Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bir hayat

Ucan_Tekme

Öne çıkan mesajlar

Kucuk bir kız varmış dogumuyla annesini kaybetmiş. Üzüntüsüne dayanamadan babasi 1 hafta içinde intahar etmiş. Kızı amcası almış, onu 11 yaşına kadar büyütmüş. Ancak ne varki amcasinin butcesi artik yetmiyormus ona bunu anlatmis ve kizda bunu kabul etmiş ertesi gunu beklemeden kız evden kaçmış. Amcasi onu heryerde aramış ama kız çoktan gitmiş. Kendi kendine söz vermiş çalışıcak para kazanıcak yakınındakilere yardım edicekmiş. O yaşında ayakkabıcılığa başlamış. Okul ona para yardımında bulunuyormuş ancak sadece okul masraflari icin. Geri kalan parasini kendine yemek icin harciyormus. Ustundeki elbiseler hep ayni artik o ekmegin yumuşak kısmını yiyemiyor, hiç tanımadıgı annesinin nasıl biri oldugunu düşünüyor. Onun kanını ısıtan şey. Babasının 1 haftalık yaşamı oluyor. Kısa bir sure sonra yaşlı bir adam bu küçük kıza iş teklif ediyor. Kendi evinde çalışmasına karşılık ona haftada 25milyon vericegini soyluyor. Kız kabul ediyor artık akşamları o ayakkabı kutusunu canı gibi sakladıgı yerde yatmak zorunda degildir. O sıcak bir yataga girmişti sonunda. Nede olsa oda bir çocuktu. Hiç bir zaman o pembe toz bulutlu çocuklugunu yaşayamadı. Diger cocuklar onu bu halinden dolayi aralarina kabul etmiyor onunla konuşmuyor hakkinda konuşmuyolardi bile. Ancak küçük kız onların arasına girmeyi bir kere denedi. Daha sonralarda yaşlı adam öldü ve kızda evden çıkmak zorunda kaldı artık o kucuk ayakkabı kutusuda yoktu. Sadece o ayakkabı kutusunun içinde sakladıgı annesinin evlilik yuzugu duruyordu. Disarda gunlerce ac gezdi daha sonra kuyumcuya gitti ve dediki "amca sana bu yuzugu veriyorum ama bunu geri alıcam lutfen bunu satma". Aldigi parayla hemen gidip karnını doyurmuş. Sonra o karnını doyurdugu kucuk kafede iş istemiş ancak kabul edilmemiş nereye gitse kabul edilmiyormuş. Kucuk kız o yüzügü istiyordu ama alıcak parası yoktu ve almasi gerekiyordu bi yandan aklinda o verdigi sozu dusunuyordu. Ne yapmaliydi? Ayaga kalkti kocaman koprunun tam ortasına geldi. Siddetli bir ruzgar vardi ve cok soguktu. Kucuk kız hiç biyere tutunmadan parmaklıkların ustune çıktı ve oraya oturdu. Dusunmeye basladi eger hayat bu sekildeyse neden o tanrı dedikleri gelmiyor? Neden bunlari duzeltmiyor? Ve o kucuk kız bir anlık dalgınlıkta ruzgarın savurmasiyla assagiya dusuyor. Dustugu golde bilegini kiriyor ve kucuk bir kopek gelip kizin suratini yalamaya başlıyor ancak kucuk kızın acısı okadar buyukku kopegin sesini bile duyamıyor. Sonralarda o kuyumcubu kucuk kizi gorup hemen hastaneye goturuyor. Kucuk kız kuyumcuya hikayesini anlatiyor ve kuyumcu ona kendi yerinde is teklif ediyor kucuk kız hemen kabul ediyor. Aldigi paranin hic bir kurusunu harcamıyor ve o yuzugu degeriyle geri alıyor. O yuzuk o kızı sanki annesi gelmiş gibi sevindiriyor ama o kız anne sevgisini bilmiyor.

-----------------------------------------
Dogaclama yazilmis bir hikaye umarim begenmissinizdir...
Sosyal ağlarda paylaş

Çok fazla zaman hatası var.. bir di li geçmişe bir mişli geçmişe geçmişsin. olmamış. Deyimlerin yanlış kullanımı var.. pembe toz dünya gibi... dil bilgisi öğretmeni moduna büründüm okurken.. onları düzeltirsen daha iyi olur.[signature][hline]Mumi-Artık U23 te... says:
sevgin bana bir tuzakmış be yar,
Günden güne yağar yüreğime kar,
Bu dünya sensiz gayri bana dar,
Anla artık bu 14 şubatta beni sar!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...