Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

network sorunu

xchagger

Öne çıkan mesajlar

ya benim son bi haftadir bayaa bi basimi agritan bi olay war bi turlu isin icinden cıkamadim..
2 tane xp yuklu aleti biribrine bagladim..aletler biribrini goruyo.. guest olan computer internete bagli gosukuo.. her turlu adrese ping atabiliyorum tamamen sorunsuz bi sekilde fakat internet explorerdan filan site acmaya calsitiim zaman hic bi sayfa acilmio arada bi 3-4 saniye baglanirmis gibi oluyo sora tekrar bosuluyo .. sanki internet baglantisi 2 sn on 5 sn off oluyo gibi bişi.. yardimci olacak birilkeri warmi acaba..
bu arada kablonet kullaniorum ve diger bilgisayarda hic bi sorun yok...
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer modem'i taktığın makina üzerinde modemin bağlı olduğu ethernet kartı üzerinden "Share internet"' seçili değilse önce onu bi seç interneti paylaştırsın diğer ethernet kartına, daha sonra 2. makina'nın ip adresini release renew et, 192.168.100.x li bir ip adresi alması gerekiyor o makinanın da, bu ip adresini de almışsa artık nete çıkabilirsin, almadıysa makinaya reset at sonra da internet connection wizard üzerinden lan'dan internet ayarlar.. sorun kalmaması lazım[hline] MCP | MCSE | CCNA
--------------------------------------
Haradrim lvl50 Warden RR5+ [R.I.P]
Rnz lvl50 Skald RR5+ [R.I.P]
Ezzz lvl42 Runemaster [R.I.P]
Currently in Progress Cleric Celine
Excalibur | Albion / EU

Sosyal ağlarda paylaş

interneti 1. makinada share ettiyse dns'e gerek yok.. 1. makina nete çıkıyor 2. makina çıkamıyorsa ya share edememiştir yada 2. makina 1. makinaya uygun ( local network ) ip adresi almamıştır..[hline] MCP | MCSE | CCNA
--------------------------------------
Haradrim lvl50 Warden RR5+ [R.I.P]
Rnz lvl50 Skald RR5+ [R.I.P]
Ezzz lvl42 Runemaster [R.I.P]
Currently in Progress Cleric Celine
Excalibur | Albion / EU

Sosyal ağlarda paylaş

said:
xchagger, 23 April 2003 01:54 tarihinde demiş ki:
2 tane xp yuklu aleti biribrine bagladim..aletler biribrini goruyo.. guest olan computer internete bagli gosukuo.. her turlu adrese ping atabiliyorum tamamen sorunsuz bi sekilde fakat internet explorerdan filan site acmaya calsitiim zaman hic bi sayfa acilmio arada bi 3-4 saniye baglanirmis gibi oluyo sora tekrar bosuluyo .. sanki internet baglantisi 2 sn on 5 sn off oluyo gibi bişi.. yardimci olacak birilkeri warmi acaba..
bu arada kablonet kullaniorum ve diger bilgisayarda hic bi sorun yok...
[hline]
-ee
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...