Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

3 Aylık köpek maması,

irmakseverak

Öne çıkan mesajlar

Rawkon said:
Llama said:
mamaya alıştırmayın şu hayvanlar verin gitsin
evde ne yiyorsanız oda yesin

cahilliğe gel...

oldu olucak kuşlara da özel kuş yemi değil patates artıklarını verelim, aynı şekilde balıklara da özel balık yemi değil tavuk kemiklerini ufalayıp atalım.
Sosyal ağlarda paylaş

bahsettigim mamaların en ucuzu 130 mılyon fılandır 15 kılolugu

puppy&junior alcaksın, hills ve eukanuba iyidir ben 2 bucuk senedir 1 ay kuzulu hills bi ay tavuklu eukanuba veriyorum.

bunlar premium mamalardır, o yuzden hesaplı deıller haber verıyım dedım :)

yoksa 15 kılosu 40 50 mılyona bissuru mama var, ha ama farkı soylıyım hemen.

100 gr premium mama verirsin, kopegin 10 gram kaka yapar.
100 gram ucuz mama verirsin, kopegin 50 gram kaka yapar.

bilmem anlatabıldımmı? bızzat denedım ben benım kopekte bu testı hehe
Sosyal ağlarda paylaş

Zegna said:

100 gr premium mama verirsin, kopegin 10 gram kaka yapar.
100 gram ucuz mama verirsin, kopegin 50 gram kaka yapar.

bilmem anlatabıldımmı? bızzat denedım ben benım kopekte bu testı hehe

yani baska bi deyişle premium,super premium mamaların geri dönüşüm oranları daha yuksek. buda daha besleyici, daha yararlı, kopegin gereken besin degerlerini daha kolay alması demek oluyo.
ve birde bazı mamaların ustunde "by chicken products" veya "by lamb products" gibi şeyler yazar(genellikle ucuz mamalarda olur bu). bu tür mamaların içinde tavukun kullanılmayan parçaları, örneğin; gagası, ayakları vb. gibi atık urunler kullanılıyor. direk tavuk eti yada kuzu eti içeren mamaları oneririm.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi hayvana ev yemeği verirsen bu sefer mamasını beğenmiyor yememezlik falan ediyor hoş şeyler değil gerçi bu durum cinsten cinse göre değişiyor bildiğim kadarıyla, beslediğim köpek cinsi(pug) post modern bir çöp öğütücü olduğudundan mamasını yedikten sonra akşam yemeğinde falan dilencilik skilli kasabilecek kadar aç :) kısacası ne verirseniz yiyiyor. ayrıca kuru mama katı kaka yapmalarını sağlar, ev yemeği verirseniz cıvık pisler hayvanlar bu da evde beslenen köpekler için sıkıntı oluyor sil et falan filan. onun dışında purina güzeldir, kalitelidir zegna ayıp etmişsin şimdi :P
Sosyal ağlarda paylaş

Rawkon said:
Rawkon said:
Llama said:
mamaya alıştırmayın şu hayvanlar verin gitsin
evde ne yiyorsanız oda yesin

cahilliğe gel...

oldu olucak kuşlara da özel kuş yemi değil patates artıklarını verelim, aynı şekilde balıklara da özel balık yemi değil tavuk kemiklerini ufalayıp atalım.

alakaya bak ya
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...