Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

mongoose enchant 2h staff (soru)

Dworgian

Öne çıkan mesajlar

Snefru said:
Yoo öyle birşey yok.Bence set aynı kalacak.Atıyorum tank olacaksan armor veren ring ini kolyeni ve trinketını takacaksın.DPS olacaksan ona yönelik kolyeni ringlerini ve trinketlarını takacaksın.Bundan bahsediyorum ben.Enchantlarınıda artık hangi görevi çok yapıyorsan ona göre basarsın.İleri düzey pve de adama zaten raidinden güzel item düşüyor roglar tamamlıyor onunda tuzu kuru olduğu için alıyor item ını karma güzel bir set yapıyor.Öyle güzel imkanları olmayan adamlarda çaresiz kalmayacak bence bu durumda.

yani bakalım ben yeni setleri bilmiorum dodge ve armor veren leather yoksa dediğini yapmaktan başka çare yok zaten
Sosyal ağlarda paylaş

Tam yeri oldugunu dusundugum bırsey soylemek ıstıyorum;

Tbc zamanında benım head leg chest shoulder hand+feed aynıydı tank ve dps ıcın sadece rings+trinkets+cloak+neck degıstırırdım onlar farklıydı yanı tank ve dps ıtemı olarak.

Suan zaten (benım anlayısıma gore) bu sekılde bır ayrım eskısınden daha az rastlanacak bır durum. Keza blizzard bunu itemde degıl talentte yaptı. Her ne kadar talenti Feral Cat icin uygun olan Druid tanklık yapabılecek olsa da Feral Bear talentlerıne vermıs Druid kadar ıyı yapamaz.

Ve sunu da unutmayalım Leather Tank itemi yoktur. Olması dusunulemez.(cliffhoof Set neydi derseniz o bir HATAYDI) Role Play acısından da zaten Ayının o kadar dayanıklı olmasını saglayan SADECE ve SADECE derisi degıldır. Derinin altındaki Kaya kadar sert KASLI yapıdır. Agility kaslarınızı güclendirir muhtesem reflex kazandırır. Öyle tank gearı düzeceğim diye bol armorlu bol Hpli seyler aramayın. Benim gordugum kadarıyla standart T7 veya ayarındaki Leather itemlerde bile AGİ+STAM var. Budur feral druid gearı. artık sizin tank mı dps mı oldugunuz konusundaki EN önemli ayrım talentiniz olacak. (Gear hiç farketmez demiyorum ama çok önemli değil artık diyorum.)

Yav zaten Tank ve DPS gearı COK AĞIR/BARİZ farketse Blizzard Druid Tieri olarak 4. yü koyardı. Kapamamışsınız mantığı...X(

Hemen Role Play yapalım (Cagırın gelsin Papadapulos (:P) )

Ps:AKINCILAR o Warcheef dediğin adam durmadan Agi agi agi diyordu ben de farkettim. Doğru diyo aslında katılıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Spinebreaker Server(Eu) Demirboynuz-Hyjal Guild
(Ben 8-) )

Bu sste eksik olan Kael'thas trinketiydi yani bu dodge oranı %95 lere rahat çıkartılırdı. Ayrıca bu sste Moroes Trinketı saymazsak normal Boss Fightta %75 civarı Dodge ile oynuyordum. Hpde 20k ve yine pot well fed buffları saymazsak sadece normal motw ile bear formda dodge rating %55 civarıydı yanılmıyorsam.

Bu da Tbc ortalarına doğru çekilmiş bir Gruul Videosu o zamanlar Druid Gruul'da MT olamaz diyenlere inat yine o zamanların cokta iyi olmayan gearımla çektiğim video.
Ss'e ait gearımla Aynı gece Maghteridon+Gruul yapardık. Ve Gruulun bana 15 vurusta 1 kere crushing vurdugunu bilirim. Gerisi dodge dodge miss...

Ktunnel yada Vtunnel e

www.youtube.com/watch?v=2LQ7WQzUXyU yazarak izleyebilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dünde bir paket makarna+2 kutu dardanel ton+yarım litre süt+100 gram fındık dehset Stamina yapar.

Bir önceki mesajımda dediğim gibi Zaten Feral Druid itemleri Stamina ve Agi ile beraber gelir. Agi Kasıyorsan ister istemez staminanda oluyor.Önemli nokta Rogue için olan agi itemlerini kullanmamak... O da leatherdır evet ama onda hit vardır crit vs vardır stamina azdır. Druid Leatherıyla Rogue için olan farklı.

