Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Body Building

narin

Öne çıkan mesajlar

said:
onurf, 06 February 2004 18:31 tarihinde demiş ki:
Evde çalışabileceğin hareketleri buradan bulabilirsin.

http://www.exrx.net/Exercise.html

Ya arkadaşlar lütfen bilginiz olmadan insanlara bişiler önermeyin.Simdi birileri bunları denese ve sakatlansa sorumlusu siz olucaksınız.Bu gösterdiğin hareketler evde çalışılcak basit değil hoca yönetiminde yapılack serbest ağırlıkla çalışmaktır.
Ben kimseye gelin size burda program yazim demedim , diyemem de çünkü karşınızdakini tanımadan görmeden al şunu bunu yap diyemezsiniz ! Dememelisinz !
Hocalarım sadece insanların çalışma programlarını ve vücut geliştirme sporunun hangi yaşta nası etkiler gösterdiğini araştırmak için minik sorular yazdı , bunlara cevap verin ..
Ayrıca bu işle zaten uğraşan insanların soruları varsa onlara minik yardımlar yaparım dedim , kimseye program yazmak abuk sabuk şeyler göstermek gibi niyetim yok sizde böle şeyler yapmayın insanların hayatlarıyla oynamayın
Mekikmiş , şınavmış , leg rasemış bunlar zaten bilinen ve insanın kendini sakatlanması zor hareketler ama siz kimseye değil 60 kilo onu tanımadan bilmeden 3 kilo bile kaldır dememelisiniz..
Ayrıca boy 22 yaşına kadar uzayabilir ancak gelişme çağındaki çocukların boylarını her türlü body building hareketi etkiler fakat 17-18 yaşından etkilememesine rağmen bu naim süleymaoğlu gibi hareketler yapmazsanız pek zorun olmaz denir..Genede bi profesyonele başvurun...[signature][hline]"Cok zoru yapariz ,imkansız biraz zaman alır"
Fornication Under Control of the King
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Deli333, 06 February 2004 20:33 tarihinde demiş ki:
narin benım yaş 17 . boy 1.83 . etki edermi? yada 1.83 yeter dimi?

Ya işte deli kardeşim :) bnm anlatmak istediğim bu şimdi seni prof birinin görmeden cevap vermesi zor ancak şöle söliyim tahminimce direk halter kaldırmadın sürece sorun olcağını sanmam sende halter kaldırıp napcan...[signature][hline]"Cok zoru yapariz ,imkansız biraz zaman alır"
Sosyal ağlarda paylaş

said:
onurf, 06 February 2004 20:45 tarihinde demiş ki:
Narin amacım evde 3-5 kilo ağırlıklarla çalışan kişilerin hareketleri doğru mu yanlış mı yaptığını görmesiydi. Senin de bildiğin gibi hareketi doğru yapmadıktan sonra hiçbir gelişme olmaz.

Ben seni yardım etme isteğini anlayabiliyorum da , bi yeri önceden sakattır , bel fıtığı vardır , boynunda , belinde bişi vardır kendi bile bilmiyodur o yüzden bence pek karışma.. :)[signature][hline]"Cok zoru yapariz ,imkansız biraz zaman alır"
Sosyal ağlarda paylaş

Narin şu an halterle sadece göğüs calısıyoruz. Yanı pek fazla üst göğüs yapmıyorum ama . alt ve orta göğüs kasıyorum. 40 kg lık halterle filan . genelde kelebek filan calısıyorum. yada sırtımıza dogru cektıgımız aletle. Bazende ayağımın birisini biraz öne atıp başımın arkasında halter calısıyorum.[signature][hline]"dark tranquillity'nin her şarkısı bir büyüdür ve bu büyüyü yapmayı bilen sadece 6 kişi vardır."
$aban matrix Revolutions
Recep Tayyip Ermetal
Sosyal ağlarda paylaş

Deli333 benim halterden kastım göğüs , kol filan değil ...Böle Naim Süleymanoğlu gibi silkme falan çalışmadığın sürece sorun yok yani barı kafana kaldırmadığın sürece sorun yok ..[signature][hline]"Cok zoru yapariz ,imkansız biraz zaman alır"
Sosyal ağlarda paylaş

