Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Body Building

narin

Öne çıkan mesajlar

said:
Mephisto_, 05 February 2004 00:13 tarihinde demiş ki:
çalıştıktan sonra proteinli yiyecek tüketmenin bir zararı yok ama sanırsam değil mi ?

yani hap falan değilde, direk besin olarak almanın yararı olması lazım diye biliyorum

Ramsesinde dediği gibi bu sporda çalışmak kadar önemli bir unsurda beslenmek eğer düzgün beslenmezseniz senelerce çalışsanızda bişi olmaz o yüzden tavsiyem spor yapmadan önce çokça protein ve karbonhidrat almak .Protein kasa çevirmek için karbonhidratta kasa çevircek gücü , enerjiyi bulmak için .Ayrıca gene spordan sonra (hatta mümkünse min 30 dakka sonra) protein tüketmeniz gerekir . Spordan 20 25 dakka önce gofret , çukulata yiyebilirsiniz + enerji sağlar ancak yağlı arkadaşlar tavsiye etmem..
Eğer özellikle öğün öğün isterseniz yazarım..[signature][hline]"Cok zoru yapariz ,imkansız biraz zaman alır"
Fornication Under Control of the King
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin

ramses hocam 1.5 sene önceki resmim demişsin
3 yıldır body yapıyosun
bu resimde 1.5 sene yapmış haldesin yani

pek bi yol katedmemişsin gibi geldi bana[signature][hline]Grandmaster Hamburger
Kampanya: lol yerine gyy (gülmekten yerlere yattım) kullanıyorus .
irc.ttnet.net.tr #gecevardiyasi

Sosyal ağlarda paylaş

O ramses in 1.5 sene önceki hali değildir. yada kolları şu an sana yetersiz gözükebilir ama senın kaldırabileceğinden daha fazlasını kaldırır. Yanı Vucüt tipi meselesi. Bizim body salonundada ramsese cok benziyen birisi var. baktıgında nerdeyse kol ve bacak olarak aynıyız. Yanı cıkıpta 1.5 yıldır gıtmişe benzemıyorsun demek saçma .70-80 filan kaldırı bence o haliyle bile. Yani ona bakarsanız bende 1.5 aydır gidiyorum ama kollar ramsesinki kadar var. ( sadece kollar ) ama 45 kg üzeri hayatta kaldıramazsın halterde. Kelebekte filan ise ancak 25-30 .
Sosyal ağlarda paylaş

said:
narin, 04 February 2004 22:26 tarihinde demiş ki:
said:
Deli333, 04 February 2004 21:39 tarihinde demiş ki:
Ahaha narin yapma bea . Belki göğüs ve karın icin cok calısman lazım ama 2 ayda bıle deli gibi kol +bilek vs vs yaparsın .

Git bu dediğini bi spor hocasına sor bakalaım amino asit bile alsan mümkün deil..

Yapma ve narin. Benım kollar nasıl o zaman. şu an 45kg halter fılan kaldırıyorum ama acaip şekil aldı yani.[signature][hline]"dark tranquillity'nin her şarkısı bir büyüdür ve bu büyüyü yapmayı bilen sadece 6 kişi vardır."
$aban matrix Revolutions
Recep Tayyip Ermetal
Sosyal ağlarda paylaş

Ramses ben inanıyorum ki zaten body yapanlar bilirler. Arkadaş her body arnold gibi oluyor zannetmiş. np Görünüm olarak vucüt yapısı ılede baya ilgisi var . Ama güç pek farkmıyor .[signature][hline]"dark tranquillity'nin her şarkısı bir büyüdür ve bu büyüyü yapmayı bilen sadece 6 kişi vardır."
$aban matrix Revolutions
Recep Tayyip Ermetal
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Infeqted, 06 February 2004 14:01 tarihinde demiş ki:
tek birsey diyorum
leg raiseeeee

o ne oyle yaaaa adami olduruyor abi felaket korkunc birsey kaslarin her lifine potasyum pompalanip kasildigini hissediyosun.. karin bacak alt kanat hepsini calistiriyo ama hal birakmiyor

kesinlikle listede olmasi gereken birseymis

Canımın içi leg raise deil leg rase :)[signature][hline]"Cok zoru yapariz ,imkansız biraz zaman alır"
Fornication Under Control of the King
Sosyal ağlarda paylaş

