Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

upcoming tank druid changes

Dworgian

Öne çıkan mesajlar

ne tantana olmus yaw cok buyuk olay sankı druidler az nerf yıcek dıye (kı nerf de denemez buna dengelemek daha doru olur) QQ üstüne QQ.

Bir gercek var kımse Warrior gibi tanklayamaz Tanklık warrior işi.Biraz eksiginiz olsun onlardan artık.Bliz de bunu anlatmaya çalısıyor.Ama sunuda yapıyor warriorunuz salaksa onun yerıne druid alın salak warriordan daha ıyı tanklar...

Oyle bır tartışma gecıyorkı Sanarsınız Druidler Tanklık yapamıcak artık.Herzaman yapar,birazcık armor dustu dıye ortalıgı tantanaya verdınız.
Yok warrior 20k hp var yok druid 30k yok druid daha iyi warriorlardan bızım dodgemız gıttı bızde parry yok block yok bıdıbıdı.Nasıl oynuyacagını bılen warrior Druid den iyi tanklar.
Blizz in bır yandan yapmaya calıstıgı feral druidleri pvp ve pve olarak ayırmak.Ya kedi talentlerine vericeksin yada ayı tank talentlerıne.Feral Tank talentlerıne vermessen ezılırsın verırsen bısı yapamıcak gene bosslar.
@Kaede cok merak ettim hangı boss 20k vurdu tanka...
@Longshanks adamın 30k armor %80 dodge var ne yapsın buna melee adam pvp de olcak işmı?.Blızz bunu bıraz olsun dengelemeye calısıyor.(oyunu bilen adam baska oluyor)
@Dworgian Prot warrior babalar gıbı grind yapar su talentlerle+dps de verır tanklarken.Eskidendi o ezik prot warrior olayı(lvl 70 de 3500 shockwave sallıyorlardı bılmem anlatabıldımmı)
hp de 1 e 2 oran olsun warriorla druid arasında dıyosun...Oha diyorum baskada bısı demıyorum.Tamam parry ve Block yok ama Çüş derler adama 2 katı hp ne demek yaw.

not:Yukarda Yazılanlarda yanlıslık yaptıysam kusura bakmayın.
kkthxbb
Sosyal ağlarda paylaş

Armora kafanı takma hatta aklına kore rahipler (monk falan gelsın) adamların ustunde tek parca kumas var ama (bulletmaster monkmuydu tam emın degılım fılmın adından ama turkcesı kursungecırmezdı) gel gorkı o kadar hızlı hareket edıyorlar vurulmuyo dodge dodge dodge ^^

Hatta Blizzard'a buradan sesleniyorum. Pyro fireball frost bolt lightining bolt shadow bolt bilimum minimum me maximum spell türlerini (curse dısında kalan ılerleyerek adım adım gelen) hatta okları DODGE edebilmeliyiz! Druidiz yaparız yapabiliriz yapmalıyız.Adalet istiyoruz DKnın anti magic aurası warriorun spell reflecti paladinin bilmem nesi biri de kalkıp sızınde hp niz var derse kızarım... bu saydıklarım %50 nin altında hpsi kalmısken kullanıyor bu zımbırtıları o esnada bı greater heal gelebılır pekala ... Druid %50'nin napabılecek?
yedim 8k crit fireball elite mobdan kaldı 15k canım o esnada yarıldıgımı gören healer basladı eli gitti greater heal castıne son saniyeler aman allahım derken healera gelen uyarı
*Youur Target is Dead* *İnterrupt* "Ss varmıydı ¿"

Kafamın dıbındekı kılıctan kurtulabılıyorsam otuz kılometre oteden gelen koca pyrodanda kacabılırım. Güdümlü mü bu... (Malesef evet... Epic Flying Form ile test ettim takip ediyor ama bu da olmamalı) Diyebilirsiniz Resistance var ıyıde allah askına kac kere resist goruyorsunuz bi dungeon kapsamında? Sabah evhamından sanırım yazım cok uzun oldu kusura bakmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

Vioxx said:

@Longshanks adamın 30k armor %80 dodge var ne yapsın buna melee adam pvp de olcak işmı?.Blızz bunu bıraz olsun dengelemeye calısıyor.(oyunu bilen adam baska oluyor)

İşi bilen melee Feral Druidin önünde durmaz Arkadasına geçer... Sen gör bakalım %100 dodge işe yarıyor mu o zaman yaramıyor mu
(oyunu bilmek lazım az bucuk oyle aklınıza gelenı hemen soylemeyın)

Edit: kelime hatası yapmısım yukarıdaki "Arkadasına" gecer kelimesi "Arkasına" olmalıydı. Okurken gülebilmeniz icin ellemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Vioxx said:
ne tantana olmus yaw cok buyuk olay sankı druidler az nerf yıcek dıye (kı nerf de denemez buna dengelemek daha doru olur) QQ üstüne QQ.

