Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yuh

2pacAmaruShakur

Öne çıkan mesajlar

54 nerden çıktı ya? 49 tane rakam yok mu sayısalda :S

bu sayılardan 6 tanesi çekilecekse
1.sayı 49
2.sayı 48
3.sayı 47
4.sayı 46
5.sayı 45
6.sayı 44
farklı şekilde seçilebilir. çarp bunları.
10.068.347.520 farklı kombinasyon elde ederiz. yani o kadar kolon oynamak lazım. bi kolon 50 kuruştu herhalde
503.417.376.000 liralık oyun yapmamamız gerek.
ha bunların arasında 1 tane 6 bilecez 6 tane 5 bilecez vs..
kurtarmıyo

zaten kurtarsa oyunu yapmazlardı di mi :D
Sosyal ağlarda paylaş

bana 54 dediler ben de olabilecek tüm olasılıklar arasında kaç tane sıralı dizi çıkabilir onu hesapladım (misal 4 15 34 45 47 50 51). Gerçi 54 değil de 49 ise sadece sayı indeksleri değişir bişey değişmez. İnşa etmesi basit bir problem ama hesap için biraz uğraşmak lazım, sağdan başlayıp sigmaları buldukça sigmanın için giren polinomun kuvveti artıyor falan vakit ayırmak lazım bi 15 dakka hehe
Sosyal ağlarda paylaş

sen herhangi bir dizinin gelme ihtimalini bulmuşsun.
Ben 10.068.347.520 tane olası sonuç arasında kaç tanesi sıralı dizi onu buldum diyorum. Burda enteresan olan olay sıralı dizi olması.

Şimdi benim yaptığım hesaptan bi A rakamı çıkacak. Yapılacak bir süper loto çekimi sonucu A/10.068.347.520 ihtimalle sıralı bir dizi 1 - A/10.068.347.520 ihtimalle de sırasız dizi gelecek. Onu merak ettim ama uğraşmak istemiyorum hesapla.

Ve muhtemelen sıralı dizi gelme ihtimali çok düşük çıkacak.
Sosyal ağlarda paylaş

PhysX said:
abi olasılık saçma bence. %50 dir herşeyin olasılığı diyesim var! çok inanıyorum buna. demin 4 kere ard arda para attım 4ü de tura geldi asdfsd

yani şansı formulize edemedikten sonra olasılık yaş. olasılık kişiye göre değişir bence

bi milyon kere at, bahsedilen olasılık teorisinin temel kuramlarından birini yerine getirmemişsin bir kere
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:
sen herhangi bir dizinin gelme ihtimalini bulmuşsun.
Ben 10.068.347.520 tane olası sonuç arasında kaç tanesi sıralı dizi onu buldum diyorum. Burda enteresan olan olay sıralı dizi olması.

Şimdi benim yaptığım hesaptan bi A rakamı çıkacak. Yapılacak bir süper loto çekimi sonucu A/10.068.347.520 ihtimalle sıralı bir dizi 1 - A/10.068.347.520 ihtimalle de sırasız dizi gelecek. Onu merak ettim ama uğraşmak istemiyorum hesapla

haa pardon sıralı dizi ile uğraştıysan doğrudur :D
Sosyal ağlarda paylaş

PhysX said:
Ardeth said:
bi milyon kere at, bahsedilen olasılık teorisinin temel kuramlarından birini yerine getirmemişsin bir kere

bahsedilen olasılık teorisinin temel kuramlarından birini yerine getirdikten sonra mı atayım parayı :)

yok bi milyon kere at onun sonucu %49-48 civarlarında çıkmazsa konuşalım
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...