Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

SimCity 4 Deluxe - nufüs vs

EagleEye

Öne çıkan mesajlar

hi tech icin sehrinin egitim seviyesinin yuksek olmasi lazim ve etrafta hic dirty industry olmamasi lazim. Ben genelde region region oynadiogim icin heavy industryleri baska bir yere koyup, residentiallari falan ana sehirde tutuyorum.

digerlerini vergileriyle oynayarak tesvik edip, azaltabiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

kirli endüstri ya da man. endüstri olayını biz mi belirliyoruz. Oralara taleo pluyor ama öyle bi seçenek yok, sonuçta ya hi-tech kuruyosun ya da bi üstündekini, o nasıl olüyr

hi techin vergisi ayrı
residental olan yerde high tech dışında zaten kurmak iyi değil bence, diğerlerinin vergiyi abartıp sırf high tech kurulmasını sağlayabilirsin
zone olarak diyosan yine son seviye endüstriyelle çıkıyo

edit: eh zaten azmo da yazmış, okumamıştım
Sosyal ağlarda paylaş

sanırım region region oynamak en mantıklısı, bugün öyle birşeye başlayayım o zaman

birde, okul falan kurduğunda gelir gider dengesi sapıtıyor, çok fazla gider oluyor okul kurunca da, kurmayınca ya da az sayıda kurunca eğitim seviyesi düşük diye atar yapıyor sürekli

bi yere kadar eğitime önem vermeyip daha sonra mı abanmak lazım nedir, en azından commerical çekinceye kadar

çünkü commerical nüfus hemen gelmiyor, onlar olmadan da gelir olmuyor adam gibi, onları mı beklemek lazım adam gibi bi şehir için
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

sanırım region region oynamak en mantıklısı, bugün öyle birşeye başlayayım o zaman

birde, okul falan kurduğunda gelir gider dengesi sapıtıyor, çok fazla gider oluyor okul kurunca da, kurmayınca ya da az sayıda kurunca eğitim seviyesi düşük diye atar yapıyor sürekli

bi yere kadar eğitime önem vermeyip daha sonra mı abanmak lazım nedir, en azından commerical çekinceye kadar

çünkü commerical nüfus hemen gelmiyor, onlar olmadan da gelir olmuyor adam gibi, onları mı beklemek lazım adam gibi bi şehir için

egitim sart.

Cidden sart ama saka degil. Ne kadar erken kurarsan temiz endustri o kadar cabuk gelir. Basta cok para bayiliyorsun evet ama vergisini de daha sonra ona gore alabiliyorsun.

Region region oyna kesinlikle, Residential ve Commercial zonelari hep bi arada tutup araya hi-tech industry serpistiriyorum guzel oluyor, ama sim city'e karsi gazimi fena halde yitirdim...

Oyunu bidaha oynamayacak hale gelmek icin tiklayin

cok cok cok inanilmaz sehirler var, millette 8gb lik plugin ve custom content varmis, yok oldum ssleri gorunce, sevkim falan kalmadi hic oynamak icin.
Sosyal ağlarda paylaş

Disappear said:

ya bisi sorcam, oyunda residential alanlari avenue'lara baglayamiyomuyuz? direk no road simgesi cikiyo. commercial ve industry direk baglaniyo ama residential sorun yapiyo. baslarda road iyide ara yolda bile olsa high density de siciyo acayip.

baglariz yahu, basaramiyorsundur... yine de sana tavsiyem simtropolis.com dan NAM mi ne oyle bisi var, trafik addon pack gibi bisi, kurmadiysan mutlaka kur cok sey degistiriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ya nam yuklu, her 6 tile'da bir subway/bus/parking transit stationi var, subwayler birbirine bagli ama fazla intersecitondan kacinacak sekilde. buna ragmen bi yerden sonra commute time 60 70 80 90 100 gidiyo. ilk baslarda 6'ya kadar dusuruyorum. NAM'da simulator A easy ve simulator A easy park and ride denedim, ikiside ayni sonuc veriyo. sehirler arasi yollar ise highway ve avenue ile bagli...
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben birşey sorucam.Topic'i okuduktan sonra başlamaya karar verdim zamanında pc kaldırmamıştı bunu sim city3'te kaldık....

Simcity 3'te kocaman arazimiz vardı ve komşu ülke yada topraklar vardı bu topraklarıda bilgisayar yonetiyordu bi nevi onlarla kapışma içindeydik. ama sim city 4'te harita cok kücük abi yani harita genel anlamda büyükte o haritayı parsel parsel bölmüşler böyle parselsiz kocaman toprak şeklinde oynuyamıyormuyuz. Bir yer yapıyorum harita bitiyo ne anladım o işten. sonra yeni parselemi geçiçem yani ? sims gibi geldi.

Birde ben 1950 (yada her kaçsa) yani oyunun başından başlamak istiyorum eskiden seçebiliyorduk oyuna başlama yılımızı. Teknolojiyle beraber ilerliyorduk şimdi 2000 lerden başlıyoruz bunu değiştirebilirmiyiz?
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

okul hastane vb kurunca default ayarlarıyla bırakma, ilk kurulduğunda ayarları düşür kaç öğrenci varsa ona göre, arada bir kontrol edip yükseltmek gerekiyorsa yükselt. benzer şekilde su elektrik vb binaları da ilk ayarları gereksiz masraf yapmaya göre ayarlanmıştır genelde, şehir gelirine göre manuel olarak değiştirmen lazım gerektikçe.
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

ya ben birşey sorucam.Topic'i okuduktan sonra başlamaya karar verdim zamanında pc kaldırmamıştı bunu sim city3'te kaldık....

Simcity 3'te kocaman arazimiz vardı ve komşu ülke yada topraklar vardı bu topraklarıda bilgisayar yonetiyordu bi nevi onlarla kapışma içindeydik. ama sim city 4'te harita cok kücük abi yani harita genel anlamda büyükte o haritayı parsel parsel bölmüşler böyle parselsiz kocaman toprak şeklinde oynuyamıyormuyuz. Bir yer yapıyorum harita bitiyo ne anladım o işten. sonra yeni parselemi geçiçem yani ? sims gibi geldi.

Birde ben 1950 (yada her kaçsa) yani oyunun başından başlamak istiyorum eskiden seçebiliyorduk oyuna başlama yılımızı. Teknolojiyle beraber ilerliyorduk şimdi 2000 lerden başlıyoruz bunu değiştirebilirmiyiz?

sandbox oyunda harita seçme şansın var , baya büyük bi harita da var oyun içinde. kariyer şeklinde gidersen kademe kademe gidiyor diye biliyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Yaklasik 5 saattir yeni regionimla ugrasiyorum. NAM'i duzgunce yukleyebiltikten sonra yan yana iki sehirden olusan residential/industrial alanda commute time maksimum 5. Ilk defa tren isine girdim, sadece trenle tasima yapiyorum, ray dosemek cok yer kaplasa da baslarda acayip yararli oluyo cunku cok cok ucuz. Bu arada bir kac saattir ugrastigim sunken highway'imin resmini koyim.

bu da bloklar halinde kurdugum yerlesim merkezleri

simdilik sadece fakir simleri bulunduruyorum. alt yapiyi tamamlayinca orta hallileri, en son zenginleri alacam sehre :p

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...