Bir gercek var kımse Warrior gibi tanklayamaz Tanklık warrior işi.Biraz eksiginiz olsun onlardan artık.Bliz de bunu anlatmaya çalısıyor.Ama sunuda yapıyor warriorunuz salaksa onun yerıne druid alın salak warriordan daha ıyı tanklar...

blizz in bunu değiştirmeye çalıştığını bilmiosan yazının kalanını okumuyorum bile.

biras konu hakkında bilgi sahibi olup gelin

kkthnxbye
Sosyal ağlarda paylaş

Hatta yanılmıyorsam söyle birsey vardı;

Parry: Player/Mob önden/arkadan gelen tüm saldırıları parry yapabilir.
Block: Player önden gelen saldırıları Block yapabilir Mob öndende arkadanda yapar.
Miss: Zaten vuranla alakalı nerde olursa olsun miss cekilebilir
Dodge: Player Sadece önden gelen saldırıları Dodge yapar.Mob önden yapar Arkadanda yapabilir¿

Önemli husus mausuna hakım olmayan Druid Bear formda Slow efect yemisken arkasından durtukleyen rogue veya warriora klavyenın ok tuslarını kullanıp donmeye calısırsa kamyon gıbı Leş olması kaçınılmazdır. Dodge'u kötülemiyorum Seni de Kötülemiyorum Vioxx Sadece %80 dodge her halukarda seni imba yapmaz melee classa karsı. Ha mob dersen ayrı :)

Edit: Evet Dworgian'ın dediginin meali su ki; bir blizzard blue postunda okumustum; "Biz Druid/Warrior/Paladin/Death Knight ayrımı yapmaksızın Tum tank Classlarının End Game Raidlerinde Eşit roll oynamasını istiyoruz."

Artık Warrior number ONE degıl. (ha lore acısından belkı evet en yakısanı o) ama playable bakışla değil.
Sosyal ağlarda paylaş

@Warchief

Hımm birşeyler karışmış birbirine. Önden-arkadan vuruşlarda etkilenme-etkilenmeme özelliğe sahip stat parry'dir. Dodge nerden saldırı olursa olsun hiçbir penaltı almaz. %100 dodge'u olan birine arkadanda olsa melee vuramassın.

Tabi adama stun atınca adam dodge yapamaz gibi bir kuralda var. O sebeple stun atıp arkadan çalıştığınız kişi dodge yapmıyorsa sebep stun'dır.
Sosyal ağlarda paylaş

Vioxx said:

@Dworgian Prot warrior babalar gıbı grind yapar su talentlerle+dps de verır tanklarken.Eskidendi o ezik prot warrior olayı(lvl 70 de 3500 shockwave sallıyorlardı bılmem anlatabıldımmı)
hp de 1 e 2 oran olsun warriorla druid arasında dıyosun...Oha diyorum baskada bısı demıyorum.Tamam parry ve Block yok ama Çüş derler adama 2 katı hp ne demek yaw.

ya sen okudugunu da anlamıosun

ben o grind geyigini "druidler healer olsun" diyen pro warrior için yazdım.

madem biz healer olcas warrior da eski grind edemeyen haline dönsün die.

çüş derler?

hangi formülasyona hangi mitigation değerlerine göre çüş derler adama?

ya oldu tamam
Sosyal ağlarda paylaş

Warchief said:
Pyro fireball frost bolt lightining bolt shadow bolt bilimum minimum me maximum spell türlerini (curse dısında kalan ılerleyerek adım adım gelen) hatta okları DODGE edebilmeliyiz! Druidiz yaparız yapabiliriz yapmalıyız.Adalet istiyoruz DKnın anti magic aurası warriorun spell reflecti paladinin bilmem nesi biri de kalkıp sızınde hp niz var derse kızarım... bu saydıklarım %50 nin altında hpsi kalmısken kullanıyor bu zımbırtıları o esnada bı greater heal gelebılır pekala ... Druid %50'nin napabılecek?
yedim 8k crit fireball elite mobdan kaldı 15k canım o esnada yarıldıgımı gören healer basladı eli gitti greater heal castıne son saniyeler aman allahım derken healera gelen uyarı
*Youur Target is Dead* *İnterrupt* "Ss varmıydı ¿"

Kafamın dıbındekı kılıctan kurtulabılıyorsam otuz kılometre oteden gelen koca pyrodanda kacabılırım. Güdümlü mü bu... (Malesef evet... Epic Flying Form ile test ettim takip ediyor ama bu da olmamalı) Diyebilirsiniz Resistance var ıyıde allah askına kac kere resist goruyorsunuz bi dungeon kapsamında? Sabah evhamından sanırım yazım cok uzun oldu kusura bakmayın.

