Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iframe veya overflow layer kullanmadan table içinde scrool çıkarmak

Ragnar

Öne çıkan mesajlar

Başlıktada belirtiğim gibi iframe veya overflow layer kullanmadan bir table içerisinde nasıl scrool çıkarta bilirim
Biraz daha açacak olursam bir table içerisine db den bilgileri yazdıracağım yanlız table'min belirli bir boyutu var yazılan veriler artıkca tablenin boyunu bozacağından şekil bozukluğu oluşacak bende bunun olmasını istemiyorum yazılar table boyutunu geçince scrool ile aşşağı kaymasını istiyorum.

Layer ve iframe kullanmama sebebimdi sayfamın center olması kulanırsam farklı çözünürlükte layer ların kaymasıda ayrı bir problem :)

Bu konuda bir bilgisi olan varmı acaba yardımcı olursanız sevinirim :)[signature][hline]www.dragger.org

[Bu mesaj Ragnar tarafından 27 Mart 2004 17:41 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

table 'in yuksekligi fixed olacaksa [ki olacak anladigim kadariyla] layer kullan sen yine :)

javascriptte orneklere bakip kendin yaz ama, ya da duzgun bisiyi alip iyicene modifiye et, yani, sol ust kosesini layerin kendisi belirlesin, width/height zaten sabit (ya da width 100%, onu okutursun sayfa ozelliklerinden), layer 'in da crop ozelligini kullansin iste kesmek icin

layersiz falan yapabilecegini sanmiyorum :)[signature][hline]wastiee | PHPNotepad
Sosyal ağlarda paylaş

off layer offffff

abi bide işin iş tarafıda main table da 63 rows 35 cols var bi yerde fire verdimi sayfa patlıyo

wastei senden de olumlu bir cevap gelmedi ya ümitlerim bitti :)

[Bu mesaj Ragnar tarafından 27 Mart 2004 18:52 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

php tag işaretleri dışında yazdığın herşey echo olarak gösterilir :) yani html sayfasının uzantsını php yapman yeterli, sonra kod yazmak istediğin kısımlarda php taglarının arasına kod yazarsın.

bide 35 kolonlu bir table verimsiz çalışır. veritabanı normalizasyon kurallarını kullanırsan oldukça hızlanır kodun. internetten normal formları araştır bulamazsan bende bi tutorial olcaktı onu bulup gönderebilirm.[signature][hline]Everybody knows.. That's how it goes..
Sosyal ağlarda paylaş

Kardeş saoğlda php ile aram iyi zaten :) sen mesajı yanlış anlamışsın

ya iframe kaymıyormus abi nasıl gözden kaçırdım off be halloldu

[signature][hline]www.dragger.org

bu arada programıda buldu html anycode converter

baya hos bisi html hazırladığım formları falan veya template leri php ye ceviriyo

[Bu mesaj Ragnar tarafından 27 Mart 2004 22:05 tarihinde değiştirilmiştir]

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...