Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

HOW-TO : Mldonkey

sharky

Öne çıkan mesajlar

said:
sharky, 02 February 2004 03:34 tarihinde demiş ki:
Gecen gun hocamin tekinin bilgisayarinda denedim. Donkey ve Shareaza baglandi.. Ama tabii o firewallda iceri girise izin verecek acik port bulmak lazim baglanabilmek icin..

Normal p2p den bir farki yok yani :)

biz de asistanlarlara izin veriliyor bu tür programları kullanmaları .. ya da en azından download sınırı getiriliyor .. biz ise bin bir tür takla atıyoruz çıkış için .. :)) sonra onlar kapatıyor biz yeniden başlıyoruz .. kimin ne halt yediğinden haberleri vardır ama uğraşmazlar büyük bi' günah işlemedikten sonra .. yani umarım uğraşmazlar .. :D[signature][hline]sadece ölüm ...
Sosyal ağlarda paylaş

Sharky LOW ID ve ROUTER ayarlarını bılıyorsan bana yardım et. Zaten bızım ağ baglantısı en baştan beri sakat . gecen haftada router ayarları yüzünden ot. IP alamıyormuşuz. Neyse şimdi yine bela yine router ayarları . LOW ID Den kurtulmak icin napıcaz. 24 tane dosyayı Oglen harıcınden 7/24 paylaşmama rağmen KREDİM olsada pek farkmıyor bu LOW ID dalgasından dolayı .[signature][hline]"dark tranquillity'nin her şarkısı bir büyüdür ve bu büyüyü yapmayı bilen sadece 6 kişi vardır."
$aban matrix Revolutions
Recep Tayyip Ermetal
Sosyal ağlarda paylaş

Router derken hangi routerdan bahsettiğinizi bilsem.. Router Configurationları ( benim anladığım router ), bir hayli zaman ve bilgi birikimi gerektiren bir iş. Forumlardan olacak iş değil. İnsanlar ekmeğini burdan kazanıyorlar..

Low ID genellikle edonkey protokolünde belirli portlara giriş izni vermezseniz gerçekleşen bir durum. donkey.ini 'den portun adresini, firewallunuzda çıkış izni veren bir port olarak atayın, düzelecektir.[signature][hline]There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't..

-EE
Unix/Linux Sys. Adm., Security Prov., Programmer, IT Depart. PM

Google Search : "Türkiyenin en iyi hosting firması"
Sosyal ağlarda paylaş

HIYEYYTTT. uzun calışmalar sonucunda LınkSyS routermızdan emule portlarını forwardlamayı başarmış bulunuyorum. Darısı diğer LOW ID lerin başına .[signature][hline]"dark tranquillity'nin her şarkısı bir büyüdür ve bu büyüyü yapmayı bilen sadece 6 kişi vardır."
$aban matrix Revolutions
Recep Tayyip Ermetal
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de Cisco nun veya Checkpoint'in routerlarından biri zannettim. :)

Kullandığınız ürün, ne benim bahsettiğim routerlardan, ne de sadece hub olarak çalışacak routerlardan ( yeni nesil artık onlara da router diyor ya.. ).

Tebrik ederim :)[signature][hline]There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't..

-EE

Sosyal ağlarda paylaş

ne diyelim be sharky :) senı mı kırıcaz senın dedıgın gibi olsun :) Emuleye bağlananlar icin önemli not: Baglandıgınızda en sağ köşede bağlandıgınız serverın özelliklerine bakın PING en az olan servera girin. Düşük ID isenız bu sorunu hemen çözün. Yüksek ID olmasına dikkat edin.[signature][hline]"dark tranquillity'nin her şarkısı bir büyüdür ve bu büyüyü yapmayı bilen sadece 6 kişi vardır."
$aban matrix Revolutions
Recep Tayyip Ermetal
Sosyal ağlarda paylaş

Low ID icin ( gerci Angelfire gerekli dokumani yazdigini soyledi, birazdan post eder Donanim Yazilima ), bind ettiginiz portu, NAT yaptiginiz ( veya firewallunuz varsa ve direk bagliysaniz ) makina uzerinden o portu iceride mldonkey `i calistirginiz makinaya yonlendirmeniz yeterli. Eger direk bagliysaniz ve firewall yuzunden low id aliyorsnaiz, o portu acmaniz yeterli.[signature][hline]There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't..

-EE

Sosyal ağlarda paylaş

! emule de birşeyler dönüyor.

Sımdı ben sıra beklıyorum uzun süre! Neyse dosyayı cekıyorum o kullanıcıdan cekıyorum bır sure herneyse baglantıyı kesıyor o kullanıcı baya bi doluyor yanı 35-40 kısı fılan bırden sıraya gırıp benım yerımıde kapıyor. bence bunun bir pisliği var. sıra beklememek gıbı birşey bence. Varsa bızde kullanalım yani.[signature][hline]"dark tranquillity'nin her şarkısı bir büyüdür ve bu büyüyü yapmayı bilen sadece 6 kişi vardır."
$aban matrix Revolutions
Recep Tayyip Ermetal
Sosyal ağlarda paylaş

Hard Upload Rate adli bir opsiyon var.. Web uzerindeki Options tan da degistirebilirsiniz..[signature][hline]There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't..