+1 diebiliorum sadece
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
@Warchief

Hımm birşeyler karışmış birbirine. Önden-arkadan vuruşlarda etkilenme-etkilenmeme özelliğe sahip stat parry'dir. Dodge nerden saldırı olursa olsun hiçbir penaltı almaz. %100 dodge'u olan birine arkadanda olsa melee vuramassın.

Tabi adama stun atınca adam dodge yapamaz gibi bir kuralda var. O sebeple stun atıp arkadan çalıştığınız kişi dodge yapmıyorsa sebep stun'dır.

Parry silahla yapılır fılmlerde yokmu adam arkadan gelen saldırıya kılıcını omzundan asagı sarkıtıp karsılık verıyor. yanı aynı mantık.
Block kalkanla yapılıyor arkaya atmak Achilles gibi herkese nasip olmaz. :)
Dodge ise bedeni kenara cekmektir.Arkandan gelen saldırıya bu kadar hızlı cevap veremezsın istersen veriyim accountumu oyna dicem ama kapalı suan :) dene gör cagır bı melee duel at sen dur oylece onunden vursun sen atacklı degılken bıle dodge edersın arkandan vurursa Dodge edemezsın. Ayrıca Evet dedıgım gıbı savunma yontemı olarak bedenını cektıgın ıcın Stundada hareket edemedıgınden onedende arkadanda dodge edemezsın.

***Fakat genel manada arkadan gelen darbeyi Dodge edemezsin diye biliyorum denemiştim uzun zamandır kanaatimdi de.Ama sen aksini iddia ettiğin icin araştırıp kaynak göstermeye çalışıcam.
Sosyal ağlarda paylaş

:D valla mantıklı açıklamalar WoW için geçerli olmuyor.

WoW'da olaylar şu şekilde gelişiyor. Parry,block sadece önden gelen saldırılarda yapılabiliyor. Dodge ise ister ön ister arkandan gelen saldırılarda yapılabiliyor. Bu moblar ve playerlar için farklı değil.

WoW'da mobların büyüleri critlemez mesela, buda onun gibi birşey. Mantıkla açıklamaya çalışmak gereksiz bunların hepsi wowwiki'de yazıyor, istersen tek tek linkte verebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

"Note that when a player attacks a mob from behind, the mob can still dodge. However, when a mob attacks a player from behind, the player cannot dodge. "

"Player moba arkadan saldırırsa, mob dodge edebılır"
"Mob playera arkadan saldırırsa, player dodge edemez"

Arkadan saldıran mob yerıne player olan versıyonunuda bulucam.
Bu arada kaynak wowwiki.
Sosyal ağlarda paylaş

@war said:
İşi bilen melee Feral Druidin önünde durmaz Arkadasına geçer... Sen gör bakalım %100 dodge işe yarıyor mu o zaman yaramıyor mu
(oyunu bilmek lazım az bucuk oyle aklınıza gelenı hemen soylemeyın)

Pvpde salakmı druid adamı arkasına gecırtıcek oda melee sonucta vurmak ıcın targeta donmesı lasım ama haklısın mal Druid arkadan vurdurur zaten.He o kadar armora ne kadar vurur melee oda ayrı bır konu.200 evis crit cıkan rogue ler vardı.(hayır adam yesıl gearlı degıl lvl 70 de olan olay).Eminim benden cok bılıyorsundur...

@Dworgian okudugunu anlamak cok önemli dwor.Bizde biliyoruz Blizzin yapmaya calıstıgını adamlar bangır bangır bagırıyor raidlere bellı bır class getırmek zorunda kalmayın oyuncu getırın dıye.Bak ne demişim 'Ama sunuda yapıyor warriorunuz salaksa onun yerıne druid alın salak warriordan daha ıyı tanklar'.Anlamadın sanırım?Tamam bırazdaha acıyım Warriora mecbur kalma Druidde tanklar hangısı daha yeteneklı ıse onu al raide demek.
Warchief said:
Önemli husus mausuna hakım olmayan Druid Bear formda Slow efect yemisken arkasından durtukleyen rogue veya warriora klavyenın ok tuslarını kullanıp donmeye calısırsa kamyon gıbı Leş olması kaçınılmazdır. Dodge'u kötülemiyorum Seni de Kötülemiyorum Vioxx Sadece %80 dodge her halukarda seni imba yapmaz melee classa karsı. Ha mob dersen ayrı

20k armoru olursa yapar.Benım de demek ıstedıgım bu zaten Bilenle bilmeyeni ayırın.Warrior oynadım druidler resmen oynatıyor melee classı.Ama öncedende dedigim gibi oynamasını bılmek buyuk etken.

