Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Online Oyunlara Vergi

Boci

Öne çıkan mesajlar

Aylık ödenen ücreti arttıracak bir uygulama yapamazlar, vergi dairesinin öyle bir yaptırım gücü yok Blizzarda karşı.

Ancak internet ücreti üstünden yada yurtdışına ödenen kredi kartı üstünden birşey bulmaları gerekir.

Blizzardın Türkiyeye vergi ödeyeceğini düşünecek kadar hayal perest bir vergi dairemiz olmadığını umuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
Aylık ödenen ücreti arttıracak bir uygulama yapamazlar, vergi dairesinin öyle bir yaptırım gücü yok Blizzarda karşı.

Ancak internet ücreti üstünden yada yurtdışına ödenen kredi kartı üstünden birşey bulmaları gerekir.

Blizzardın Türkiyeye vergi ödeyeceğini düşünecek kadar hayal perest bir vergi dairemiz olmadığını umuyorum.

hahah dusunur onlar alırız diye
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

eet yurt dışında yaptıgımız harcamaya nasıl vergi koyucaklarki?

ilginç tabi
Sosyal ağlarda paylaş

Yurtdışında alınıyor doğru ama kullanıcıdan değil blizzard gibi oyun sahibi firmadan kdv gibi alınıyor. Bu fiyatta kullanıcıya yansırmı bilinmez. Türkiyede blizz şubesi varmı yada serveri? yok. onun için olmaz o iş. Ne yapacaklar kredi kartımızdan ne oynadığımıza bakıp onun üzerinemi vergi koyacaklar?
Geçtim ki asıl hedefi sanırım gold ve karakter ticareti gibi oyun firmaları tarafından da uygun görülmeyen bir kitle. 12-16 türkiyede wow değil knight oynar ancak.
Sosyal ağlarda paylaş

Niye bu kadar kastınız anlamadım. Yani devlet vergi almak isteyecek ama bunun yolunu bulamayacak mı demek istiyorsunuz.

Bütün bankalar için bir kanun çıkar. Yurt dışı harcamalara bankalar otomatik olarak vergi keser (bakınız yatırım fonları) bu vergiler belirli günlerde devlete iletilir.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:
ben hizmet alıyorum, benden vergi alamazlar.
satıcı firmadan almaları lazım.

Bi düşün bakalım hizmet alıpda vergi ödediğin hiç oldu mu? Hizmet karşılığında eğer para ödüyosan bununda vergisini veriyosun demektir.
Sosyal ağlarda paylaş

Boci said:
Niye bu kadar kastınız anlamadım. Yani devlet vergi almak isteyecek ama bunun yolunu bulamayacak mı demek istiyorsunuz.

Bütün bankalar için bir kanun çıkar. Yurt dışı harcamalara bankalar otomatik olarak vergi keser (bakınız yatırım fonları) bu vergiler belirli günlerde devlete iletilir.

gider gaming card alırım?

ayrıca "bütün" harcamalara kesmesi lazım o zaman buna neler girio bi düşün.

yahu sadece "online oyun oynaması için yapılacak harcama" die özel bişey çıkartması çok zor ve mantıksız
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:
Boci said:

yahu sadece "online oyun oynaması için yapılacak harcama" die özel bişey çıkartması çok zor ve mantıksız

+1 game card ftw :D
Sosyal ağlarda paylaş

bir kaç sitede okudum haberi.. ve şu zamana kadar telekoma ettiğim küfürlerden daha özel daha epick küfürler olmayacağı konusunda kendimden emindim.. Ama... yeter nasıl bir ülkeyiz.. doğal gaz elektrik zammı daha bitmeden bu adamlar online oyun vergisi çıkardı.. gelin gelin evde s....tğm b..k ' un vergisinide alın klozete counter takıp..
Sosyal ağlarda paylaş

ozii_x said:
bir kaç sitede okudum haberi.. ve şu zamana kadar telekoma ettiğim küfürlerden daha özel daha epick küfürler olmayacağı konusunda kendimden emindim.. Ama... yeter nasıl bir ülkeyiz.. doğal gaz elektrik zammı daha bitmeden bu adamlar online oyun vergisi çıkardı.. gelin gelin evde s....tğm b..k ' un vergisinide alın klozete counter takıp..

Vaayy be hem vergi çeşidi bulup hemde nasıl hesaplanabileceğini bile buluyoruz :)
Sosyal ağlarda paylaş

jonywayt said:
Dworgian said:
Boci said:

+1 game card ftw :D

o carda vergi koyması daha kolay
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...