Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

saglam turk grupları

outnumber

Öne çıkan mesajlar

Llama hafta sonu konser var ooze da courtyard çıkıyo consume un marta kadar konseri yok inspite da 16 nisanda solitude ankaralı
hatta hafta sonundaki konsere gel 12 tanemi ne grup çıkıyo öeh dedim kaldım :)[signature][hline]Sergen, 06 November 2003 14:07 tarihinde demiş ki:
Cinin basına piskopat bir adamın gecmesini bekliyorum.
Yasasın Cin!
Sosyal ağlarda paylaş

Heralde 6 7 tane duman konserine gitmişimdir.Bi tanesinde kulise girme fırsatımız oldu , Kaan konser öncesi o kadar kafa olmuş ki ayıltmak için 3 kişi uğraşıo ..Tabi bizi görmeyelim diye kapı dışarı ettiler...

Genede ben müziklerini beyenirim ..[signature][hline]Fornication Under Control of the King
Sosyal ağlarda paylaş

ben duman ı ilk albumunden sonra canlı dinleyip kaan ın vokalinden ti'skinmiştim ;)

soora cover mover işi götürdüler...

alın size sağlam bikaç ankara grubu ;

blues express [efsane... gitarda süleyman bağcıoğlu, vokalde alper(şimdi pasoparola da), davulda utku (şimdi B.Ö. de) bass da Burak (şimdi B.Ö. de)

7ender Blenders [bir diğer efsane, grubun devamı şu an watz up adıyla çalıyor. vocal Özge Fışkın (şimdi sertap erener'in back'i), gitarda Gürbüz Barlas, bass Ete (Özlem Tekin de), klavye Uğur (şimdi Özlem Tekin de)

Flu [rhytm and blues.. gitar da virtüöz Kaan, davulda Arda Bağcıoğlu, bass Tümer the ripper.. ayrıca trompet, sax, klavye ve percussion da var. pazar ları ankara gölge deler.

bi de zifir die bi grup vardı.. rivayet o ki; gitaristi Mehmet Bülbül şu an hala Zifir adlı bir grupla Antalya'da, davulcu Mete Alta Exe adlı grupla Ankara'da gölgede, Bass Tolga çalmıyor, vokal/gitar Can ise BlueLife die bi grupla Antalya da larmış ;)[signature][hline]smthng about sx&drt :: profocio hosting
Sosyal ağlarda paylaş

replikas rulzdur. hem güzel müzik yaparlar hem de müziğe bööle tatlı tatlı, meraklı meraklı yaklaşırlar. bi konsere çıkıp noise yaparlar, sonra gidip ferdi tayfur çalarlar. arkadaşlarım diye söylemiyorum (*ağzından kaçırır*) baya hastalarıyım. albümlerini alır, konserlerine giderim, her yerde olumlu bahsederim, yarın öbür gün müzikten para kazanan rock starlar olmalarını isterim.

soonacııma, radical noise ve antisilence vardır, ara ara konserlerine giderim. destek için her ikisinin de albümlerini aldım ama benim zevkim için fazla bağırganlar. evde dinlenmez şahsi zannımca, tam konser müziği. zaten bu grupların da diğer gruplardan ayrıldıkları nokta konser performanslarının ŞAHANE olmasıdır. ayrıca bazıları arkadaşlarımdırlar, çok severim kerataları, çok tatlı adamlardır :)

efendim eskiden nekropsi vardı, aha o bi tanedir. dünya çağında müzisyenlerdir, ama artık birlikte çalışmıyorlar. her biri kendince bir şeyler yapıyor (hatta biri çok yakınım, biliyorum ki baya inanılmaz şeyler yapıyor) ama publice çıkmıyorlar bu ara.