Dworgian said:
hangi formülasyona hangi mitigation değerlerine göre çüş derler adama?

Asıl sana sormak gerek ortaya bı laf atıyorsun sonra ben soylemısım gıbı bana soruyorun sen sole bızde bılelım bakalım nasıl degısıyormus işler.
Sosyal ağlarda paylaş

TBC öncesi guildin tank warriorlari zaten kraldi. Vazgecilmeziydi guildin. Simdi cok memnunum bu kralligin nihayet son buldugunu gördügüme. Wotlka ilk geciste paladin ve druidler lvl 70 itemleriyle cok rahat tanklarken evet warriorlar ezildi o konuda. 70 itemleriyle 11k non crit damage yiyen warrior da duydum.
4 tank classinda MT olabilmesini istedigine göre blizzardin, kasdirmayin artik daha fazla druidden veya paladan tank olmaz diye, gidin bir soguk su icin üstüne.

Ama tank gearimde raidde cat formda savage, trinket vs acikken full bufflu 11k damage vurdugumu gördüm ya gözüm acik gitmez artik.
Sosyal ağlarda paylaş

Vioxx said:
Asıl sana sormak gerek ortaya bı laf atıyorsun sonra ben soylemısım gıbı bana soruyorun sen sole bızde bılelım bakalım nasıl degısıyormus işler.

valla ben mantık kullandım açıkcası

çüş denicek bişey değil

zaten tbc de (armor nerf öncesi) druid hp = 1.2 warrior hpsi gibiydi

e armor deli gibi nerf yiyince bize silah (ve parry) veya kalkan (ve block) verilemeyeceği için bunun dodge veya hp ile kapatılması gerekir. hp ile kapatmak saçmadır mana sponge olmak gibi bişi ama yapıcak başka ne var?

bak

formül kullanmasam bile mantıklı bişeyler düşünüp ona göre yazıyorum :)

"çüş derler" die girişeceğine en azından "ya 2 kat hp olursa böyle böyle olur" dersen anlarız nie "çüş" olacağını
Sosyal ağlarda paylaş

Vioxx kişisel tartışmaya girmek gibi bir niyetim yok ama önce %80 dodge olan druidi meleeler kesemiyordu diyordun acıklamamı yaptım arkadan vurusan kesersın dodge ıslemez dıye. Bu sefer Armora kaydırdın konuyu, ve "20k armoru olursa yapar" yani 20k armor Druidi imba yapar demek istiyorsun. E daha ne diyim zaten mevzu bu bizim hpmiz ve armorumuz parry ve block olmadıgı ıcın fazla. 200 300 de olsa arkadan vuruyorsun.

Yani ne desem mutlu olacaksın? Söyle de onu söyliyim...
-Druidiz melee class bizi kesemez pvp de akla zarar dodge ve armorumuz var zaten biz patlak classız Greater NERF gelmeli bize hatta Druidle kapısan Melee bizi kesemedıgı ıcın yardımcı olmak babında ilk vurusundan sonraki her 45 saniye de %20 hp loss yememiz lazım yoksa denge saglanamaz.Meleeler bizi kesebilmeli canım olur mu öyle şey ayıp.
Hem ben hiç Rogue ve Warrior tarafından Stunlockla kesılmedım onlara exradan bi bonus vermeleri lazım Stuna giren druidi keserken aktif olan bi ability falan mesela cok guzel olurdu.
Executener ve Armor Pen veren itemleri dösemiş melee'de bize bisey yapamıyor ancak işte gıdıklayıp masaj yapıyor onlarıda düşünüp Druidle karsı karsıya geldıgınde o Armor Penler 2 ile carpılmalıdır.
Haklısın Vioxx umarım en kısa zamanda Yetkililer sesini duyar ve Druidi Melee cerezi yapar zaten gebersin ayılar Nesli mi tükecenecek...
Sosyal ağlarda paylaş

Vioxx said:

@Dworgian okudugunu anlamak cok önemli dwor.Bizde biliyoruz Blizzin yapmaya calıstıgını adamlar bangır bangır bagırıyor raidlere bellı bır class getırmek zorunda kalmayın oyuncu getırın dıye.Bak ne demişim 'Ama sunuda yapıyor warriorunuz salaksa onun yerıne druid alın salak warriordan daha ıyı tanklar'.Anlamadın sanırım?Tamam bırazdaha acıyım Warriora mecbur kalma Druidde tanklar hangısı daha yeteneklı ıse onu al raide demek.

