Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pena tekniği hakkında

Predator

Öne çıkan mesajlar

Baş öğretmenim Numb olmadığı için burdan sorıyım. Şimdi ben bir süredir egzersizleri yapıyorum fakat belli bps nin üstünde çıkmak istediğimde pena yavaşlatıyor beni. Anladığım kadarıyla penanın ucunun çok hafif temas etmesi lazım telle hız için ? Bu temas ne kadar olucak milimetre olarak falan ? tavsiye istiyom kısaca[signature][hline]Karakurt, 30 May 2003 21:56 tarihinde demiş ki:
Deniz maymunu hayvanı çok şerefsiz bi hayvandır
Karakurt, 03 September 2003 12:45 tarihinde demiş ki:
FuFu hayvanı çok şerefsiz bir hayvandır
Sosyal ağlarda paylaş

Önce normal picking yapıyorsun yani sürekli üstten vuruyorsun
sonra "alternate picking" e geçiosun burda artık üstten ve alttan vuruosun. Hareket bileklerinde oluyor. Penanın ucunu değdirecen tabi. milimetrik olarak bilemiom yani öle bişey yok çarpıp geceçek tele. Sonra daha hızlanmak istiosan "Tremolo picking" yapacaksın ki burda artık hareket bileklerden kollara geçio. Mandolin çalan tipler gibi dırırrdırıdırdırırd öttürecen telleri :)

penanın ucunu deydireceksin. Takoz gibi pena kullanma zatne küçük ve sert bişey kullan.[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Strong. The Weak. The Innocent.
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

işte jim dunlop jazz II kullanıyom pena sert solo penası. alternate pickingle yapıyom sanırım çalışarak artık o değdirme olayını ayarlıycam biraz uğraştım hızlandım baya metronomunda yardımı çok dokunuyo tabi ehe böyle yetişicem diye bi gaz aldınmı tamam oluyor ehe[signature][hline]Karakurt, 30 May 2003 21:56 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

parmak geliştiriyom boş tel basmıyom. 1-2-3-4 falan gidiyorum aşağından başlayıp arada 3 lü egzersizler yapıyorum 2-3-4 falan bazen işte 5-8-6-8 vb vb kısaca boş tel basmıyom[signature][hline]Karakurt, 30 May 2003 21:56 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

ehe daha yavaş nasıl gidiyim pena egzersizi direk ehehe. biraz ilerledim sonra Mirage ın tavsiyelere uyup geri geldim devam pena olayına. amaç zaten yanlışları düzeltmek burda :)[signature][hline]Karakurt, 30 May 2003 21:56 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

olm çalışta
paso şarkı da çalış şöle kral şarkılar
nothing else matters falna değil

öle şarkılarla gelişir olaylar. Ben hiç hatılramiom senin gibi böle saatlerce pickign çalıştıımı
paso tab bulup çaliodum.
öle daha çabuk gelişir cidden bi bakarsın kralsın :)[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

yok hoca falan yazın olcak iş ben şimdilik birşeyler öğreniyim kendim yeter az çok akor bilgim var zaten geliştiririm.

gam nedir şimdi eheh ?[signature][hline]Karakurt, 30 May 2003 21:56 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

ya deamon saçmalama
niye batsın

ne alakaa abi abartma sende.

Çalsın kassın geliştirsin
Teorik bilgiler sonradan da gelir.
Yoksa vibrato neymiş de
artifical harmonics neymiş falna.
Gam neymiş scale neymiş sweep neymiş
bunlar boş şeyler.

Çalsın geliştirsin onları öğrenir.[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

napıyım gitarı bi köşeye bırakıp hergün 1 saat bakıyımmı =) hoca olsa bile haftada max 2 saat falan çünkü fiyatları el yakıyor maşallah. ha 30 milyona ay haftada 3-4 saat ders vercek hoca bulursanız söyleyin o olur ehe

yani ben tavsiye , tiyo falan istiyom temel konular hakkında öyle büyük amaçlarım yok şu anda.[signature][hline]Karakurt, 30 May 2003 21:56 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi açık söliim sen diosan ki ayda 30 milyona hoca arıorum
ben böle anladım
sen abna bunu sölesen seni ciddi ciddi döverim ağzımı burnumu kıracak da olsan ölümüne dalarım
adam sana müzik yapmayı öğreticek 30 milyon en ya sadaka mı veriosun adama sen ne zor bişey mğzik biliomusun insnaların kaç yılnıı alıo biliomusun bu akdar jkı deerisz ucuz bişi
imam hatipli allahın ayısı aradan üniveriste girsin milyar milyar maaş alsın müzik öğretcek adam ayda 30 milyon alsın
bu ülke böyle ztn[signature][hline]bornozlu canavar
Sosyal ağlarda paylaş

bak abi sen devam et bu şekilde çalışmaya

ders illa da almana gerek yok. baktın belli bi seviyeye geldin parmakların hızlandı her boku çaliosun nerdeyse yani böle aşırı hızlı absurd sololardan bahsetmiom. En azından iron maiden sololarını falna çalio hale gel
sonra oh be dersin ondan sonra.
Advanced Guitar tekniklerine geçersin
gitarı öttürmeye falna başlarsın .
abi ben bunu teorik kısmını öğreniim dersin
gidersin adam sana zaten başta sunu yap der çat yaparsın neyse burayı geçelim der
geçer geçer
ssana sırf istediin şeyleri anlatır bitirip gidersin
tabi bu süreç en az bi 4-5 sene :)[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

30 milyonu bi benden almıycak o adam kaç tane adamdan alıcak. ben şahsen gün gelir öğrenirde ders vermeye başlarsam buraya yazıyorum bu fiyattan haftada 3-4 saat ders veririm aylık. amaç birileri düzgün müzik öğrensin. şu andaki setupım numb olmasa gelmezdi bana ucuza bu kadar. sırf adam benim üstte bahsettiğim nedenden bir sürü iyilik yaptı. bende buna inanıyorum herşey paramı. neyse tartışmanın mantığı yok bunu burda bence

ben yine Mortisin deediği gibi yapıcam kendi çapımda birşey , hoca fallan beklersem işim çok zor hele Eskişehir gibi bir yerde iyi hoca bulması çok zor. neyse ben yatıyorum size iyi geceler[signature][hline]Karakurt, 30 May 2003 21:56 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Bence mortis haklı,ben gitara başladığımdan beri hiç etüt yapmadım paso tab çalıştım ve şuan baya geliştim. Pena olayındada önce hep üstten vuruyodum,sonra dream theatre'ın tablarına başladım soloları atmayı denedim,baktım ki hep üstten vurarak solo atılıyor bende üstten alttan vurmayı öğrendim,alıştım. Şimdi de tremeloya(bölemiydi?) geçtim.[signature][hline]Crosby,Stills,Nash & Young

[Bu mesaj Sensible tarafından 27 Mayıs 2004 00:55 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.cyberfret.com/techniques/index.php

buraya gir burda ana teknikler var

ama mesela pinch harmonics falna bunlar gelişmiş teknikler,
onların da nasıl yapıldığı gösteriliyor, video falna var ordan bak.
nasıl çalışacağını da yazio[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...