmak" zorunda değilsin. Alırsın rahat bi gitar iyi bi marka olur , epiphone tarzıo 200 dolara takarzın seymour duncan invaderları veya emg 81 leri cillop gibi çalarsın.[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Strong. The Weak. The Innocent.
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

bak ben gitar seceekelrii şöle weriim

1)ibanez rg serisi tercihen japon HSH(floydroselu)
a)seymour duncan jb bridge + 59 neck ortaya tercihe baglı birşey.
b)dimarzio ben steves special bridge + fred neck kullanıorum memnunum.ortaya tercihe baglı bişi bence HS3 müydü neydi o.o jem wiring yapılacak.

2)ibanez rg serisi tercihen japon HH(floydroselu)
a)seymour duncan jb bridge + 59 neck.
b)Emg 81 bridge 85 neck.

3)ibanez sa serisi HH.maun + maple transparant koyu renk sunburn vintage tremolo
a)seymour duncan jb bridge + 59 neck.
b)Emg 81 bridge 85 neck.

EMG li ler hariç hemen hepsiyle hereşyi çalarsın çalınıo da.
3. seçenek

4)Strat bu da zewk meselesi

jacksondan uzka duralım.gibson da çalnabilir ama çok rahatsız ve agır bi gitar onadn ibanez derim.[signature][hline]bornozlu canavar
Sosyal ağlarda paylaş

olmm jackson baba gitardır ama bak şunu düşün...Bende bi fender strat amerikan var..cok süper bir gitar ve ne kadr metal manyagı olsamda ben ileriyi düşünerek aldım bu gitarı...hemen hemen her insan gitarda zamanla kendi aşmaya başlayınca jazz a felan kayıyo mesela ve jackson la jazz calamassın tabi
Ama jackson lada cok baba gacır gacır metal calarsın...eger para bakımından ii durumdaysan al jackson king v yada kelly baba gibi cal metalini 1 2 sene sorada eger kayarsan jazz a felan git bitane fender al.İbanez de cok ii bir gitar bircok kişininde burda sana dedigi gibi ibanez daha kullanışlı bir gitar...Anlatabildim mi?İbanez le her boku çalarsın hemn hemn
Biride les paul al demiş oda baba gitardır tabe

Yani anlayacagın İbanez,Gibson,Fender ve Jackson bu piyasanın babaları...bunlardan birine verdigin para boşa gitmez ve satmak istedigindede rahatça bulabilirsin bi alıcı

[Bu mesaj SilentEnigma tarafından 12 Mayıs 2004 13:31 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

konuyla pek alakası yok ama jazz okuyan birisi olarak söylüyorum, jazz a falan kaymamakta kararlıyım. Jazz ı aşmış muhteşem bi müzik türü olarak görüp diyer türlere burun kıvıran insan zihniyetinede hastayım, netekim bu insanlarla okuyorum.
Sen alınmadan ekliyim, seni kastetmiyorum, aman ha.[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...