Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

christina aguilera

SeaGle

Öne çıkan mesajlar

Voys said:
sen toptan ithalat olayını eleştiriyorsun yine. yarışma'ya laf edemıyorsunki. ülkemize hiç bir ürün ya da fikir ithal etmeyelım o zaman. bindiğin ithal arabadan, yediğin ithal peynire. herşey yurt dışında bulunuyor, beğenileceği için ülkemize getiriliyor ve bunu getiren kişi para kazanıyor. dış ticarettir bunun adı.

Ticaret konusunda da görüşlerim çok pozitif değil açıkçası. Ticaret tabi ki yapılmalı ama ticaret yapan kurum ve kişilerin ticaret yaptıkları alanda bir zaman sonra sadece dağıtıcı değil üretici konumuna gelmeleri koşuluyla. Hayatı boyunca sadece al-sat yapan şirketlere/kurumlara sıcak bakmıyorum zaten. Üretici konumuna geçme zorunluluğu olmadan ticaret yapabilecek tek yetkili devlet olmalı. Eğer bir şirket bilgisayar ticareti yapıyorsa, bir süre sonra bilgisayar parçası daha sonra da bilgisayar üretebiliyor hale gelmesi şartı koşulmalı. Bu sistem olmaz muhtemelen ama en azından buna benzer birşey olmalı. İnsanların aracılıktan ve paradan para kazanmasını doğru bulmuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

akp'ye oy verenler'in ''Hata'' yaptığı fikri senle benim idolojik ve siyasi düşüncemizden kaynaklanıyor. Liberallere göre de doğru oy kullanıyorlar. Ha dersin adamlar kömüre oy veriyor yanlış yapıyor. Haklısın. Ama bu yarışma'yı izlemeleri için kimse bir şey vermıyor onlara. Demekki bu ülkenin vatandaşlarına hitap eden bir program ve adam getirmiş izleniyor. Kimi adam deodorant ithal ediyor. Bu ülkenin yarısı kullanıyor, yarısı kullanmıyor diyelim. %100'e hitap eden bir şey düşünülemezki?
Sosyal ağlarda paylaş

burada tutuyor olmasının sebebi, türk halkının duygusal,ailesel hatta televizyon deyimiyle sıcak yarışmaları sevıyor olması. Manken koyması erkek kitleye hitap, tanıdık eş dost doğal insanlar, doğal heyecanlar getirmesi aile boyu hitap. Bu ülkenin dizilerinin %90'ının duygusal romantik üzerine olmasının bi sebebi var di mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Voys said:
burada tutuyor olmasının sebebi, türk halkının duygusal,ailesel hatta televizyon deyimiyle sıcak yarışmaları sevıyor olması. Manken koyması erkek kitleye hitap, tanıdık eş dost doğal insanlar, doğal heyecanlar getirmesi aile boyu hitap. Bu ülkenin dizilerinin %90'ının duygusal romantik üzerine olmasının bi sebebi var di mi?

buna katılıom...benim zoruma giden tek bişi var... madem o kadar para var nie başka bişi yapmıosun?
Sosyal ağlarda paylaş

ardeth'e programın kalitesizliği hakkında katılıyorumda yapımcı falan olsam gidip dünyanın en yaratıcı yarışmasını yapmam yine türkiye'de. şu andada kardeşim sayesinde maruz kalıyorum programa. yarışma değil şu andaki format reality show gibi böle drama falan. ne zaman görsem birileri acılı hikayelerini anlatıyor.

seyreden kitle yarışmayı seyretmiyor işte bizden daha kötü durumda olanlar var bak anası ölmüş kazansın çocuk ayayay falan. türk halkının televizyonda gördüğü her karaktere kendini koyması programı sattıran olay.
Sosyal ağlarda paylaş

