Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gerilim/Korku Filmi -- Tavsiye ?

sharky

Öne çıkan mesajlar

Hellraiser'ı izlediysen ve sevdiysen devamı olan Hellbound daha iyidir.

Hellbound - benim favori korku filmim, bir sayfa övgü yazabilirim eheh. İlk film izlenmeden izlenmemeli tabii.

Session 9 - Acayip geren bir film. Başrolde Horatio eheuh. Korkudan çok psikolojik gerilim ama cidden iyi geriyor.

The Ugly - Az bilinen, hafif indie tadı veren bir film. Öyle hoplatıp zıplatmaz ama olay örgüsü şahanedir.

Zodiac - Fincher + gerçek hikaye. Cinayet sahneleri gördüğüm en iyisi. Muhtemelen listedeki en kalite film.

The Fly - Klasik :)

Cube - Bu bir ara çok ünlüydü. Acayip güzel konu bulmuşlar. Devam filmlerinden kaçının.

In the Mouth of Madness - Bu günümüze biraz cheesy kaçıyor, zaten ben Carpenter filmlerini pek sevmem ama bu filmde muhteşem senaryo ve sahneler var. Muhtemelen televizyonda falan izlemişsinizdir, izlemediyseniz kesin izleyin. + Sam Neill

Americah Psycho - Bu da kalite akan bir film. Meşhur kitaptan uyarlama. + Christian Bale

Notlara aldanmayın. Düşük olanlar muhtemelen külttür. Sıraya göre tavsiye ediyorum. :)

Bu arada gerilim neyse de korku filmi tavsiye etmek ne zor iş. İlginçtir gerilim her zaman gerer ama korku her zaman korkutmaz, acayip zevke bağlıdır ve 3161361 alt türü vardır falan.
Sosyal ağlarda paylaş

american phsyco nun pek korkunç, geren bi tarafı yok ya...

zodiac ta çok sıkılmıştım. neden bu kadar sevildi hiç anlamadım. ama evet en gerçekçi cinayet sahnelerinden biri bundadır.

in the mouth of madness efekleri günümüzde komik görünse de şahane filmdir. cthulhu atmosferini çok güzel verir.

midnight meat train sonu dandik ama yine de fena film değil. en iyi cinayet sahnelerinin bazılarıda bundadır. bu da clive barker ın hikayesinden uyarlama.

rule number 1 bu da hong kong sinemasından.
Sosyal ağlarda paylaş

gozu (japon filmi eşşekler gibi sağlamdır)(yönetmen takashi miike)

the chaser (bu sene kore ödüllerini topladı, değişik bir gerilim)

public enemy - seri katil olayı bu sene üçüncüsü geliyormuş

koroyisha - parmaklarımın arasından korka korka baktığım sahneler vardı. korku gerilim denemez vahşet denebilir (yine takashi miike'nin)

audition - takashi miike filmi yine fakat diğerlerine yazdıklarıma göre çok daha uysaldır ama birkaç unutulmaz sahnesi için seyredilir. incecik sesle küfrettirir adama
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...