Olypic spor salonuna gidiyorum Bandırma'da..
benim body geçmişim farklı ya .. 4 sene önce gidiyordum bıraktım 2 sene sonra başladım bi daha bıraktım sonra tekrar başladım euhe ..
hareketlerin hepsinin adını bilmiyorum yazarım öğrenince yada digicamle fotosunu çekip upload edebilirim..[signature][hline]KinGpiN the striked sazan
DynamicK, 11 January 2004 03:15 tarihinde demiş ki:
bidahaki pop stara bende katılıcam
şimdiden calısmalara basladım
2 kapkaç yaptım
6 adam dövdüm
3 lokantada kavga cıkardım
Sosyal ağlarda paylaş

Bi soru sorcam da belki cok tartısılmıstır..Body ile boy uzamasının bi alakası warmı? Yasım 16 ve hemen baslamak istiyorum kimi boyunu engeller kimi bu yaslarda baslarsan iyi olur vücudun daha rahat sekil alır fln diyo? Ne yapiyim?[signature][hline]
I can't remember anything,
Can't tell if it's true or dream...

Sosyal ağlarda paylaş

erkeklerde normal şartlar altında, iyi bir beslenme ve çevre faktörü göz önüne alınırsa gelişme 27 yaşına kadar devam eder.
ergenlik çağında yapılan ya da yapılacak olan gelişmiş ağırlık çalışmaları sizin gelişmenizi etkileyecektir tabiki. tavsiye edilmez o yüzden fazla ağırlık altına yatmak (advanced training ya da). Ama düzenli bir şekilde yapılan spor(beslenme+spor beraberdir) bazılarının sandığı gibi ara verince kas sarkmalarına falan neden olmaz. Verdiğiniz arada yaşamınıza dikkat eder ve aşırı gereksiz besinler tüketmezseniz performansınızdan minimum kayıpla spora geri dönersiniz. aksi takdirde yağ bağlarsınız :P
Cidden güçlenmek, kas geliştirmek istiyorsanız mümkün olduğunca erken bir spora başlayın... yüzme olabilir, su topu olabilir bu sporlar gelişmenize yardım edecektir. ama insan azmanı olacam ben diye kafanıza yerleştirdiyseniz kürek sporuyla uğraşın.[signature][hline]I see angels burning, falling down in ruins
Looking down I see myself, I'm my own enemy
Sosyal ağlarda paylaş

Kesin olarak kimse burdan sana etkiler ya da etkilemez diyemez. bu yanlış olur. bizi etkilemeyen şey seni etkileyebilir o yüzden bilemiyoruz.
Örnek veriyorum ben ağırlık çalışmalarında bench press ya da squad yaparken minimum 70 kilo ile çalışıyorsam sen bu ağırlığın altına girdiğinde belini incitebilirsin. bir spor salonuna gidip ordaki eğitimli kişilere sorman senin yararına olacaktır.[signature][hline]I see angels burning, falling down in ruins
Sosyal ağlarda paylaş

3 kiloyu 5 kiloya çıkar. Set sayısını arttırarak (yapabilirsen) 30luk setler yap her gün. hep aynı hareketi çalışma, 1 saat ya da 1.5 saatlik bi çalışma süresi belirle kendine. bu sürede bütün kas gruplarını eşit geliştirebileceğin hareketler yapmaya bak. (Ramses'in bu konu ile ilgili verdiği/vereceği linklere de bakabilirsin) Çalışma öncesinde ve sonrasında ısınma hareketleri yapmayı unutma. Formda kalırsın en azından. (Beslenmene dikkat et :P)[signature][hline]I see angels burning, falling down in ruins
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...