@eregorn:

o şovla ilgili birşey değil eğer televizyon kurumu reytingleri sayesinde kazandığı parayı değerlendiriyorsa sorun yok, televizyon kanallarının kazancı da reytinglere bağlı olduğu için programlara para harcamaları gerekecektir. Zaten getirisi götürüsünden fazla oluyordur, onunla ülkeye faydalı bişey yapıp yapmadıkları başka mesele tabi.

benim meselem direk bu programın beğenilmesi ve acun'un bu kadar para kazanıyor olmasından kimsenin rahatsız olmuyor olması. bir grup insanın kendi isteğiyle yaptığı herşey o insanların sayısı fazlaysa bu değiştirilemez ya da eleştirilemez demek değildir. ben de dolayısıyla eleştiriyorum, türk halkına laf etmek kadar büyütmeye gerek olmayabilir ama insanların genellikle beyinlerini uyuşturmaya olan yatkınları bence görmezden gelinemez bir gerçek. bu tarz bir programın da başarısını buna bağlıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

valla dediğiniz gibi zaten çoğu programlın teması duygu sömürüsü. haberlerde duygu sömürüsü, maç biter röportajlarda duygu sömürüsü, yarışma olur duygu sömürüsü, tartışma olur duygu sömürüsü...

bir tek yardım amaçlı programları (dolandırıcılık feneri hariç) bunlardan ayrı tutuyorum
Sosyal ağlarda paylaş

e döndük başa,
Acun bu şekilde kazanıyor ithalattan, başkası başka yoldan. Bende ithalat işi yapıyorum. Saçma sapan bi hediyelik eşya getiriyor dayım yurt dışından sihirli yumurta dıye. suluyorsun yumurtayı içinden çıkan çiçekte yazılar yazıyor. 1ytl ye alıp 7ytl ye satıyoruz. %700 kar. Futbol sektörü, gıda sektörü herşeyde insanlar saçma sapan şeylerden çok para kazanıyor. Bunda rahatsızlık edecek bişey olmaması lazım. Kimse sizinde yapmanızı engellemıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

o tarz bir sistemi sevmediğimi söyledim zaten yapmamı engellemiyor olmaları o sistemi doğru yapmıyor, bu ülkenin bence en büyük sorunu üretici olma gayreti göstermemek. sadece patates kafalarda, yumurtalarda olsa yine bir nebze iyi. Başka bir çok alanda teknolojide, bilimde al sat ithalat yapan kişinin tek hayat amacı o oluyor. Çıkıp da adam, şu seneye kadar şu kadar para kazanayım daha sonra bu alanda kendi araçlarımı, ürünlerimi üretmeye başlayayım demiyor, boş bir sektör buluyor ve orda al sat yaparak hayatı boyunca para kazanıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

acun ben lisedeyken bizim okula gelmişti. siemensle anlaşmalıyıd o zaman. yaklaşık 2 saat kadar o zamana kadar yaptığı sahtekarlıkları anlattı. şansal'ın yanında spor muhabiriymiş falan onu dolandırmış bunu dolandırmış acun firarda diye bir program vardı orda yaptıklarını anlattı. bi şehri 3 şehir olarak nasıl 3 bölüm yaptığı gibi.

şerefsizin önde gideni kendisi ona birşey demiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:
acun ben lisedeyken bizim okula gelmişti. siemensle anlaşmalıyıd o zaman. yaklaşık 2 saat kadar o zamana kadar yaptığı sahtekarlıkları anlattı. şansal'ın yanında spor muhabiriymiş falan onu dolandırmış bunu dolandırmış acun firarda diye bir program vardı orda yaptıklarını anlattı. bi şehri 3 şehir olarak nasıl 3 bölüm yaptığı gibi.

şerefsizin önde gideni kendisi ona birşey demiyorum

niye anlatmış ki?
bu arada haha ben de gördüm o yumurtaları, almamıştım bunu duyduktan sonra hiç almicam :)

bu arada iyi para kazanıyo musunuz ayıptır sorması, o yumurtaları görünce cidden merak etmiştim bunlardan insanlar iyi para kazanıyo mu acaba diye
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...