-EE

Sosyal ağlarda paylaş

Emule kullanan arkadaşlar. Dün birşey farkettim. Mesela bir dosyayı cekıyorsunuz. Sıradasınız . 10 kişi var diyelim sırada ki 10 cok süper bir rakam . genelde binlerde filan oluyor. İndireceğiniz dosyaya ıkı tıklayın sonra orda gözüken tüm kullanıcıları tek tek arkadaş olarak ekleyin. Sırada daha hızlı ilerlediğinizi farkediceksiniz.[signature][hline]"dark tranquillity'nin her şarkısı bir büyüdür ve bu büyüyü yapmayı bilen sadece 6 kişi vardır."
$aban matrix Revolutions
Recep Tayyip Ermetal
Sosyal ağlarda paylaş

Emuleyı kapatıp actıgında downloadların ucmaz normalde. Emuleyı normal şekilde kapatırsan sorun olmaz. yanı X e basıp kapatınca downloadlarını alıyor. ama öbür türlü reset,kitlenme gibi durumlarda dosyayı bırakıyor diye duydum.[signature][hline]"dark tranquillity'nin her şarkısı bir büyüdür ve bu büyüyü yapmayı bilen sadece 6 kişi vardır."
$aban matrix Revolutions
Recep Tayyip Ermetal
Sosyal ağlarda paylaş

Mandrake . İnternet bağlantını ağ üzerinden yada bir dağıtıcı tarafından sağlıyorsan bunun ayalarlarını çekmen lazım. Bızım de LOW ID idi . sonra router dan emule portlarını forwardladık. Modemın yada routerın neyse farketmez . İnternette markasına göre arat bulursun.[signature][hline]$aban matrix Revolutions
Sosyal ağlarda paylaş

ya beceremedim bi türlü google da biraz araştırdım ama kayboldum açıkçası :)
ayarları dediğin bu ayarlar port numaraları filan mı ve bunları nereye yazıcam
kablonet kullanıyorum modemim Surfboard Sb3100
bunları kullanan varsa ayarlarını yazabilirmi

yazdıklarından da pek bişey anlamadım aslında LOWID nedir tam olarak ,routerdan emule portlarını nasıl forwardladın !!!
BEN KİMİM!!!
Sosyal ağlarda paylaş

sadece router değil. O zaman senın işin sadece emulenın port ayarlarıyla ilgili. www.canli.net/forum

burdan bilgi alabilirsin emule ile ilgili. türk emulecilerin cogu burda . Bu arada Mandrake Kazaa ve eMule cok ayrı şeyler bunu kullanmaya başlayınca anlıycaksın. Emulede ıron maidenın 20 albümünü indirdim. Aynen full. Albüm kapak resimlerine kadar var . Kazaadan indirsene böyle birşey? Ama tek bir dosya içinde kazaa tabiki.

[Bu mesaj Deli333 tarafından 17 February 2004 20:50 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

GUI donuyor mu ? Mldonkey icin uretilmis bir cok GUI var.. Ben henuz bir sorunla karsilasmadim.

Ayrica her seferinde aciliyor, daha acilmadigi bir an olmadi - ki bazi windows makinalara da mldonkey kurdum ve tikir tikir calisiyorlar.

Programa laf atmak yerine, biraz kendimize batirsak cuvaldizi ?[signature][hline]There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't..

seviyeli muhabbet icin ozelime gelin
bekliyorummm
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
sharky
bana ayarlarını söylermisin ?
upload 1 download sınırsız yaptım
maksimum 3 servera ayarladım
minimum serverlar da 35000 kişi olarak ayarladım

file başına 220 olarak sınırladımki bant genişliğim gitmesin

yoksa ayarları yanlış mı yapıyorum ?

daha başka neler yapmam gerekir

teşekkürler[signature][hline]starcraft.mizzah.com
www.sylveria.org
Sosyal ağlarda paylaş

hmm bakalim ayarlarimiz neymis ;

download.ini :
max_hard_upload_rate = 1
max_hard_download_rate = 15
max_opened_connections = 200
max_upload_slots = 1
dynamic_slots = true
max_connections_per_second = 10

donkey.ini :
max_connected_servers = 4
reliable_sources = false
update_server_list = false
force_high_id = true
random_order_download = true

overnetinkiler de default. :)

GE-TA, oturup sniff etmedim networkumu ama email gonderdigini ilk defa senden duydum. Killandim, bi snort kurayim.[signature][hline]There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't..

seviyeli muhabbet icin ozelime gelin
bekliyorummm
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...