Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rogue kasmak istiyorum ve önerilerinizi bekliyorum

B-ownz

Öne çıkan mesajlar

Shiv: This ability can no longer generate a critical strike, and the poisons it applies cannot be critical strikes either.

Wound Poison: Redesigned to have its chance to be applied based on the speed of the weapon (frequency-based

Offical foruma biz yazmaktan yorulduk sen nerflemekten yorulmadın Blizz!!
Sosyal ağlarda paylaş

shiv pve'de abuse ediliyodu, o normal

yazdiklarin pek de nerf degil

bize lazim olan hunger for blood'un passive olmasi-yani o talenti alan direk %15 damage buff ve pvp icin de ayni zamanda bleed immunity

sonra KS diminishing'den cikacak- gerizekali mi bu tasarimcilar?

elimizdeki tek kayda deger stun o

fleet footed= root/snare immunity vermesi lazim

vanish'e basinca parry/dodge/spell resistance %100 artmasi lazim cunku bu bug baska turlu cozulmez

bi de muti'nin pvp'de daha iyi burst vurmasi lazim, mesela plate'a vurunca % bilmemkac armor ignore

anca bu sekilde cozulur rogue
Sosyal ağlarda paylaş

InneR_ChaoS said:
rogue su anda en boktan pvp/pve class'i, kimse aksini iddia etmesin
rogue tartismasiz en rezil class su an

1-2 sayfa önce armory bilgilerinden faydalanılarak çıkarılan istatistikler var. rogue şu an en başarılı 3. class paladin ve death knigthtan sonra. buna ne diyorsun peki ? sorun classtan önce kendimizde aramak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:
InneR_ChaoS said:
rogue su anda en boktan pvp/pve class'i, kimse aksini iddia etmesin
rogue tartismasiz en rezil class su an

1-2 sayfa önce armory bilgilerinden faydalanılarak çıkarılan istatistikler var. rogue şu an en başarılı 3. class paladin ve death knigthtan sonra. buna ne diyorsun peki ? sorun classtan önce kendimizde aramak lazım.

boktan dediysem oynanamaz, dps yapmasi imkansiz demedim

ornekle acikliyim

hunter zahmetsizce cok guzel sorunsuz dps yaparken, rogue'un onun kadar dps yapmasi icin hem ondan daha iyi geari olmasi lazim ve onun 3 kati efor sarf etmesi lazim

demege calisigim bu

ayrica esit gearli bir rogue hunteri geciyorsa gelsin onunde egilicem
Sosyal ağlarda paylaş

@Todesengel sen beceremiyorsan orasını bilemem. o istatistikler armoryden çıkma, yalanmı söylüyor armory ?? yine aynı şeyi söylüyorsunuz. ne alakası varrogue oynamamamla. ben rogue oynamadıysam priest oynadım, 2.1k yaptım rogue priest setup ile.

@innerchaos hiçbir combat rogue'a geçildiğimi hatırlamıyorum dpste ama gel gör ki HAT hala op. aynı partide 4 survival hunter + 1 HAT rogue vardı, 6.1k pw dps yaptı adam ben 5.9 yapabildim anca. wws raporunu bulabilirsem eklerim. sadece tek sefer için de geçerli değil bu.
Sosyal ağlarda paylaş

yalan yok, TBC'de rogue gayet iyiydi

pvp=HARP, nerften sonra hemostep OP OP takildik 3 t6 3 s4 sesimiz cikmadi

ayrica ben hic combat oynamadim, muti buffundan once de mutiydim simdi de mutiyim

herkesin boktan dedigi specle dps'de 1-2-3 gidip geliyodum.herkes combatti o zaman

yani rogue'un her speci guzeldi tbc'de

raide 5 rogue alindigini biliyorum

yani eski expansion'da iyiydik diye simdi itin kicina mi sokulmamiz gerekiyo anlamadim

herkesi esitle olsun bitsin biz de aglamayalim
Sosyal ağlarda paylaş

İlk önce bir class'ın ne kadar başarılı olduğuna bakarken hangi istatistikleri göz önünde bulunduracağımız önemlidir.

HAT örneği biraz uçuk olmuş çünkü gerçek bir spec değil, aşırı crit base'li bir gurubu abuse ediyorsun. Saçmasapan bir mekanik.