Boy 1.90 kilo 90. Yaklaşık 5 senedir body yapıyorum..
10 senelik bir basketbol hayatım vardı ve pro. oldukça vücudumuda geliştirmem gerekti... Bu sebeple başladım haftada 4 gün spor kompleksine gidiyorum gittigim zamanlar da bana özel çıkarılmış programı uyguluyorum bu çalışma..
Kalflar, bisepsler, trisepsler, omuz, üst göğüs ,alt göğüs karın ve sırt kaslarına yönelik bi çalışma . Bundan başka evde bi bech press aletim var onunla kafama estikce daraldıkca uyku tutmadıkca çalışıyorum :) bazıları bana deli diyor ama ben böle rahatıyorum... Geçen sene basket bol yaşamıma son verdim ayagım kırıldıgı için... Bu sene aynı yerden gene kırılınca artık basket oynama olayı yalan oldu... Toz veya benzeri bişey kullanmıyorum... Beslenirken genelde et agırlıklı besinleri tercih ediyorum fazla yaglıdan tuzludan kaçıyorum ve ekmek düşmanım....
Aklıma başka bişi gelmiyo şu an gelirse onuda yazarım :D
Sosyal ağlarda paylaş

said:
narin, 06 February 2004 21:10 tarihinde demiş ki:
Deli333 benim halterden kastım göğüs , kol filan değil ...Böle Naim Süleymanoğlu gibi silkme falan çalışmadığın sürece sorun yok yani barı kafana kaldırmadığın sürece sorun yok ..

Ya bızım body salonunda özgür abi var. Baya kaslı filan gecen gordum yatmış abi oraya kemerin tekine 10kg lık halter bağlamış, onu kafasına koydu kaldırıp kaldırıp duruyor. Lol tırstım ya .[signature][hline]"dark tranquillity'nin her şarkısı bir büyüdür ve bu büyüyü yapmayı bilen sadece 6 kişi vardır."
$aban matrix Revolutions
Recep Tayyip Ermetal
Sosyal ağlarda paylaş

Narin. O değilde benım sana sorucağım bişey var. Body den once yada sonra filan pilav yemek lazımmıs. Yanı yararlı olurmus. Bende zaten beyaz pilava hastayım. yanı her gun yedıgım şeydir desem dogrudur :) Senın goruslerın neler.[signature][hline]"dark tranquillity'nin her şarkısı bir büyüdür ve bu büyüyü yapmayı bilen sadece 6 kişi vardır."
$aban matrix Revolutions
Recep Tayyip Ermetal
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Revenant, 06 February 2004 16:51 tarihinde demiş ki:
Iyide senin yasin kac 15 veya 16 degilmiydi 11 ve ya 12 yasindami basladin Bodybuilding'e?

Daha ergen olmadan body oda guzel tabi lol..

17 yaşındayım şu an..
13 yaşında başladım body'e bir süre devam ettikten sonra bıraktım..
bir şeyleri bilmeden yorum yapmanın bir manasını göremedim.[signature][hline]KinGpiN the striked sazan
DynamicK, 11 January 2004 03:15 tarihinde demiş ki:
bidahaki pop stara bende katılıcam
şimdiden calısmalara basladım
2 kapkaç yaptım
6 adam dövdüm
3 lokantada kavga cıkardım
Sosyal ağlarda paylaş

Ben geçen sene 2 ay kadar yapmıştım. Kilo almak için. Sonra yoğunluktan bırakmıştım... Kısa süre sonra tekrar başlamayı düşünüyorum...

Aminoasit tozlarından almayı düşünüyorum. Kullanan/kullanmış yada bunla ilgili bilgisi olan varmı?
Sosyal ağlarda paylaş

Ben kullandım eğer bundan sonraki yaşamımı spor salonunda geçirim diyosan , abuk sabuk omuz , kol , göğüs şişmesine hazırsan , ilerde bırakınca dedenden daha fazla sarkıcanı kabullenebiliosan hemen kullan ..

Ancak güzel yanları da yok değil ; düzgün çalışırsan mükkemel kesik ve fit bi vücudun olur . Özetlemek gerekirse 3 ayda yapılcak çalışmayı 1 aya indirger de diyebiliriz...

Kişisel fikrim 20 yaşında sonra isteğe bağlı kullanılabilir..[signature][hline]"Cok zoru yapariz ,imkansız biraz zaman alır"
Sosyal ağlarda paylaş

Yan pilav karbonhidrattır ve enerji için gereklidir ancak ...
"Pilav yiğin 1 aydaki açlışmayı 1 haftaya indirgeyin " diye bişi yok :) .. Yani öle çok büyük özelliğini duymadım ama ben duymadım die yok diemem ...
Fakat yumurta beyazı , ton balığı , haşlanmış tavuk ve hindi göğsü başlıca protein ağırlıklı besinlerdir bunlardan mutalaka ye çok işe yarar..[signature][hline]"Cok zoru yapariz ,imkansız biraz zaman alır"
Sosyal ağlarda paylaş