peki sen bu konu başında blizz in yazdığı "yahu biz armor nerf yaptık, ama bunu nasıl dengelices onu da bilmioruz dodge versek olmaz hp versek mana sponge olucaklar. napcas bilemedik vallahi" yazısını okudun mu?

blizz sucked diorum ben

beceremediler

keşke eski haliyle kalsaydı diorum?

ot olmak yetiodu bana
Sosyal ağlarda paylaş

Warchief said:
Yani ne desem mutlu olacaksın? Söyle de onu söyliyim...

abi warrior oynayan kesime "tmm biz druidler healer olcas" demezsen tatmin olmicaklar

bu kadar basit

adamlar "tanklıgımız gitti" die sinirlenio

ama warrior rogue kadar dps yapınca problem yok nieyse

bende diorum warrior en üstün tank olsun ama dps yapamasın

edit: keşke olduğu gibi kalsaydı...
Sosyal ağlarda paylaş

ahhahaha yaw ne alaka ben dıyorumkı hem feral druid hem pvp hemde pve de saglam oluyor.Blizz 2 ye ayırdı feral tank bıde feral dps dıyım(kedi olayı).Sımdı gıdıp tank talentlerınde degılde ortaya karısık feral druid yaparsan sonrada gelıp dersen druidler cok ezıldı olmaz ıste o.Her classda oldugu gıbı druidinde + ları ve - leri var meleeyı keser ama warlock dalga gecer druidle o ayrı olay oyunu bılmeye gelıyor gene.Valla benim için hiçbisi farketmez ama daha wotlk tam anlamı ıle yerıne oturmadan neyın ne oldugunu bılmeden cok fazla emın konusmamak lasım.
konuyu kaydırmadım dedımkı bılen adam arkadan vurdurmaz(cumle bıraz garıp oldu ters yone cekmeyın)bilen adamı gectım yahu nasıl bır druid adama arkasını doner aklıma gelen tek neden dalga gecıyordur al kes hade ahahaha dıye.hade arkadan vurdu armoru var sonucta dedım.Neyse farketmez konuyu degistirmis oluyum gene sorun yok benım ıcın.

Eski hali daha iyidi diyorsun.Senın ıcın ıyıdı prot warrior healer pri druid icin iyi degıldı.Senın dedıgın gıbı resto druid mı daha ıyı grındler feral olanmı.Sonucta adam prot dıye outdoordan zevk almasınmı.Sız nerf yıyınce kötü,onlar ezik dolasınca sorun yok garip degilmi.

'ot olmak yetiodu bana'Sorun yok o zaman gene rahat rahat olursun ot ne var yane 2 ıtem al bıttı gıttı.

Olay kişisel degil sadece bildiklerimı dusunduklerımı paylasıyorum.Muhakkat benden cok bılginiz vardır druid hakkında. Sonucta druid oynuyorsunuz ama bence cok fazla abartıyorsunuz..
Sosyal ağlarda paylaş

o kadar yazmışsın

ama dönüp dolaşıp benim takıldıgım 1 konuya (ki başlıkları hep bu yüzden açıorum) cvp yok olamıoda.

mitigation dengesinde blizz patladı. nasıl çözücek. bilmiorum bilemiorum. ve blizz e isyan ediorum. olay budur.

ki bunun çözümünü blizz de bilmio :D
Sosyal ağlarda paylaş

Vioxx said:
Eski hali daha iyidi diyorsun.Senın ıcın ıyıdı prot warrior healer pri druid icin iyi degıldı.Senın dedıgın gıbı resto druid mı daha ıyı grındler feral olanmı.Sonucta adam prot dıye outdoordan zevk almasınmı.Sız nerf yıyınce kötü,onlar ezik dolasınca sorun yok garip degilmi.

ben hybrid class ım.

eski haldeyken üzülüoduk prot war, holy pri, resto druid için ok doğru.

bu haliyle tabii ki onlar için de daha iyi sonuçta yazık günah yani.

ama o zaman "vay ben imba tanktım tanklığımı verin" olmaz.

o zaman kabulleniceksin. değişim oldu, ben artık prot talent bile grind yapabiliorum, dps talent ile max dps yapabiliorum. e ben böyle bufflandıysam benim gibi tanklık yapabilen de olacaktır canım diceksin.

ama hem siz buff lanın deli gibi hem de "yahu warriordan başka tank olmaz" diyin.

oldu canım ya :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...