Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pati Kıbrıs buluşması?

evilmaddox

Öne çıkan mesajlar

Evet, sıcağı sıcağına Blues festivali izlenimleri:

İlk grup olarak Watermelon Slim çıkmış, onu kaçırdım malesef ancak sayın Silmarwen in söylediği kadarıyla biraz yavaş çalmış, insanlar sıkılmış bi miktar. Son iki şarkıdaki harmonika soloları gayet başarılıymış, üzüldüm.

Ardından çıkan Sharrie Williams a tam zamanında yetiştik, bir iki enstrümantal vs. parçadan sonra ablamız sahneye çıktı ve tam anlamıyla bir blues ziyafeti başladı. Özellikle gitaristi attığı sololarla "gitarı konuşturmak" deyimini başarıyla yerine getirirken, iki parçada eline saksofonu da alarak yeteneklerini konuşturdu, ağzımız açık ebleh gibi bakakaldık kendisine.

Son grup olarak çıkan John Lee Hooker Jr. ve ekibi, daha yenilikçi ve hafiften funk-vari bir blues icra etse de, herkes son derece beğenerek eşlik etti, ekibi de çok eğlenceli amcalarmış, seyirciyle iletişimi koparmamaları bir yana, en önlerden kız tavlamaya bile kalktılar, sanırım başardılar da.

Son olarak, iki grubun da vokalistleri siyahiydi ve ikisi de (Sharrie Williams ve John Lee Hooker Jr.) Barack Obama yı desteklediklerini gayet çığırarak ifade ettiler, kalabalık daha da bir gaza geldi, hatta Sharrie abla "Artık siyahların dönemi başlıyor" gibi bir laf etti, ardından da gayet hareketli bir parçaya öyle bir girdiler ki, haşatımız çıktı resmen. Mutlaka gidile, izlene.
Sosyal ağlarda paylaş

Watermelon Slim sahneye çıktı slide takıldı o sıralar ortalık biraz sıkılgan tavırdaydı haliyle. Harmonika ile öldürdü ama sadece o kadar diyorum.

Ardından kısa bi aradan sonra Sharrie Williams çıktı ve o şahane sesiyle öldürdü. Gitaristin gitarı bırakıp saksafonu eline alması zaten beni benden aldı. Ne yüce bi insan o öyle dedik mi, dedik :D

John Lee Hooker Jr. daha çok Funk takıldı ama olsun Funk da candır. Funk da bizdendir. Ve ayrıca evet o hatunu ayarladı :D

Genel olarak konserle alakalı bir yorum yapmam gerekirse de, her ne kadar benim bulunduğum tarafta, ki John Lee Hooker Jr.'ın sahne almasıyla maddox da benim yanımdaydı, soldakiler bi gariptiler. Hatta bi tane uzun saçlı vardı ki biraz daha hata yapmaya devam etse büyük ihtimalle blues mlues dinlemeden arkada ıssıza çökerticektik. Garip garip varlıklar vardı ve en çok sinirimizi bozan olay da negzel Turkey Turkey derken birden prodüksiyondan gelen bir not ile olay Cyprus Cyprusa döndü. (Not: Please don't say 'Turkey' it is 'Cyprus') Gerçi biz o kağıdı alıp altını katlayıp, üstten de 'don't' kısmını yırtıp "Please say Turkey"e çevirdik de nafile. Güvenlik gelip önümüze geçti. Kendini bilmezler de vardı izleyiciler arasında. Ama her şeye rağmen tek bir cümleyle son yorumumu koymak istiyorum. Başından sonuna kadar, müziğin daha doğrusu Bluesın kokusunu bol bol içime çektim.

ps: başlamadan önce Efes Pilsen Belgeseli için ropörtaj da yapıldı oooh mis :D
ps2: Gidilsin izlensin mutlaka. Gelmeyenlerle de bizzat ilgilenilecek :D
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız amcanın Cyprus yerine Turkey demesi Kıbrıslılara dokunmuş biraz, aslında bir anlamda haklılar da. Adamlar bıkmış buranın Türkiye ile bir anılmasından, "Biz ayrı bi ülkeyiz arkadaşım." diyip duruyolar. Ha bunu konserde o şekilde belirtmeleri biraz abuk oldu ama, napalım artık.

Önümüze geçen güvenlik te benim yanımdan sahneye tırmanan sarhoş dallama arkadaşı sakinleştirmek için girdi araya. John Lee Hooker amca bile kızdı elemana şarkı söylerken, "İn bakiim aşşaa" şeklinde. :D

O uzun saçlı elemana gelince, sanırım onun kız arkadaşıydı, hafif toplu bi abla, konser boyunca JLH ın o şişko kovboy şapkalı trombonistiyle kesişti çılgınlar gibi. Adam nasıl iş atıyodu ama var ya görmen lazımdı Silmar. :D:D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...