Demirboynuz-Armory
Wotlk'a başlamış olsaydım keşke diyesim geldi birden. Level 70 üzerinden konuşmak biraz eziklik duygusu yaşatıyor insana.
Neyse arkadaşlar Tabiki Wotlk sistematiği farklıdır siz yaşayarak benden daha iyi biliyorsunuzdur. Ama ben Geçmiş tecrübelerimden Agi'nin gerçekten hayati öneme sahip olduğunu gördüm.Raid tecrübelerim öyle ahım şahımda değil... Hani Dodge her boss için yeterli olmaz diyeceklere de yoo gayet agi kasarken elde ettiğin stamina yeter de diyemiyorum. Elbette yeri gelir Full STAMİNA kasmıs bir druidin tanklaması gerekir bossu... (Zaten Ssc Tkdan öteyede gidemedim... Emo moduna giricem simdi...) Ama oyunun Genelinde Feral Druid için Agi diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Şunu anlatmaya çalışıyorum :D

Tamam druid itemlarıyla tanklık yapılır.

Ama, hala diorum, pure dps için hit ve critte içeren senin tabirnle "rogue item" lar da gerekir.

2 set taşımanın nesi bu kadar kötü ki anlamadım?

edit: armory inceledim. evet tamam tanklanır ama bu setle dps yaparsan pure dps set kadar başarılı olamazsın. ne o öyle def rating gemler vs paso ohooo :D
Sosyal ağlarda paylaş

Buyse said:
Dworgian said:
Şunu anlatmaya çalışıyorum :D

Tamam druid itemlarıyla tanklık yapılır.

Ama, hala diorum, pure dps için hit ve critte içeren senin tabirnle "rogue item" lar da gerekir.

2 set taşımanın nesi bu kadar kötü ki anlamadım?

tanklık için dio o bence.

iide adam "1 set taşırım hem tank hem dps olurum hey löy" dio benim de ona itirazım var.

pure tank ve pure dps olucaksan 2 ayrı setin olucak bu kadar basit.

:)
Sosyal ağlarda paylaş

Sevgili Dworgian;

O kadar agility/dodge kasarken nasıl stamina kastın dedin;
-Agi Stamina beraber geliyor extra caba sarfetmene gerek yok dedim.

Konuyu zaten hep ordan oraya atlatıyorsun *Kaşlarını çatar* şimdi de 2 gear lazım olmazsa olmaz kıvamında şeyler söylüyorsun. Halbuki ben buna daha önce cevap vermiştim;
-Artık blizzard bu bear/cat ayrımına gear da degıl Talentte gidilmesi yonunde degısıklık yaptı.

Onuda açıklayayım;
Feral Druid Tier 7 (Non Heroic Tier)

Bunu giydin mi eskiden yine yüzük olsun trinket olsun neck cloak falan tank için olanları giymen lazımdı ama artık onların Armor buffu etkisiz. Dolayısıyle Bear için bu sayılan itemlerde Stamina yada Agi gidebilirsin. Ben dedimki Stamina ihtiyacını zaten Tier (veya dengi Leather item verecek) sen bunlarda da (varsa direk dodge) yada agility git.

Her iki halukardada senin Agilityn fazla olacagı için Catde güzel damage yaparsın. Deli Crit ratingin olur. Cat Druid Ap'si fazla olmasının yanı sıra Criti yuksek olmasından kazanır. Az biraz hit ile zaten İmba dps yaparsın.

yine eskilerden bir ss Üzerimde yine full agi var. Ve bana 13k gibi fark atan da bir fire mage(Ben onu geçtim Boss Fight Sonunda (:P) )... Eskiden Druid tam tank olamaz tam melee dps olamaz derlerdi simdi olur.Ve bunun içinde öyle a'dan z'ye iki farklı gear taşımaya gerek yok diyorum.

Özetle AGİ gearı kasarsan DPS gearına ihtiyac duymazsın.