2/b5z vardı eskiden, serhat diye bir deli oğlanın projesiydi. o serhat kişisi hala aktif. eskiden böyle şakayla karışık bir müzik yaparlardı, demoları vardı boy boy. müzikalitesinden değil cool olduğundan alırdım demoları. ama geçen sene bi performansını seyrettim serhat'ın, bence olmuş! herif videolu mideolu bişeyler yapıverdi babylon'da, benim aklım kaçtı yerinden. müridi olasım var. en son almanya'da mı ne bi plak çıkardı ama türkiye'de sanırım tanıyan bilen yoktur.

asafated zamanında çok sağlam death metal yapardı, son bikaç senedir nerelerdeler ben de bilmiyorum. death metal seven bünyelere ilaç mahiyetinde bir gruptu, ehe, yine, çok tatlı insanlardı. geçenlerde bi isimlerini duydum tekrar ama hangi vesileyle hatırlamıyorum. hani bişey mi yaptılar yoxa bi yerden selamları/haberleri mi ulaştı inanın hatırlamıyorum şimdi.

eskiden deathroom vardı bi de, ululuk mertebesindeydi. ehe bilmem hatırlayanınız var mıdır, bence violate the new born adındaki demoları bu ülkede müzik adına yapılmış en dikkate değer işlerdendir. sonra hakan (vokal/gitar) gitti neoplast'ı kurdu, sisters coverları gibi şeyler çalıyorlar arada bir sahneye çıktıklarında. tolga da işte nekropsiye geçmişti, şimdi evde oturup kimseye dinletmediği nefis işler yapıyor.

ehe bi de ask it why vardı, onun yeri ayrı :P
bilhassa bateristinin ölene kadar hastasıyım :***
*!mesaj gönderir*
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Türkiyeden Grup Çıkar ama avrupdaki gruplar gibi müzik yapabilirmi? yapamaz. neden? çünkü Türkler türktür ve bir ingilizin histettiği şeyi hissetmesi çok zordur. Ancak o atmosferle kendini bütünleştirip içinden ona inanırsa böyle bi müzik yapabilir kanaatimce...

Tabii türkiyede de çok sağlam gruplar var tartışılmaz.. Ve Türkiyede müzik gittikçe daha çok alan kaplamaya başlıyo özellikle amerikan ve batı müzikleri devamlı bize empoze ediliyo MTV ve benzeri medyalar tarafından..
Sosyal ağlarda paylaş

ema'cim tabii ki deathroom'u hatirlayanlar var :-), bi zamanlar bakirkoy-florya taraflarinin efsane adamlariydilar, hatta cok guzel muzik yapmakla birlikte hakan nurcanli da pek bi yakisikliydi hatirladigim kadariyla hehe
ve de nekropsi superdir hakikaten demolari vardi speed lessons part 1 diye, gercekten cok basarili 4 parca vardi, firsati olanlar mutylaka edinmeliler bence
asafated de iyidir kaybolmus masumiyet ve de tout va bien guzeldir, sessiz olmalarinin sebebi elemanlarinin sira ile askere gitmeleri :)
ayrica kimse hatirlatmamis teessuf ederim efenim, kronik vardir, cok saglam metal grubu olarak, hele bi de endless war albumu vardir ki cok guzeldir
bi tane de hole in the wall diye iki kisilik bi grup vardi, leach diye bi demolari vardi 10 sene falan kadar once, grind tarzinda, sonra baska bisey yapmadilar ama o da guzeldi[signature][hline]Opinions are like assholes. Everybody has got one.
Sosyal ağlarda paylaş

bu da bugun aklima geldi: Dr Skull, ozellikle rules for fools ve de hersey yolunda adli albumleri pek guzeldir, ama onnar da uzuuun zamandir bisey yapmiyolar galiba, tabi doktor olmak kolay deil[signature][hline]Opinions are like assholes. Everybody has got one.
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen yaz Caz Festivalinde yeni bi olaya giriştiler Genç Cazcılar diye, çok hoş bir olay, demo yolla beğenilirsen sana konser yeri filan veriyolar istiklalde veya alchera gibi yerlerde çalıyosun. İş gereği %90 ına gittim bu konserlerin ve tek kelimeyle adam olacak bunlar! Aktif olarak ilgilenen sıkı bir grup varmış trde de haberim yokmuş...
Bu yaz da devam edecek Genç caz atraksiyonları hala başvuru kabul ediyolar
Detaylı Bilgi

Özellikle Jazzcid ve Saturday güzel güzel döktürdü Alchera da

Devamını heyecanla bekliyoruz

[Bu mesaj Berk tarafından 30 Mart 2004 21:46 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...