Zaten rogue forumlarını okursan kimsenin HAT spec'ini iplemediğini, hat specleyenlerin de adam yerine konmadığını göreceksin Alu. Ben pve yaparken optimal olmasa da neredeyse full naxx25 gearle 4.5k MAX gördüm patchwerkte. Süper optimal gear'i ekle fazla fazla söylüyorum 5k olsun. Eee ferallar yapıyor neredeyse 5k, mageler, hunterlar aşağı yukarı 6k yapıyorlar. Bu nasıl lahana turşusu acep.

Pvp'ye gelince, ortalama her oyuncu ve onun anneannesi ve dedesi 2k gördü bu sezonda. O yüzden 2k üzeri ratingli classları karşılaştırmak biraz mantıksız geliyor. Özellikle gladiator cutoff'un çoğu serverda 2400'lerde dolaştığını düşünürsen. Gelsin istatistikler en az gladiator hangi classtan gelecek, warrior ve rogue benim favorim mesela.

Rogue'un başarılı olduğu RMP dışında tek 1 setup daha gösteremezsin. Belki belki rogue lock shaman, onun da eline veriyor shadowcleavelulz. 5v5'de nonexistent zaten.

RMP'de fırsatını bulduğunda target stundayken mage 8k shatter koysun, priest holy fire, rogue eviscerate + 3 tane engineering trinket=23k non crit Pufff böylece bütün rogue sorunlarını göz ardı edelim yey.
Sosyal ağlarda paylaş

pw dpsi biraz raid setupa ve raidin ne kadar iyi olduğuna bağlı açıkçası. raid dps ne kadar düşük olursa kişisel dpste o kadar düşüyor. mesela ben bir hafta 6k dps yapıyorum patchwerkte ama ertesi hafta 5k zor görüyorum combat 3dakikadan uzun sürdüğü için. senin şu anki gearınla combat çok daha kısa sürse inan 5k+ çok rahat yaparsın. ama haklısın combat spec ezik şu an ve 3.1 ile düzelmesi umuluyor, bakalım görücez.

pvp konusuna gelince 2.4k+ abartı olmuş, özellikle 3v3 ve 5v5 için. 2v2 de %18 gibi bir rakam 2.3k+ görebilmiş. 3v3 te %4, 5v5 te %1.

benim baz aldığım istatistikler 2v2 ve 3v3 te 2200+ rating yapabilmiş takımlardaki oyuncuların class dağılımları. ve bu dağılımlarda rogue 3. sırada ise, durup düşünmek gerekir. demekki yapabilen, oynayabilen birileri var.

2v2 hiçbir zaman sevmedim ben. hunterla pvp zaten yapmıyorum çoktandır. öyle arada sırada priest ile oynuyorum, rogue, disc priest setup. ve haklısın dk/pala/hunter takımları çıldırtıyor ama bu kadar ağlanıp sızlanılacak durum yok yani ortada. o takımlara karşı herkes aynı durumda özellikle dk/pala karşısında.
Sosyal ağlarda paylaş

InneR_ChaoS said:

dk duvari yikmis bizim base'e gircek, hayvanda 29k hp var, bufflarina dikkat etmedim

sap+CS+KS'da trinket acti, bastim dismantle, o bitince evasion, bunun cani yariya geldi, ben butun cd'lari patlatmama ragmen, bende 18k hp var oldu 12k bunun debufflariyla bilmemnesiyle, cloak acmama ragmen.

e benim cd'lar bitti, gerisi malum zaten, ikimizin de cani 5k seviyesinde, lan bu bisey yapti -hic dk oynamadim bilmiyorum- cani oldu 21k, e dedim kiteliyim warrior'a yaptigim gibi, imkansiz. coiller plague'lar havada ucuyo, vanish attim onu da attigim gibi bozdu,sonra 6k crit gg

death pact kullanmış.

dismantle basman pek bir şey ifade etmez yine gayet iyi dmg yapar. en kötü ihtimalle arka arkaya 4 kere IT atsa ortalama 10k dmg demek.

adamın canını 5k'ya getirebilmen başarı bence. (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dostum gnome-undead-orc şu anda Night Elf male rogue oynuyorum.Sana şunu diyebilirim Night Elf Male=Trans.Direk transa geçiyorum ne ile oynarken.Resmen rogue için yaratılmış bir ırk.O vuruşlar taklalar dönüşler vs EFSANE(female değil MALE)

senden beklenmedik bir sarcasm... ya da umarım öyledir.

sex change olayının night elf male hunter ve rogue lara bir ikinci şans vermek için geldiğini hepimiz biliyoruz sanıyodum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...