Yav sen git bi level 80 ol bi yav önce alla alla yav :D /rude
Forumda post kasacağına level kas. /Slap
/smile Dworgian
/use Heartstone

Sosyal ağlarda paylaş

ADAM DELİRDİ

lol

yukardan Allah inse, 1 set ile 2 set in efektifliğine ulaşabileceğime beni ikna edemez.

akıl ve mantık var. yahu en ufak mantıkla sarı soketlerine crit takan ve dodge takan arasında dps farkı olmaz mı

yapmayın etmeyin

bakalım snefru ne demiş ben ne cevap vermişim:

Snefru said:

Dediğim gibi bence tek bir feral seti ile hem dps mizi hem tanklığımızı rahatça yapabileceğiz.Çünkü tanklık için envai çeşit + mız var.

Dworgian said:

işte buna katılmıorum.

tamam def ihtiyacımız kalmadı sotf ile ama yine de dodge ve armor veren taknlık itemları kullanmamız illaki gerekicek. ayrıca dodge a bonus veren 2 tanklık skillini de almak lazım.

yani işin özü 2 talent kullanma opsiynu dahil edildiğinde tam anlamıyla eskisi gibi "hadi dps ol" "hadi tank ol" denmesine yanıt verebilicek ve artık esisi gibi az dps ve saece ot degil sanıyorum max dps e yakın dps ve iyi bi mt olabilices

tabii yine çantada 2.5 set taşımamız gerekicek yedekli parçalarla birlikte 1 tank 1 feral set (hatta bi de world pvp vs için pvp set) :D

sende özet olarak

Warchief said:
(Gear hiç farketmez demiyorum ama çok önemli değil artık diyorum.)

demişsin

e tmm

ama ben dps imde %5 artış bile sağlasa çantamda 2 set taşımayı mantıklı buluorum. ve evet dps için rogue itemlarını ninjalicam :D

e zaten gelicek mis gibi 2 talent. zort değiştirices tanka glyph ler de dahil. addonla da 1 saniyede item değiştirices. mis işte.

haaa dersiniz "yahu çok item beni bozuo az öz takılim çok farketmez o artı eksi"

o zaman tamam.
Sosyal ağlarda paylaş

dps için karşılaştırma bu da merak edenler için.

How does the graph work?
The graph shows regions of total Attack Power and Critical Strike Chance at which theoretically one Agility or one Strength should be more beneficial for increasing sustained DPS against a raid boss. The plotted red line represents the exact balance line where the value of one Agility and one Strength become equal, and the line also represents the highest level of sustained DPS given the stat-point budget. While subject to the limitations of the model, each data point is accurate to 0.0002 DPS.

What does this mean for increasing your sustained DPS? According to the models, the goal becomes to bring your ratio of total Attack Power and Critical Strike Chance as close to the balance line as possible (of course using the most valuable stats available).

(alıntıdır druidwiki)

Sosyal ağlarda paylaş

biz druid oynarken 4 farklı set taşırdık da çantamızda lootları koymaya yer kalmazdı teheey.. bende blooddan tank olmaz frosttan tank olur diyerek dk forumunda kavga çıkarmak istiyorum lakin çok talep görmez diye korkuyorum :(

cat gearı ile dodge abanarak tanklık yapılabilir elbet, ha def rating ve stamina gerektiren daha farklı bir gear o şekilde gemlenmiş enchlenmiş zerzevatında varsa çantanda taşırsın dener görürsün.

Bir kere öyle denersin bir kere kendi dediğin gibi denersin bakarsın birisi olmuyorsa tamamiyle anlarsın olur biter bir şeyin cevabı hem evet hem hayır olmayacağına göre deneyin görün gözünüzle birbirinize laf anlatamayacağınız belli zaten.

gl&hf
Sosyal ağlarda paylaş

Dodge gem takan druid var mi ki? Wotlk ile agi+stam veren gem disinda gem mi kaldi isimize yariycak(Meta harici)? Artik eskisi gibi asiri derecede geare bakmiyor dps&tankda. Yüzük, neck ve trinketi degistigim zaman al sana imba cat dps. Full tank gearinde bile son raidde 11k AP vardi cat formda. Daha nolsun
Sosyal ağlarda paylaş

Valla eskiden dodge takardık, şimdi napıcamısı ben bilmiorum full agi gitmenin mantıgını görüces ama o bi örnekti sadece.

bu örnegi dodge gem crit gem yerine "crit sta gem" ve "crit hit" "crit agi" gem olarak da çeşitlendirebilirsin :)

ama tank armorla 80 de 11k ap oluosa ve benm full dps gearla daha ap max 6300 (lightning speed, trinket ve savage roar ile) oluosa lvl 78 - 80 arası "öte" bi değişim oluo demektir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...