Çevremde tr de derece yapmış/yapacak olan birçok kimse var.
Şimdi size güzel bir program önerecem.
1.Gün
Sırt-Triceps yapacaz.
Barfiks:4 x yapabileceğiniz kadar tekrar
T-bar rowing:4 x 8-10
Dumbbell Shrug:4 x 10
Çene altına çekiş(trapezler için): 4 x 10
Lying Triceps Extension:4 x 8-10
Dips:yapabildiğiniz kadar
3. hareket olarak close grip bench press veya push down:4 x 8-10

2.Gün
Göğüs-Biceps
Göğüsü biraz ağır çalışmayı severim.
Bench press:4 x 8
Incline bench press:4 x 8
Dumbbell Flyes: 4 x 10-12
Pullover: 3 x 12
Scott Curl: 4 x 10
Barbell Curl: 4 x 8-10
Konstrasyon Curl: 3 x 10

3.Gün
Son olarak Bacak-Omuz
Squat Press: 4 x 8
Leg Extension: 4 x 10
Leg Curl : 4 x 10
Calf Raise : 4 x 12
isterseniz seated calf raise de yapabilirsiniz
Ensede Press(oturarak) : 4 x 8-10
Military Press : 4 x 8-10
Yana açış : 4 x 10
isterseniz barbell rowingde yapılabilir

İsteyen her gün mide çalışabilir şu şekilde:
Crunch veya Mekik : 5 x 40
Leg Raise : 5 x 40(çıkartabiliyorsanız)
Twist,yapabildiğiniz kadar.
İsterseniz bu üçünü triset olarakta yapabilirsiniz.
4. gün yazmadım.4. günde zayıf kaldığını düşündüğünüz yerleri çalışırsınız.
Unutmayın max ağırlık kullanın.Yani 8 tekrar yapacaksanız 9. tekrarı çıkartacak gücünüz kalmasın en sonunda.[signature][hline]Every girl that I f*cked tried to make me satisfied.
Sosyal ağlarda paylaş

büyüme çağında body building le ilgili kafasında ? olanlara:
düşünün bi kemikler yukarı aşağıya uzamaya çalışıyo siz de ağırlık kaldırıp kemiklerin arasındaki uzama boşluklarını yokediyosunuz. uzamanızı engellememesi mümkün mü???
ayrıca kasla kemiklerin gelişmesi birbiriyle ters orantılıdır. kasların gelişmesi kemiklerin gelişmesini kısmen engeller (bu biyerden duyduğum iddia)
uzamak istiyosanız yapmayın body building büyüme çağında :][signature][hline]a.k.a "bay bomba"
Sosyal ağlarda paylaş

ya burada program veremezsiniz kimseye

bir belgeniz var mı kardeşim eğitmen vs. diye ? yok..

ee sen neye dayanarak bunları veriyorsun, millet spor akademisine gidiyor bunları yapabilmek için, sen 3-5 sene spor yaptın diye elaleme program mı verebiliceğini sanıyorsun

sakıncalı ve anlamsız şeyler yaptığınız

yani adam sakatlansa bu yazdıklarınızı yapsa, bir ömür boyu kahrını çekse hiç mi umrunuzda olmaz[signature][hline]karakedi, 16 November 2003 01:35 tarihinde demiş ki:
gider haspaticik.com, özpaticik.com diye domain alır, orada yeni bi site kurarım ehe
Sosyal ağlarda paylaş

said:
theKingpin, 06 February 2004 21:38 tarihinde demiş ki:
sanki yalan söylüyormuşum gibi bir cevap yazmış ona sinirleniyorum..

Yoo yalan soyluyosun diyen yok resimlerde cok ufak gosteriyosun o bakimdan..

13 yasinda zaten ergen oluyosun aynen yazdigim gibi.[signature][hline]Disposal of Eclipse..
Sosyal ağlarda paylaş

1,5 haftalık aradan sonra tekrar basladık body e. Baya yorulduk yıne ara vermek kotu oluyor. göğüs calısmak icin önerisi olan arkadaşlar varsa sevinirim. Üst göğüs calısırken baya zorlanıyorum. Yanı 30 kg lık halter bıle azıma mıcıyor . alt gogus kolay benc press ıse 40-45 kg arası seyredıyor. ust goğüs ıcın tavsiyesı olan varsa sevınırım.[signature][hline]"dark tranquillity'nin her şarkısı bir büyüdür ve bu büyüyü yapmayı bilen sadece 6 kişi vardır."
$aban matrix Revolutions
Recep Tayyip Ermetal
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...